Okazje dnia:

Bless Online: premiera i pierwsze opinie graczy

Opinie Bless Online

Wczoraj wieczorem miała miejsce „premiera” Bless Online dla posiadaczy pakietów fundatorskich. Pojawiły się także pierwsze opinie na temat działania gry (optymalizacji), rozgrywki i stanu serwerów. Dlatego też przyjrzymy się jak studio Neowiz przygotowało się do wydania gry w naszym regionie.

Początkowo twórcy zapowiadali jeden serwer dla każdego regionu – NA i EU. W chwili obecnej jest ich już dziesięć (oficjalne ogłoszenie), co rodzi pewne problemy. Postacie są bowiem powiązane z serwem, na którym zostały utworzone zaś nagrody premium są przypisane do… postaci. Ponadto jeśli pospieszyliście się z przypisaniem przedmiotów fundatorskich do nowo utworzonego bohatera, może okazać się, że jest on na innym serwerze niż Wasi znajomi, którzy chcieli uniknąć kolejek.

Jak zagrać w Bless Online – wymagania systemowe i cena

Kolejnym zarzutem wobec zachodniej wersji Bless jest… kiepskie tłumaczenie tekstu. Gracze narzekają, że większość opisów wygląda, jakby zostały przetłumaczone przez translator google. Oberwało się również optymalizacji – posiadacze dobrych konfiguracji sprzętowych są niezadowoleni z płynności gry w zatłoczonych miejscach (przykładowy wątek). Zaznaczyć jednak, że sama gra generalnie działa całkiem przyzwoicie. Użytkownicy przygotowali już nawet porady, co do odpowiednich ustawień mających zapewnić jak najlepsze działanie gry. Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Cóż, Bless Online jak praktycznie każda gra sieciowa nie uniknął błędów towarzyszących premierze. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że gra jest nie grywalna – można odnaleźć całkiem sporo pozytywnych opinii. Pozostaje pytanie jak szybko uda się ekipie uporać z głównymi bolączkami oraz tymi pomniejszymi jak np. agresywny filtr chatu prowadzących do kuriozalnych sytuacji, jak ta poniżej:


Źródło 1 oraz źródło 2: Opinie Bless Online – pierwsze wrażenia z premiery

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
902012