Okazje dnia:

Path of Exile: rozszerzenie Delve z masą nowości już w grze!

Path of Exile Delve

Path of Exile po raz kolejny znacząco powiększył oferowana dla graczy zawartość – wszystko przez najnowsze rozszerzenie zatytułowane Delve, które wystartowało wczoraj wieczorem.

Aktualizacja przyniosła ze sobą sporo nowości – wśród nich znajdziecie nową ligę Delve, nową lokację czy też ulepszoną grafikę i przedmioty. Pełny patch notes znajdziecie w tym miejscu (jest to na prawdę długa lektura), a my skupimy się na najważniejszych nowościach.

Jedną z nich jest wspomniana nowa liga Delve, która zapewni świeży start dla wszystkich chętnych graczy. Dostępna jest w ona w trybach Standard i Hardcore, a także Solo Self-Found Standard oraz Hardcore. Ściśle powiązaną z nią nowością jest nowa lokacja o nazwie The Azurite Mine, posiadająca zróżnicowane biomy i będąca pierwszym w PoE… niekończącym się dungeonem. Ekipa z GGG dodała także sporo elementów związanych z Azurite, które pomogą śmiałkom przedostać się do zablokowanych części kopalni.

Jakby tego było mało twórcy zdecydowali się na przebudowanie niektórych umiejętności (szczególnie tych mniej popularnych). Otrzymały one dodatkowy zasięg i poprawę wybierania celów; część umiejętności (m.in. Blood Rage, Righteous Fire, Molten Shell, skille z lini Purity of… i Herald of…) stało się skillami instant. Instant skill może być użyty przez postać podczas poruszania,a także podczas animacji innego ataku. Poniżej możecie zobaczyć jak prezentują się one w akcji:

Podobnie sprawa ma się z umiejętnościami związanymi z pułapkami. Twórcy wzmocnili te mniej popularne, przy jednoczesnym osłabieniu najpopularniejszych. Odświeżono także wygląd umiejętności startowych.

GGG nie pominęło również ogólnego wyglądu gry. Dodano nowe technologie; Shadowed Point Light, Global Illumination (oświetlenie globalne) and Ambient Occlusion (metoda cieniowania).

Kolejnym elementem graficznym jest dodanie znaczników cennych przedmiotów. Od teraz taki przedmioty po wypadnięciu na ziemię będzie podświetlony, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko pominięcia wartościowego znaleziska – najlepiej obrazuje to poniższe nagranie:

A to jeszcze nie koniec. Path of Exile Delve to także przebudowa niektórych elementów map, nowe proroctwa oraz Divination Cards, a także nowe unikatowe przedmioty do zdobycia (w tym takie, które zaprojektowali sami gracze PoE!), a także poprawa skalowania w PvP.

Nowa liga potrwa tradycyjnie około trzech miesięcy. Po tym czasie nastąpi chwila na złapanie oddechu i otrzymamy kolejne nowości. Zainteresowani? Path of Exile możecie pobrać z oficjalnej strony lub przez Steam.


Źródło: Path of Exile Delve
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1310300