Okazje dnia:

Darmowe gry online dla dzieci – top 5 mmo

W dzisiejszym wydaniu top 5 zajmiemy się nieco inną tematyką; gry mmorpg bowiem to nie tylko mroczne i pełne przemocy światy, w których nasz bohater musi zmierzyć się z hordą przeciwników.

To także gry dla dzieci, które oferują prostą rozgrywkę i jednocześnie masę frajdy i przyjemną dla oka oprawę graficzną – a przede wszystkim, również odpowiednią dla młodszych odbiorców tematykę.

  • Creativerse

Creativerse wyróżnia się wokselową i barwną grafiką, a sama gra nie uchroni się przed porównywaniem do Minecrafta – jednak w odróżnieniu od niego, oferuje futurystyczne elementy oraz kilka własnych, ciekawych rozwiązań. Jeśli lubicie eksplorować świat, budować i stawiać czoła niebezpieczeństwu warto dać temu tytułowi szansę, gdyż jest to produkt dopracowany oraz cieszący się dobrą opinią graczy na platformie od Valve. Zaletą może być możliwość stworzenia własnego świata i zaproszenia do wspólnej zabawy paczki znajomych. Zagrać możecie pod tym adresem.

  • Wizard 101

Wizard101 to darmowa gra online w tematyce szkoły czarów. Zadaniem gracza jako adepta magii jest rozwinięcie swojej postaci i przemienienie w bohatera szkoły magii Kruczy Gaj i położenie kresu złu zagrażającemu całemu światu Spirali.  Gra z pewnością przypadnie do gustu fanom serii książek Harry Potter; posiada kolorową grafikę, rozbudowany świat oraz  śmiało można określić ją jako przyjazną dla całej rodziny. Zagrać możecie pod tym adresem – gra dostępna jest w języku polskim.

  • NoStale

NosTale jest to gra mmorpg z mikropłatnościami w klimatach anime, która początkowo oferuje graczowi trzy klasy postaci: wojownika, łucznika lub maga. Każda jednak klasa w późniejszym etapie gry posiada liczne specjalizacje, różniące się kombinacją wyposażenia i szczególnymi umiejętnościami. Gracz do swojej dyspozycji otrzymuje obszerny świat; podczas przygód przyjdzie zwiedzić ruchliwe uliczki wioski NosVille, tajemniczy Las Klonowy, lodową wyspę Glacernon czy pustynię Mortaz.

Tytuł oferuje ponadto rozgrywkę (w tym rajdy) oraz PvP. W trakcie walki graczy wspomóc mogą towarzysze, których umiejętności dzielą się w zależności od rodzaju walki: wręcz, na dystans oraz magiczne. Ponadto gra oferuje system zwierzaków pozwalając na oswajanie, trenowanie oraz wykorzystania ich w ramach wsparcia w potyczkach. Gra dostępna jest w języku polskim w tym miejscu.

  • Shakes and Fidget

Jest to stosunkowo stara, ale wciąż popularna gra przeglądarkowa, w której naszym zadaniem jest rozwijanie swojego bohatera poprzez wysyłanie go na przeróżne misje i dungeony. Jej charakter najlepiej prezentuje opis przygotowany przez wydawcę:

Shakes i Fidget to zabawna parodia gier fantasy RPG i zarazem wielokrotnie nagradzany tytuł z gatunku RPG! Brzmi niewiarygodnie? Ponad 50 milionów graczy sprawia, że SFGAME jest jedną z najpopularniejszych gier online na świecie!

Do dyspozycji graczy oddano  3 klasy postaci i aż 8 ras, które różnią się pomiędzy sobą pasywnymi umiejętnościami. Unikatowe w tej produkcji jest na pewno dosyć humorystyczne podejście do samej rozgrywki. Znajdziemy tutaj wiele zabawnych wątków, chociażby w misjach, co nadaje jej bardzo miłego klimatu. Chętni mogą wypróbować tytuł po polsku poprzez Steam lub oficjalną stronę.

  • Transformice

Transformice zdecydowanie wyróżnia się pośród przedstawionych tutaj gier online – jest to tytuł platformowy o… stadzie biegających myszy, których głównym zadaniem jest zdobyć ser. Gra oferuje multum poziomów, drzewka umiejętności oraz oryginalną fizykę. W każdej rundzie jeden z graczy zostaje wszechmogącym Szamanem, który może używać swoich zdolności aby pomóc kolegom z drużyny lub by wszystko zepsuć. Pomaganie jednak jest bardziej premiowane – im więcej myszy uda się uratować, tym szybciej odblokuje się kolejny poziom w drzewku umiejętności Szamana i kolejne, coraz wspanialsze budowle. W nieco zwariowany tytuł możecie zagrać w tym miejscu.

 

Oczywiście to tylko niektóre z dostępnych na rynku tytułów; warto tutaj chociaż wspomnieć o znakomitym Trove. Jeśli uważacie, że jakiś tytuł powinien wskoczyć w przyszłości na naszą listę dajcie znać w komentarzu.


Darmowe gry online dla dzieci – top 5 mmo
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
300000