Okazje dnia:

Lineage II: kilka słów na temat gry

Lineage II recenzja

Przedstawiamy artykułu przygotowany przez dobrą duszę naszego portalu, koleżankę o nicku redheaddoesitbetterna temat Lineage II, wiekowego, jednak cieszącego się niesłabnącą popularnością MMO. Zapraszamy do lektury!

Fabuła

Wydarzenia z gry toczą się 150 lat przed tymi z części pierwszej, w świecie uwikłanym wojną istnieją trzy królestwa nieustannie walczące o władzę, są nimi: Aden, którym rządzi Król Raoul, dzięki któremu zażegnano wojnę domową. Królestwo Gracii za zachodnim oceanem, w którym nadal trwa krwawa wojna o tron oraz Królestwo Elmore, potomkowie Elmoreden, które nie dość że ma bogatą historię, to również potężną armię. Wszystkie królestwa dysponują podobną siłą, dlatego też nie ma otwartego konfliktu, ale nie wiadomo na jak długo, gdyż są niestabilni politycznie i każdy żąda niezależności.

Wojna Bogów

Shillen, Bogini zniszczenia uwiedziona przez swojego ojca Gran Kain’a zaszła w nim w ciążę. Matka Shillen dowiadując się o tym, wygnała córkę oraz odebrała jej moc władzy nad wodą. Shillen na wygnaniu, w męczarniach wydała potomstwo, sześć smoków, tyle ilu było bogów. Przepełniona gniewem wygnana Bogini za pomocą mocy swoich dzieci zbierała Armię demonów przeciwko Matce, która ją wygnała oraz Ojcu który ją uwiódł a potem porzucił. Gdy przygotowania do wojny były gotowe, najpotężniejsze Smoki poprowadzili Armię do pałacu królów. Choć nie każdy smok pragną upadku Bogów, Aulakiria przed wyruszeniem spojrzała na matkę smutny wzrokiem i rzekła:
„Matko, nie jesteś świadoma tego, co czynisz. Naprawdę pragniesz całkowitego zniszczenia bogów? Czy naprawdę chcesz, aby twój ojciec, matka oraz rodzeństwo upadli na ziemię w kałuży swojej własnej krwi?”

Lecz na nic się to zdało… Armia demonów zaatakowała pałac. Potęga demonów która nawet Bogów przerażała, zniszczyła go całkowicie. Walki były zacięte, zniszczyły nie tylko pałac Bogów, ale również ziemie, na której żyły inne stworzenia. Walka trwała jeszcze parę lat, lecz szala zwycięstwa przechodziła powoli na stronę Bogów. Armia Shillen wiedziała że wojny już nie wygra, smoki wycofały się, uciekły szukając schronienia na ziemi. Bogowie chcieli zniszczyć je raz na zawsze, lecz rany po długoletniej wojnie sprawili że mogli tylko patrzeć jak odlatują. Dzieci Shillen prędzej czy później zginęły, a ona sama pogrążona w smutku stworzyła podziemia i w nich zamieszkała, po ich korytarzach po dziś dzień stąpają Demony. Był to koniec wojny Bogów…

lineage-2-shillen

Stworzenie ras

Cofnijmy się jeszcze w czasie, długo przed wojną Bogów… Einhasa, Bogini stworzenia swą mocą stworzyła formy dzięki którym jej dzieci mogły stworzyć rasy Shillen. Bogini wody dzięki, której stworzyła rasę Elfów. Paagrio, Bóg ognia, stworzyciel rasy Orków. Maphr, Bóg ziemi, odpowiedzialny za powstanie Krasnoludów. Nornil, Bogini teraźniejszości wraz z Boginiami przyszłości oraz przeszłości stworzyła Kamael, nikt nie wie w jakim celu, podobno do walki z mrocznymi siłami. Z resztek, brudnej wody, tlącego się ognia, jałowej ziemi Gran Kaln, Bóg zniszczenia stworzył ludzi, najgłupszą ze wszystkich ras.

Wojna przeciwko Bogom

Po wygnaniu Shillen, Jej miejsce zastąpiła Eva, Bogini Wody, było niesamowicie nieśmiała, a po tym co stało się z siostrą również bardzo bojaźliwa. przez swój strach stworzyła katakumby i zamknęła się w nich, podobnie jak jest siostra Shillen. Gdy zabrakło Bogini wody, duchy wody straciły sens istnienia, tak doszło do wielkiego potopu, tysiące istnień straciło życie, inni ukryli się w podziemiach Shillen, co wzbudziło zazdrość Jej Matki, która postanowiła odnaleźć Eve. Bogini wody była zbyt strachliwa by sprzeciwić się Matce dzięki czemu wróciła na swoje miejsce. Gdy w Pałacu rządzili Bogowie, na ziemi rządzili Giganci, mądre, silne stworzenia, które po mistrzowsku posługiwały się magią, Potrafili unosić całe wyspy i żyć w chmurach jak ich Bogowie. Byli również aroganccy, po stworzeniu Ludzi, wybrykach Evy oraz Wojnie Bogów zaczęli podważać wiarę w Bogów – „Czy tacy Bogowie zasługują aby ich wyznawać?”. Giganci wierzyli, że mocą dorównują Bogom, zaczęli eksperymenty na pomniejszych rasach, tworząc potwory, z których powstała armia. Bogowie widząc to wpadli w szał. Matka Stworzenia chciała ukarać Gigantów, niszcząc cały kontynent, lecz Gran Kain jej tego zabronił, przypominając jak to próbował bawić się w stwórcę, tak ona nie może bawić się w niszczyciela. Bogini uległa mężowi, Wzięła młot Kaina, którego on sam nigdy nie używał ze względu na swoją moc. Einhasad uniosła młot, po czym uderzyła w miasto Gigantów… Tak też nastąpił koniec panowania rasy Gigantów. Wściekła Einhasad nadal polowała na niedobitków. Giganci zaczęli modlić się do Gran Kaina, który zlitował się nad nimi. Niedobitki Gigantów nadal można spotkać, lecz teraz władzę na ziemi pełnią dawni słudzy Gigantów – rasy stworzone przez bogów.

lineage2_races


(poniższe informacje dotyczą dodatku Goddess of Destruction)

I tutaj zaczyna się Twoja przygoda. Dalej Ty już musisz odkryć resztę historii skrywaną przez świat Lineage II

W grze występuje aż 30 głównych klas, które dzielą się na Tanków, Magów, Healerów, support oraz debuffer. Grę zaczynamy jako Wojownik, lub mag (Nie dotyczy to Krasnoludów, oraz Kamaelów). Wraz z rozwojem postaci, wybieramy specjalizacje, która różni się dla każdej rasy.

Lineage 2 Oferuje graczowi wielki, bogaty świat gdzie na każdym kroku czeka na Ciebie zagrożenie, najczęściej inni gracze, gdyż w grze jest otwarte pvp, mówiąc wprost możesz zaatakować kogo chcesz, kiedy chcesz.

Klany – W grze, jak w praktycznie każdym mmo gra się wspólnie, lecz w Lineage 2 szczególnie jest nacisk na współpracę, można grać solo, lecz za daleko nie zajdziemy, ponieważ nigdy nie pójdziemy solo, lub losowe party na jakiegoś epic bossa.

Epic boss – są to najsilniejsze bossy w grze, trzeba często na nie kilka party, bardzo dobrze zgrane, lecz to nie wszystko… Bossowie tego typu to rarytas, nie łatwo na nich trafić, a jak już to nie tylko my mamy na niego ochotę, a również inne klany, więc dochodzi do mass pvp, czego nie ma się w sumie dziwić… bo z tych osobników można zdobyć najlepsze przedmioty w grze.

Raid boss – Zwykłe bossy, nie poluje się na nie aż tak bardzo, chociaż też zdarza się że do chodzi do małych konfliktów które przeradzają się w mass pvp, a po wszystkim każdy zapomina o bossie…

Olimpiada – Gracze walczą na arenach 1 vs 1 o punkty, dzięki którym mogą zostać Hero, jeżeli będą mieli najwięcej. Każda klasa w grze może mieć jednego „Bohatera”  tzn. Latarki.

Subklasy – Sądzisz że gdy wyexpisz swoją postać na 85 lvl to już koniec gdy? Rozczaruje Cię, czekają Cię jeszcze Subklassy, śpieszę z wyjaśnieniem, po osiągnięciu poziomu 75 możesz wybrać jedną z innych klas w grze, po wbiciu 75 można wybrać bonnusy pasywne dla Twojej głównej klasy. Sub można mieć 3.

Enchant broni, zbroi – Polega na ulepszaniu swojej broni od +0 do +20  dzięki czemu nasza broń jest potężniejsza oraz świeci, co dodaje +10 do fajności a zbroja mocniejsza. Dochodzą do tego również bonusy gdy broń jest na +4. Jest również w grze enchant elementami ognia, światła, ciemności, wody, ziemi, powietrza Dzięki któremu nasze ataki zadają dodatkowe obrażenia od danego elementu, działa to również w drugą stronę można to również użyć na zbroi, co daje nam obronę od elementów.

Augmentacja Broni – Dzięki temu nasza broń może mieć bonusy różne zaczynając od dodatkowych pkt życia, a nawet po umiejętność w broni.

SA Broni (Special Abilities) – Polega na dodaniu do broni bonusów, takich jak Szybkość Ataku, zwiększenie szansy na uderzenie krytyczne, zwiększenie obrażeń krytycznych, szybkość czarowania, siła zaklęć.

Oblężenia – Chyba najciekawsza rzecz w grze, każda klan może kontrolować zamek/fort. Zamek pozwala klanowi zarabiać duże kwoty poprzez podatek, ale zdobyć zamek nie jest prosto, każdy silny klan chcę najlepszy zamek, więc do tydzień są wielkie bitwy o nie. obrońców, lub atakujących. Atakujących może być kilka, więc bywa tak że nawet 3 strony konfliktu się biją

Zalety:
+ Wielki świat
+ Ładna grafika jak na tak starą grę
+ Cudowny system pvp
+ Świetna dojrzała społeczność
+ Wymagająca walka
+ Świetna muzyka
+ Ładnie wykreowane lokacje
+ Wymagające Bossowie
+ Lochy Shiien c:
+ Crafting
+ System Mountów/Petów
+ Można mieć smoka… ale na to bardzo ciężko zapracować

Wady:
– Stary silnik gry, który jest słabo zoptymalizowany
– Najnowsze kroniki nie są zupełnie warte czasu
– Gra powoli umiera
– Toporne sterowanie
– Nudne, zniechęcające rozpoczęcie gry
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000