Okazje dnia:

Kilka ciekawostek ze świata Overwatch – część I

Dziś na warsztat weźmiemy Overwatch, pierwszy sieciowy FPS w dorobku studia Blizzard Entertainment, który z miejsca odniósł sukces i zyskał rzesze fanów na całym świecie. Tytuł ten posiada bogate i rozbudowane uniwersum dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek, których prawdopodobnie nie wiedzieliście na temat gry:

    • Chyba najbardziej znanym faktem na temat gry jest to, że Overwatch powstało jako spadkobierca anulowanego projektu o nazwie Titan. We wspomnianej produkcji tak właśnie nazywała się elitarna grupa żołnierzy, zaś Blizzard postanowił wykorzystać nazwę do stworzenia całkiem nowego IP (w momencie ogłoszenia podczas BlizzConu w 2014 było to ich pierwsze nowe IP od 17 lat!); jedną z postaci, która przeżyła kasację Titana jest np. Tracer

    • Jednostki z linii robotów Bastion stanowiły niegdyś trzon armii omników – na szczęście Bastion wskutek długiego okresu „hibernacji” utracił oprogramowanie bojowe i zwrócił się ku przyrodzie. Mały, żółty ptaszek, który podąża za robotem nosi imię Ganimedes; w mitologi greckiej był pięknym młodzieńcem i ukochanym boga Zeusa, służącym jako podczaszy na Olimpie – czyżby więc roboty wierzyły w ludzkie mity? Pozostając przy Bastionie – jedna z jego emotek inspirowana była sceną z bajki o nazwie „The Iron Giant” (polska nazwa to Stalowy gigant) z 1999 roku, która opowiada historię przyjaźni małego chłopca i robota. Zresztą takich nawiązań jest więcej – zobaczcie sami:

  • Łaska to jedna z najatrakcyjniejszych (choć na karku ma już 37 lat) i najbardziej opiekuńczych postaci w Overwatch – niczym prawdziwy anioł stróż dr Angela Ziegler roztacza troskliwą opiekę nad wszystkimi swoimi pacjentami”. Nic więc dziwnego (no może tylko trochę dziwne), że jeden z fanów napisał do supportu Blizzarda z prośbą o pozwolenie na ślub z wirtualną bohaterką. Okazało się jednak, że serce pani doktor jest już zajęte i należy do „najbardziej szlachetnego, przystojnego, inteligentnego, wysportowanego… Wieprza”. Przekonajcie się sami – odpowiedź Blizzarda znajdziecie w tym wątku na Reddit.

ciekawostki Overwatch easter eggs

  • Najmłodszą postacią w Overwatch jest D.Va, która liczy sobie zaledwie 19 lat, zaś najstarszy w gronie bohaterów jest rycerski Reinhardt z wiekiem 61 lat. Z D.Va związana jest jeszcze jedna ciekawostka – była ona zawodowym graczem Starcrafta II zanim została powołana do obrony swojego kraju. Zresztą stąd wzięło się także jej nastawienie – każdą misję traktuje bowiem jako grę oraz niektóre powiedzenia podczas rozgrywki.

  • Hanzo oraz Genji byli na etapie produkcji tą samą postacią, jednakże Blizzard postanowił rozbić ich na dwóch bohaterów. Tak narodzili się bracia z klanu Shamada, korzystający z tradycyjnych japońskich rodzajów uzbrojenia. Hanzo w grze wypowiada także słowa „I choose you, Spirit Dragon”, będące nawiązaniem oczywiście do Pokemonów i słów Asha „Pikachu, I choose you”.

  • W Overwatch „swoje” postacie posiada dwóch pracowników studia Blizzard. Projektant Jessce McCree, który nazywa się tak samo jak jedna z postaci w grze – banita uzbrojony w rewolwer zwany Rozjemcą oraz pochodząca z Rosji  Tamara Bakhlycheva,  na której wzorowano postać Aleksandry Zarianowej (Zaria).

 

  • Zakłady Volskaya Industries jest to jedna z map dostępnych w grze, na której rozgrywa się tryb szturmu. Posiada ona zabawną animację: w tle zobaczyć możecie olbrzymiego robota patrolującego ten teren. Okazjonalnie ujawnia on także swoje inne umiejętności, które możecie zobaczyć poniżej:

To tylko niektóre z zabawnych faktów na temat gry – koniecznie dajcie znać jeśli znacie inne ciekawostki na temat Overwatch. A na koniec polecam zapoznanie się z rewalacyjnymi galeriami cosplay, które możecie sprawdzić poniżej:


Źródło: ciekawostki Overwatch
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
300000