Okazje dnia:

Cyberpunk 2077 – garść informacji o nowej grze studia CD Projekt Red

Cyberpunk 2077 informacje

Jedno co można powiedzieć z całą pewnością o Cyberpunk 2077 jest to, że ekipa ze studia CD Projekt RED umiejętnie dawkuje informacje o grze. Przez ostatnie lata wokół produkcji nie działo się właściwie nic konkretnego – a przynajmniej takie informacje nie były podawane do publicznej wiadomości.

Z pewnością tytuł znajduje się już na zaawansowanym etapie, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że na tegorocznych targach E3 (od 12 do 15.06.2018) poznamy nowe szczegóły, lub być może zobaczymy nawet fragment rozgrywki.

Niepozorne *beep*, które wpływa na giełde

Sześć znaków wystarczyło, żeby podsycić atmosferę wokół Cyberpunk 2077. Po długim okresie ciszy i doniesieniach o problemach warszawskiego studia, to niepozorne *beep* opublikowane na Twiterze (11 stycznia tego roku) było na wagę złota i to dosłownie. Kurs CD Projekt wzrósł w ciągu dnia z 99 zł do 103 zł. Dla branży i fanów był to bowiem wyraźny znak, że „coś” się dzieje i gra cały czas powstaje.

W sieci już wcześniej pojawiły się pogłoski (obecnie potwierdzone), że twórcy pojawią się w Los Angeles na targach E3. Źródłem tych rewelacji jest Mike Pondsmith, projektant gier fabularnych (m.in. Cyberpunk), współpracujący z polskim studiem. W hiszpańskim filmie „The future is one”, który dotyczy technologii przyszłości, dał do zrozumienia, że podczas targów możemy liczyć na nowy trailer. Według niego gra będzie cechowała się trudną tematyką i ciężkim klimatem. Poruszy takie tematy jak wykorzystywanie nowoczesnych technologii przez ludzi biednych i wielkie korporacje. Zwiastun zaprezentuje także „jak wiele śmierci” znajduje się w jego świecie. Nagranie, z napisami w języku angielskim możecie zobaczyć poniżej (dla niecierpliwych, od 4:08):

Natomiast redakcji serwisu gamespot udało się uzyskać ostateczny dowód na prawdziwość powyższych pogłosek. Obecność na E3 2018 potwierdził Dyrektor PR CD Projekt RED mówiąc: „Tak, jesteśmy na liście. Na ten moment nie mamy jednak do przekazania dodatkowych informacji z tym związanych.” Otwarta więc pozostaje kwestia tego, czym twórcy zechcą podzielić się z publiką.

 

Konsola vs PC?

Gdy myślimy o premierze Cyberpunk 2077 i platformach na jakie się ukaże, na myśl zazwyczaj przychodzi PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Tymczasem tytuł ten może trafić na sprzęt nowej generacji. Jeśli data premiery to rzeczywiście lata 2019-2020, całkiem możliwe że na zwiastunie zobaczymy logo nowych konsol. Wskazuje na to wystąpienie Adama Kicińskiego i Piotra Nielubowicza na Pareto Securities Gaming Seminar, podczas którego wspomniano nowy projekt studia. Nagranie znajdziecie tutaj, a oto jeden ze slajdów wykorzystanych podczas prezentacji: 

„Bogata, realistyczna oprawa opracowana na technologii aktualnej i następnej generacji” – oczywiście, nie oznacza to określenia platformy docelowej, ale daje do myślenia. Szczególnie, że Cyberpunk 2077 ma być tytułem ambitnym oraz bardziej zaawansowanym i rozbudowanym niż Wiedźmin 3. Twórcy mają również większą swobodę, gdyż kreują całkiem nowe uniwersum i nie posiadają ograniczeń np. w budowaniu profili bohaterów. Przedstawiciele studia przyznali także, że nad tytułem pracuje duży zespół, składający się z ponad 300 deweloperów.

 

Muzyczna uczta

Cyberpunk 2077 ma szansę posiadać jedną z najlepszych opraw muzycznych wśród gier. Współprace ze studiem nawiązał Bryan „Brain” Kei Mantia, czyli były perkusista Guns N´ Roses. Pracował on także m.in. z Serj Tankianem, czy też Tomem Waitsem.

Pracuję nad ścieżką dźwiękową do gry wideo Cyberpunk 2077. To szczególnie wymagający projekt, bo developerzy szukają muzyki, jakiej nikt jeszcze nigdy nie słyszał, która mogłaby powstać w roku 2077…*

Na liście znanych twórców znajdziemy też Marcina Przybyłowicza, którego znakomite utwory mogliśmy usłyszeć w Wiedźminie 3 oraz serialu „Korona Królów”. Ponadto z CD Projekt RED współpracuje Melissa Reese, wokalistka i kompozytorka, znana z utworów w Bloodbornie i inFamous: Second Son.

 

„Chciwość zostawiamy innym”

O komponencie sieciowym w Cyberpunku 2077 mówiło się od dawna. Krążyły np. plotki o wzorowanym na Destiny 2 hubie, zaś na takie rozwiązanie wskazywało uzyskanie przez CD Projekt dotacji na opracowanie stosownego rozwiązania. Seamless Multiplayer (o którym pisaliśmy tutaj), czyli kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi (6 677 368,30 zł). Nie trzeba było długo czekać, aby w sieci zaczęły krążyć pogłoski o lootboksach i mikropłatnościach podsycane pomysłem samego studia, czyli gry jako usługi. Plotki były do tego stopnia popularne i uciążliwe, że głos zajęli sami zainteresowani**. W wywiadach oraz serwisie Twitter dano jasno do zrozumienia, że gracze nie powinni się martwić:

Nie martwcie się. Kiedy myślicie o CP2077, myślcie o nim jak o Wiedźminie 3 – wielkim singleplayerowym RPG z otwarty światem. Żadnych ukrytych haczyków, dostaniecie to, za co zapłacicie — bez ściemy, tylko uczciwa rozgrywka jak w Dzikim Gonie. Chciwość zostawiamy innym.

Kilka słów na koniec

Chociaż to właściwie strzępki informacji, możemy dzięki nim uzyskać obraz w jakim kierunku ekipa CD Projekt RED rozwija swój nowy tytuł. Wyłania się wizja dużego, otwartego świata, który cieszy oko szczegółami, dusze graczy futurystycznym i ciężkim klimatem, a ucho doskonałą oprawą dźwiękową. Więcej materiałów ukaże się zapewne dopiero wraz z targami E3. Przy odrobinie szczęścia, być może otrzymamy nie tylko trailer, ale też krótki fragment rozgrywki. To drugie jednak jest mniej prawdopodobne biorąc pod uwagę dozowanie do tej pory informacji przez studio. Koniec końców pozostaje mieć nadzieję, że Cyberpunk 2077 okaże się hitem, na jaki wszyscy czekają. W końcu twórcy mają już pewne doświadczenie w robieniu znakomitych i wciągających gier.


Cyberpunk 2077 informacje. Garść informacji o nowej grze studia CD Projekt Red:
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1120001