Chelsea 2-2 Wolverhampton, Premier League: reakcje po meczu, oceny

Chelsea od początku posiadała piłkę i kontrolowała ją, ale jak zawsze w meczu z Wolverhampton, trudno mu było stworzyć wiele dobrych okazji.

Zdobyliśmy perfekcyjnego gola po trzydziestu minutach mocnych kopnięć Timo Wernera, ale sędzia na początku gwizdnął, co jego zdaniem było błędem Saïss (to nie był) i wykluczył to. Z powodu gwizdka startowego VAR również nie był w stanie go sprawdzić.

Jednak VAR był w stanie ocenić bramkę Loftusa-Cheeka zaledwie dwie minuty później, tracąc go po tym, jak piłka uderzyła w kolano Lukaku z rogu. Sprawdzenie, które zajęło dużo czasu, było jeszcze bardziej frustrujące.

Kolejna recenzja techniki VAR była bardziej korzystna, kilka minut po przerwie, kiedy Saiss faulował Lukaku w polu karnym. Sais próbował wypuścić piłkę, ale Lukaku zadał sobie wiele trudu, aby ją odzyskać i naprawić błąd. On sam przyjmie karę i nie popełni błędu.

Lukaku następnie poprawił technikę, znakomicie kończąc piłkę znad pola karnego po tym, jak Pulisic przechwycił piłkę. Dwa gole w dwie minuty!

Chelsea zagroziła trzeciego gola, ale to Wolverhampton wrócił do gry z bramką w ostatnich 15 minutach.

Ale właśnie wtedy, gdy wyglądało na to, że Chelsea utrzyma się, pomimo kilku chwiejnych momentów w obronie, Wilki zdobyły bramkę ostatnim kopnięciem w meczu po pewnym luzie w obronie, kończąc 2-2.

Ze spokojem.

• Niewiele zmian w stosunku do zeszłego weekendu, Lukaku i Pulisic przybyli do Havertza i Jebela, a Kovacic ukłonił się w środku za kontuzjowanego Jorginho.
  • James i Azpilicueta zamienili się rolami w połowie gry, a Sale również zastąpił Alonso, aby zmienić skrzydłowego.
  • W ciągu ostatnich kilku minut przeszedł do czterokierunkowej defensywy, gdzie Sar grał na lewej obronie, a Syle wszedł do pomocy.
  • 13 i 14 bramek Lukaku w tym sezonie, większość z nich w drużynie.
  • Peter Banks, najbardziej bezużyteczny sędzia w tej lidze?
  • Chelsea ma cztery punkty przewagi nad Arsenalem, który gra przeciwko nim u siebie Leeds jutro. Tottenham gra dziś na Anfield. Zostały nam tylko trzy mecze.
  • Dalej: Leeds w środę