Aktualizacja kontuzji Ja Moranta: Gwiazda Grizzlies kwestionowała powrót podczas play-offów z posiniaczoną kością prawego kolana

Memphis Grizzlies punkt wartowniczy Ja Morante Wątpliwe, czy wróci podczas kwalifikacji, ponieważ rezonans magnetyczny wykazał stłuczenie kości w prawym kolanie, Zespół ogłoszony we wtorek. Morant doznał kontuzji kolana w drugiej połowie trzeciego sobotniego meczu przegranego z żołnierze złotego Stanu W poniedziałek nie zagrali w czwartym meczu.

Morant opuścił w marcu dziewięć meczów z powodu kontuzji prawego kolana. 24 kwietnia, dwa tygodnie przed czwartym meczem serii Warriors, Morant powiedział, że nie jest w 100% zdrowy. Było to po 4 meczu Memphis Series przeciwko Minnesota Timberwolves, piątym meczu Moranta od czasu powrotu z kontuzji, która uniemożliwiła mu grę przez ponad dwa tygodnie.

Trener Memphis Taylor Jenkins powiedział, że kontuzja nastąpiła podczas pilnowania Warriors Jordan Paul Kolano Moranta „Obcisłe” Kiedy uderzasz, wydaje się, że dostaje piłkę. Stało się tak, gdy w czwartej kwarcie pozostało 6:19, po czym Morant został wyeliminowany z gry.

Morant napisał na Twitterze po meczu, że Paul „złamał kod”, ale szybko go usunął. Było to nawiązanie do cytatu trenera Warriors Steve’a Kerra o skrzydłowym Grizzlies Dillon Brooks،, który został zawieszony na mecz 3 po tym, jak popełnił rażący faul na bramkarzu Warriors Gary Payton II W drugim meczu, który podczas gry złamał łokieć. Podczas gdy Brooks został zawieszony na mecz za swoją rolę w kontuzji Paytona, Paul to zrobił Nie grozi mu żadna kara z ligi.

strzegących wojowników Klay Thompson Nie był zadowolony, gdy zauważył, że Paul był winien kontuzji Moranta. Osobiście Thompson powiedział: „Miałem dość poważną kontuzję kolana”. „I nie sądzę, że Jordan miał jakieś złośliwe zamiary. Nie sądzę nawet, że jest wystarczająco silny, by uderzyć kogoś w kolano. zrób sobie krótką przerwę. Gramy we właściwy sposób”.

Morant był doskonały w trzech meczach przeciwko Golden State, uzyskując średnio 38,3 punktu na 62,3 procent prawdziwych strzałów, a także 8,3 asyst, 6,7 zbiórek i 3,0 przechwytów, co daje wskaźnik wykorzystania 34,5 procent. Jeśli to koniec jego kariery w play-off, ma średnio 27,1 punktu, 9,8 asyst, 8,0 zbiórek i 2,0 przechwytów w dziewięciu meczach przeciwko Timberwolves i Warriors, z 54,9% procentem realnych strzałów i 30,4% wskaźnikiem wykorzystania.

Wiadomo, że Memphis przeszło 20-5 bez Moranta w sezonie zasadniczym, co pozwoliło drużynie zdobyć drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Prowadził wiele w grze 4, ale stracił rozpęd, przegrywając 101-98 po przebiciu 39-29 w czwartej kwarcie. Tyus Jones, który zaczynał na miejscu Moranta, osiągnął szczyt sezonu 41 minut, a Grizzlies zdobyli zaledwie 94,2 punktu na 100 piłek, co jest ich najgorszym występem ofensywnym od przegranej w Dallas 23 stycznia.

Memphis czeka eliminacja na FedExForum w środę po wylądowaniu 3-1 w serii bez swojego gracza franczyzowego.