Okazje dnia:

The Crew: kilka słów na temat gry

The Crew

Obecnie w gatunku gier wyścigowych na PC i gier MMO jednocześnie, jest pewien tytuł, który zasługuje na Waszą uwagę. The Crew. Po zmianach jakie przyniósł dodatek The Wild Run, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana prędkości, współzawodnictwa i gier RPG w jednym.

crew2

Ekipa

Nie zapomnę jak pierwszy raz wyjechałem motocyklem z warsztatu, wybrałem klasycznego Choppera i nacisnąłem gaz na padzie. Basowy pomruk silnika z głośników, widok zza kierownicy na dużym ekranie i świetna muzyka w tle. Doznałem szoku. Co stało się z przeciętną grą The Crew jaką pamiętałem? Nacisnąłem przycisk odpowiadający za wyzwanie w trybie swobodnej jazdy i już za chwile stał obok mnie inny gracz na motocyklu i kolejny w Lamborgini. Działo się to na mapie dostępnej dla wszystkich graczy, a nie w żadnej instancji. Ścigaliśmy się do punktu, skakaliśmy aby wykonać wyzwanie, paliliśmy gumę na zawody, pędziliśmy pod prąd na punkty. Wszystkim sprawnie sterowała gra, bez lagów, skoków, wczytywania. Zadania płynnie zmieniały się na kolejne. Nagle osiągając niezły wynik dostałem zaproszenie na kwalifikacje do Summit, musiałem sprawdzić co to takiego. Dojechałem na miejsce i odkryłem na nowo magię The Crew. Przesiadka do samochodu i wyścig z czasem na ćwierć mili. W starym stylu. Najpierw rozgrzewanie opon, potem idealne zmienianie biegów i na końcu nitro. Chwilę później driftowałem na zamkniętym torze, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Również w starym stylu znanym z dobrych Need for Speed’ów. Zabawa monster truckami i w końcu standardowe PVP w bardzo nie standardowych trybach. Kiedy wstałem od telewizora okazało się, że minęły cztery godziny a ja ciągle chciałem więcej. Ale po kolei.

crew3

Nowy silnik graficzny i otwarty świat.

The Crew wygląda świetnie po aktualizacji graficznej; mijając charakterystyczne punkty na mapie USA zatrzymywałem się nie raz, aby przeczytać ich historię i poprawić swoją wiedzę geograficzną na temat Stanów. Jeśli znacie świetny Test Drive Unlimited 2 i cenicie sobie duży otwarty świat, będziecie zachwyceni. Zwykła wycieczka przez góry przynosi okazję do wzięcia udziału w wielu wyzwaniach znajdujących się po prostu na trasie. Jest to też sposób na podniesienie poziomu naszej maszyny. Ale sama jazda, wciąga! Widok ze środka świetnie odwzorowanych pojazdów i możliwość rozglądania się podczas wyprzedzania mnie zupełnie wystarczy. To nie koniec, jeśli chcemy zwiedzić niedostępne lasy i bagna, po prostu przesiadamy się na motocykl terenowy lub do samochodu terenowego, a nawet do monster trucka jeśli go posiadamy. Znajdziemy kilkadziesiąt wraków samochodów, po odkryciu których dostaniemy unikatowe pojazdy. Stacje badawcze, które pokazują ciekawe miejsca w świecie gry i inne znajdźki.

crew4

Gdzie tu RPG?

Za każde wyzwanie lub misję, gdzie osiągniemy złoty lub lepszy medal, dostaniemy lepsze części, a to wpłynie na statystyki danego pojazdu. Dla przykładu samochód z salonu z podstawowym zestawem tuningowym ma ok. 300-400 punktów, a my możemy rozwijać go aż do maksymalnego poziomu 1299. Podczas wykonywania misji w grze odblokujemy kolejne postacie, które pozwolą nam zainwestować punkty rozwoju w osiągi naszych pojazdów, zniżki u dealerów a także inne przydatne umiejętności jak mobilny garaż czy mobilny mechanik. To wszystko pomoże nam w osiąganiu kolejnych medali i awansowaniu w lidze. Jakby tego było mało, mamy podział na Frakcje, do których możemy dołączyć i grać razem z setkami innych graczy o miano najlepszej frakcji co zapewni nam łupy frakcyjne i da dostęp do misji, w których bedziemy mogli zarobić jeszcze więcej pieniedzy.

crew5

W oczekiwaniu na konkurencję

The Crew moim zdaniem zasługuje na miano najlepszego dostępnego tytułu wyścigowego dostępnego na PC, będącego jednocześnie grą mmo. Ten tytuł aż prosi się o konkurencję, którą może sie okazać najnowszy Need for Speed. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać, a wyścigi to Wasza pasja, The Crew możecie kupować w ciemno. Gra zapewni wam dziesiątki jeśli nie setki godzin dobrej zabawy.


Oficjalna strona – The Crew

Autor: Uncle Over

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000