Okazje dnia:

Top 5 „gier mmorpg po polsku” czyli gramy w ojczystym języku

mmorpg po polsku

Na rynku nie brakuje gier mmoprg, których wydawcy zdecydowali się na przygotowanie polskojęzycznej wersji, znacznie ułatwiając tym samym zabawę osobom, które nie są zaznajomione z językiem angielskim.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu „gier mmorpg po polsku”, na którym znajdziecie zarówno tytuły darmowe, jak i wydane w modelu B2P.

Tradycyjnie lista nie uwzględnia wszystkich dostępnych tytułów w języku polskim. Wybór padł na powyższe tytuły z wielu względów; wymienić tu można m.in. długi staż na rynku i sporą społeczność jak to ma miejsce w przypadku NoStale, dopracowanie i olbrzymi świat w przypadku Aion, czy wreszcie świeżość i potencjał jakie drzemią w polskim Gloria Victis. Jeśli macie własne propozycje, jak zawsze zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach. 

NosTale jest to darmowa gra mmorpg z mikropłatnościami, która powinna przypaść do gustu zwolennikom klimatów anime. Początkowo gracz ma do dyspozycji trzy klasy postaci: wojownika, łucznika lub maga, które jednak w późniejszym etapie zdobywają specjalizacje, różniące się kombinacją wyposażenia i szczególnymi umiejętnościami. Gra posiada zarówno rozgrywkę PvE (w tym rajdy) jak i PvP.

Ponadto w trakcie potyczek gracz może liczyć na wsparcie towarzyszy, których umiejętności dzielą się na: walkę wręcz, na dystans oraz magiczne. Tytuł oferuje również całkiem rozbudowany system zwierzaków pozwalając na ich oswajanie, trenowanie, a także wykorzystania  w ramach wsparcia. Gra posiada system ślubów oraz specjalne ceremonie z tym związane. Poszczycić może się również całkiem liczną bazą graczy.

Albion Online jest najmłodszą produkcją na naszej liście. Gra typu sandbox skierowana jest głównie do osób, które nie lubią z góry wyznaczonych ścieżek; naszym celem jest przeżycie i rozwój. Twórcy w rękach graczy pozostawili decyzje o tym kim zostanie nasza postać i czym będzie się zajmowała. Gracze mogą bowiem kontrolować nawet całe miasta, o ekonomii i rynku materiałów i przedmiotów nie wspominając.

Gra choć pierwotnie miała być wydana w modelu free to play ostatecznie dostępna jest do kupienia: najtańsza wersja to koszt 29,95$

Drakensang Online to przeglądarkowa gra MMO typu hack’n’slash (choć dostępny jest także klient gry posiadający nieco lepszą grafikę, animacje i jakość dźwięku) od studia Radeon Labs. Skojarzenia z serią Diablo są jak najbardziej na miejscu, choć nie do końca trafne.

Nasz bohater, wraz ze zdobywanie kolejnych poziomów rozwija się w jednej z kilku dostępnych klas takich jak np.: Rycerz Zakonu Smoka, Czarodziej Kręgu, Mechanik Pary oraz Strażnik Lasu. Kraina fantasy, w której toczy się akcja została podzielona na miasta (gdzie można kupić sprzęt i otrzymać zadania) oraz niebezpieczne okolice pomiędzy nimi. Wątek fabularny schodzi nieco na drugi plan – głównym zadaniem gracza jest wykonywanie kolejnych zleceń. Ograniczają się one w większości do przeczesywaniu podziemi i przy okazji dziesiątkowania hord przeciwników.

Aion to darmowa gra MMORPG, za której powstanie odpowiada NCsoft, będący również wydawcą wersji NA. Polska wersja dostępna jest jednak dzięki wydawcy Gameforge, który oferuje jednocześnie serwery przeznaczone dla osób z naszego kraju. Gracz trafia do świata zamieszkałego przez dwie zwaśnione frakcje: Asmodian i Elyosów, a nam przyjdzie zdecydować po której stronie się opowiemy.

Gracz ma do dyspozycji sześć głównych profesje (wojownik, zwiadowca, kapłan, mag, inżynier oraz artysta). Na późniejszym etapie wybór ten zostaje rozszerzony o kolejne specjalizacje. Aion oferuje rozbudowany tryb PvP oraz PvE oraz bogaty świat gry – w tym miejscu warto wymienić możliwość latania i skrzydła. Pomimo upływu  lat gra ciągle potrafi zachwycić oprawą graficzną.

Gloria Victis to gra znajdująca się jeszcze we wczesnym dostępie od studia Black Eye Games. Twórcy główny nacisk położyli na realizm; rozgrywkę osadzono w otwartym świecie w w realiach średniowiecza z elementami low-fantasy. Gra ma do zaoferowania system non-target, stawiający głównie na umiejętności gracza, choć nie należy przy tym zapominać o odpowiednim ekwipunku. Aby zadbać o ten element gracz będzie musiał zakasać rękawy i zdobyć odpowiednie surowce, by następnie wykonać z nich potrzebne rzeczy.

Sedno stanowią otwarte walki (w tym też zdobywanie twierdz) walki PvP z kontrolą terytorium pomiędzy zwaśnionymi frakcjami. Na pochwałę zasługuje oprawa graficzna oraz muzyczna, która stoi na naprawdę wysokim poziomie (twórcy muszą jednak popracować nad optymalizacją). Więcej na temat gry znajdziecie tutaj – koszt podstawowej wersji to około 20$.


Top 5 gier mmorpg po polsku: NoStale, Albion Online, Drakensang Online, Aion, Gloria Victis
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
410000