Okazje dnia:

TOP5: Najlepsze darmowe karcianki online

Karcianki online to aktualnie jeden z najszybciej rozwijających się gatunków wśród gier MMO. Niektóre powstały na bazie papierowych wersji, inne opierają się na uniwersach popularnych gier, ale każda ma w sobie to COŚ. Przedstawiamy nasze TOP5 najlepszych darmowych karcianek online!

Duelyst

Nasze zestawienie otwiera dość nietypowa jak na karciankę gra Duelyst. Utrzymana w retro (pikselowym) stylu karciana strategia fantasy, rozgrywana w systemie turowym. Rozgrywka skupia się na pojedynkach graczy, w których dowodzimy niewielkim oddziałem walczącym na kolorowych i dobrze zaprojektowanych mapach. Główny nacisk położono na aspekt taktyczny – aby osiągnąć zwycięstwo niezbędne będzie planowanie, dobre ustawienie oddziału oraz dobór umiejętności i ich wykorzystanie. Jedna potyczka trwa około pół godziny.

The Elder Scrolls: Legends

Kolejna pozycja została osadzona w uniwersum gier z serii Elder Scrolls. Sotkamy w niej ponownie znane nam postacie z Morrowind, Skyrim, Oblivion itd. Podczas rozgrywki będziemy musieli zbudować talię, składającą się z minimum 50 kart, ale nie więcej niż 70. Spora ilość klas i ras sprawia, że będziemy mogli stworzyć naprawdę unikalną i różnorodną talię. Na obecną chwilę gra posiada tryb bitwy, arenę oraz kampanię fabularną.

Hearthstone

Bez tego tytułu zestawienie to mogłoby nie istnieć. Zamieci można zarzucić wiele, ale trudno nie przyznać, że ich karcianka w uniwersum WarCrafta to obecnie jedna z najlepszych pozycji na rynku. Wszystko za sprawą łątwego startu w grze oraz systematycznie dodawanych rozszerzeń. Nawet osoba, która pierwszy raz ma styczność z karciankami nie będzie miała problemu z opanowaniem zasad i od samego początku będzie się doskonale bawiła.

Gra oferuje szereg trybów, w tym przeznaczony dla rozgrywki jednoosobowej zwany przygodą i kilka dla wielu graczy m.in. pojedynek, arena, karczemna bójka, wyzwanie oraz tryb obserwatora.

Hex: Shards of Fate

HEX grę karcianą (TCG) z klasyczną rozgrywką znaną z MMO, w tym kampanie PvE, gildie oraz indywidualnie konfigurowalni bohaterowie. Gra przełamuje w ten sposób granice gatunku i zapewnia bogatą taktyczną rozrywkę. Gracze kupują, sprzedają i wymieniają karty, by zestawiać swoje własne talie i rozgrywać potyczki z innymi graczami. Pozycja polecana weteranom karcianek, którzy znajdą tutaj wiele innowacji, niespotykanych do tej pory w żadnej innej grze tego typu.

Gwint

Gwint to wiedźmińska gra karciana powstała na wzór mini-gry z Wiedźmin 3: Dziki Gon. W produkcji mamy do dyspozycji wiele postaci i bohaterów wyciągniętych prosto z uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Mechanika gry to nic innego jak starcia między dwoma graczami, z których każdy posiada swoją talie. Składają się one z odpowiednio dobranych przez nas kart, którymi przewodzi jeden dowódca. Obecnie w grze występują cztery frakcje: Potwory,Królestwa Północy, Scoia`tael, Skellige.


Pozostałe zestawienia:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1212100