Okazje dnia:

Kilka ciekawostek z World of WarCraft – część I

Jak bardzo złe są demony i czy istnieją dobre? Co ma wspólnego Worgen i Królowa Wiktoria oraz dlaczego Gnomy nie mają „parcia na szkło”? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w kolejnej odsłonie ciekawostek. Tym razem MMORPG z najlepiej rozbudowanym lore – World of WarCraft!


  • Lothraxion jest Wysoko postawionym dowódcą Armii Światła. Jest on też pierwszym i aktualnie jedynym nathrezimem, który został nasycony Świętym Światłem przez Xe’ra i dołączył do Rycerzy Srebrnej Dłoni. W World of WarCraft, w przeciwieństwie do pozostałych przedstawicieli tego gatunku nie jest klasyfikowany jako demon, a humanoid.

  • Gnomy do 2014 jako jedyna rasa nie pojawili się w żadnym oficjalnym zwiastunie ani cinematicu World of WarCraft. Developerzy tłumaczą to tak: „Gnomy zostały wprowadzone do gry na dość późnym etapie produkcji, kiedy to cinematic był już prawie gotowy. Później nie nadarzała się „fabularna okazja” pojawienie się w filmikach. – Tom Chilton”. Gnomy musiały czekać aż 9 lat na swój debiut, który nastąpił przed nadejściem dodatku Warlords of Draenor z trailerem promującym boost postaci – „Wish You Were Here”.
  • Kil’jaeden – W RTS WarCraft II był on przedstawiany jako demon, natomiast już w WarCraft III jako czerwonoskóry eredar. W WoWie występuję jako hybryda wcześniej wymienionych. Jest pierwszym i jedynym męskim eredarem ze skrzydłami w świecie WarCrafta.W oryginalnym lore pierwszym orkiem, z którym skontaktował się Kil’jaeden był Ner’zhul, nie Gul’dan. Na początku demon traktował orków i starą horde jak swoje „zwierzaczki”. Ostatecznie po eksterminacji draenei postanowił wykorzystać ich w inwazji na Azeroth.
  • Miasto Gilneas, a aktualnie ruiny miasta były niegdyś stolicą królestwa Gilneas. Miasto jak i cała worgeńska kraina czerpie garściami z brytyjskiej epoki wkitoriańskiej. Zarówno pod kątem architektury, ubioru mieszkańców, a nawet ścieżki dźwiękowej.

  • Argus jest rodzimą planeta eredarów, która obecnie znajduje się w wirującej pustce. Kiedyś opisywano ją jako utopijny świat, którego mieszkańcy byli inteligentni i bardzo utalentowani w magii. Opanowana przez demoniczne moce stała się fortecą Płonącego Legionu.W dodatku Legion po unicestwieniu Kil’jaedena, Argus pojawia się na niebie krain Azeroth. Jako, że możemy go dostrzec z Azuremyst Isle, Bloodmyst Isle i Quel’Thalas, które są mapami dodatku The Burning Crusade, „przypadkowo” jest on też widoczny z Outland w Shattrath City, Terokkar Forest i Zangarmarsh, co nie ma pokrycia fabularnego.

Źródło: wow.gamepedia.com

Pozostałe ciekawostki:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
800100