Błędy kosztowały Maple Leafs w meczu 2 drugiej rundy wschodniej

Nie był jedynym, który tak się czuł.

Sheldon Kev był równie zdenerwowany po Maple Leafs przegrał 3-2 do Florida Panthers w meczu 2 rundy 2 Konferencji Wschodniej na Scotiabank Arena. Toronto prowadzi 2: 0 w serii best-of-7, która przenosi się do FLA Live Arena w Sunrise na Florydzie na mecz 3 w niedzielę (18:30 ET; TBS, CBC, SN, TVAS).

Rzeczywistość jest taka, że ​​zarówno Dupas, dyrektor generalny, jak i Keef, trener, rozumieją, że marzenia Maple Leafs o Puchar Stanleya stały się trudniejsze niż podróż. Nazwij to straconą szansą.

Tak więc po przegranych dwóch pierwszych meczach tej serii u siebie, sezon pełen nadziei, obietnic i optymizmu mógł zostać osłabiony przez katastrofalną 66-sekundową przerwę na rozpoczęcie drugiej połowy.

Gdy Maple Leafs przegrywali 2:1 do przerwy, seria czkawek z własnej winy pozwoliła Panterom zostać pokonanym. Aleksander Barkow Aby zremisować grę 19 sekund po drugiej stronie obrońcy Gustawa Forslinga Postawił Florydę na 3-2 zaledwie 47 sekund później.

Kiedy było już po wszystkim, Keefe wyglądał na co najmniej sfrustrowanego, gdy zapytano go, co wydarzyło się na początku tego okresu.

– Rozczarowujące, szczerze – powiedział. „Nie popełniliśmy tych błędów ani razu w ostatniej serii”.

[RELATED: Complete Maple Leafs vs Panthers series coverage]

Toronto wygrało sześć meczów z Tampa Bay Lightning, zdobywając pierwsze zwycięstwo w serii play-off od 2004 roku.

Pokonanie tej przeszkody miało być mentalnym wzmocnieniem, którego potrzebowali Maple Leafs. Nie mogą już prześladować ich dawne niepowodzenia.

Z wyjątkiem teraz, Maple Leafs muszą radzić sobie z nowym strachem, co 66 sekund.

Najbardziej niepokojące: wśród architektów upadku Toronto byli Strajkujący Williama NylanderaI Mitchella Marnera I Austina Mathewsapoczątkowych pomocników, którzy ponieśli sześć porażek z rzędu w ciągu sześciu lat, zanim pomogli pokonać Tampa Bay w pierwszej rundzie.

READ  Jake Mangum nie jest chroniony przed draftem do Reguły 5

Nylander, który przebił oponę w pobliżu niebieskiej linii Maple Leafs, leżał rozciągnięty na lodzie, kiedy Barkov kopnął z woleja w bramkę Ilja Samsonow aby połączyć grę.

Niecałą minutę później Marner wykonał niefortunne podanie do Matthewsa na niebieskiej linii Toronto. Napastnik Maple Leafs został następnie pozbawiony krążka, a kilka sekund później Forsling idealnie wykorzystał krążek Mateusz Tkaczuk Karmienie się po lodzie, aby na stałe przywdziać gepardy.

Ze swojej strony Maple Leafs naciskali do końca meczu. Johna TavaresaAndy, ich kapitan, trafił dwa razy w słupek w drugiej połowie. Bramkarz Pantery Siergiej Bobrowski W ciągu ostatnich 40 minut wykonał 22 piłki, z których wiele było zadziwiająco zróżnicowanych.

Więc kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, to właśnie te fatalne 66 sekund skazał Maple Leafs na drugą grę i być może w rzeczywistości na serię.

„Dlatego jest to mylące” – powiedział Keefe.

To było tak, jakby trener szukał odpowiedzi, których tam nie było.

Tavares nie miał ani jednego, ani drugiego.

„Oczywiście popełniliśmy dwa błędy” – powiedział Tavares o chaotycznym początku drugiego faulu. „Oczywiście musimy lepiej dbać o dysk, upewniając się, że rozpoczniemy okres we właściwy sposób.

„Oczywiście postawił nas w trudnej sytuacji. To coś, w czym musimy być lepsi”.

Być może najbardziej odkrywcza reakcja na stratę pochodziła od Samsonowa, który zawsze odświeżał swoimi dosadnymi odpowiedziami, dobrymi lub złymi. W czwartek obronił 26 rzutów karnych, ale nie był zadowolony z występu swojego lub swojej drużyny.

„Po raz kolejny wynik jest dla nas zły” – powiedział. „Myślę, że wszyscy wracamy do domu i patrzymy w lustro, tak, i pytamy:„ Co jeszcze mogę zrobić na lodzie, aby drużyna wygrała? ” ” Dla wszystkich.”

READ  Drabinka NFL 2023: typy, prognozy, najlepsze zakłady dla AFC, najwyższej klasy harmonogram NFC w 15-6 rolkach

Zadanie jest teraz trudniejsze: wygraj cztery z kolejnych pięciu gier lub idź do domu.

„To dla nas wielka szansa, tym razem, ponieważ musimy pokazać ludziom, że jesteśmy naprawdę dobrym zespołem, jak ciężko pracujemy, jak wracamy, 2-0, 3-0, to nie ma znaczenia. Jesteśmy naprawdę dobrym zespołem – powiedział Samsonow.

Podczas gdy Maple Leafs ubolewali nad straconą szansą, Pantery z ulgą wróciły do ​​domu. Drugi mecz był ich piątym meczem w ciągu dziewięciu nocy, sięgającym piątego meczu pierwszej rundy przeciwko Boston Bruins. Trzy z pięciu to scenariusze typu „wygrana-or-go”. Floryda wygrała wszystkie pięć.

W czwartek zwycięstwo przyszło dzięki przepisowi na niechlujnego świętego Graala, z którym Toronto po raz kolejny nie mogło sobie poradzić, niesamowitej grze Bobrovsky’ego i najprawdopodobniej porywającej przemowie trenera Panthers, Paula Morrisa.

Co tak naprawdę powiedział Morris, że jego zespół wyszedł z pierwszej przerwy z pedałem gazu do końca? Czy był to rodzaj epickiego dyskursu, który jest materiałem legend?

– To nie było śmieszne – powiedział. Włączyłem mikrofon z „Search for the Graal” [documentary]Więc mój język nie był zbyt dobry.

Przesłanie Morrisa było proste: „Walczmy dalej”.

Jego zespół właśnie to zrobił i wróci do domu z decydującą przewagą w serii.

Szczerze mówiąc, Maple Leafs zdecydowanie nie odchodzą. W postseason mają bilans 3:0 na wyjeździe, a oba zwycięstwa nadchodzą w dogrywce na nieprzyjaznym środowisku, jakim jest Amalie Arena w Tampie. Toronto wygrało cztery z ostatnich pięciu meczów w tej serii.

Teraz musi to powtórzyć. Łatwiej powiedzieć niż zrobić.

„Wszyscy tutaj musimy się nad sobą zastanowić” — do przodu Mabel Leafs Ryana O’Reilly’ego Powiedział. „Skupiamy się na następnym meczu. Wygramy następny mecz [and] Stamtąd go zabierzemy”.

To najrozsądniejsza droga dla Toronto. Ponieważ po przegranych pierwszych dwóch meczach u siebie, prawie kończy im się pole manewru.

READ  Wyniki play-offów w college'u, terminarz: mecz Texas vs Baylor rozpoczyna się dzisiaj, NCAA w pierwszej 25 tabeli