Okazje dnia:

Kilka ciekawostek ze świata The Elder Scrolls Online – część I

ESO ciekawostkiThe Elder Scrolls Online to doskonale znane dzieło studia ZeniMax Online, nad którym prace rozpoczęły się w 2007 roku. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek z kontynentu Tamriel, o których prawdopodobnie nie wiedzieliście.

Jeśli taka forma artykułów Wam się podoba i chcielibyście zobaczyć kolejne części i inne tytuły MMO dajcie nam znać w komentarzach!

  • Pełny cykl dobowy (24h) w The Elder Scrolls Online trwa w przybliżeniu 5 godzin 49 minut. Analogicznie tydzień (7 dni) potrwa ~40 godzin 45 minut. Miesiąc (30 dni) to ~174 godziny 30 minut. Rok w grze (365 dni) to ~88 dni i 11 godzin.

  • Khajiitowie to kotowata rasa humanoidalna. Jak przystało na typowe koty wolą przebywać na lądzie i rzadko bywają na morzu. Uważają żeglugę za męczące i nieprzyjemne zajęcie. Dlatego też powstały khajiickie karawany. Na pokład statku wchodzą tylko w jednym celu – transport skoomy!

  • Tamriel to jeden z kontynentów położonych na Nirnie. Toczy się na nim akcja każdej z gier z serii The Elder Scrolls. Powierzchnia kontynentu wynosi 12 milionów kilometrów kwadratowych. Jest to o prawie dwa miliony więcej od powierzchni naszego kontynentu Europa (10,2mln2).

  • Zdarza się, że napotkany przez nas strażnik rzuci niewybrednym komentarzem.  Na przykład: „I love to crush skulls and eat sweetrolls, and I’ve no more sweetrolls” co nawiązuje do bohatera gry Duke Nukem, który mawiał „I’m here to kick ass and chew bubblegum, and I’m all out of gum” co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Jestem tutaj aby skopać tyłki i żuć gumę, ale już nie mam gumy”.
  • Na okładce The Elder Scrolls Online: Morrowind widzimy symbol dłoni Viveka. Na każdym z elementów dłoni widnieją litery w alfabecie daedrycznym. Składają się one na cytat z Szóstego Kazania Viveka:

(Kciuk) Jestem Vehk, obrońca Czerwonej Góry
(Dłoń – dół po lewej) aż po kres dni, których naliczono 3333. Pode mną jest dzicz, której potrzebujemy, by odsunąć się od
(Dłoń – dół po prawej) Altmerów. Ponad mną jest wyzwanie, które pławi się w ogniu i
(Dłoń po prawej) esencji
(Mały palec) boskości. Jesteś przeze mnie pożądany, inaczej niż w przypadku proroków,
(Palec serdeczny) którzy przedtem nosili twoje imię. Sześć jest ścieżek, od tajemnicy przez wroga, po nauczyciela.
(Palec środkowy) Boethiah i Azura to zasady uniwersalnego spisku, który jest poczęciem i
(Palec wskazujący) kreacją, a Mephala czyni z niego formę sztuki. Gdyż mówiąc miecz, mam na myśli pierwszą noc.
(Dłoń – środek) Gdyż mówiąc słowo, mam ma myśli martwotę.


Źródła: elderscrolls.wikia.com/pl.elderscrolls.wikia.com

Poradniki ESO:

Inne ciekawostki:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
721100