Eastern Kentucky: Potrzebna jest większa pomoc, aby dotrzeć do ofiar śmiertelnych powodzi – wiele z nich potrzebuje insuliny lub innej opieki – mówi mieszkaniec

Ale dotarcie do zaginionych to nie jedyne wyzwanie. Mieszkanka powodziowego hrabstwa Knott mówi, że kilka osób, o których wiadomo, że przetrwały rozmyte drogi, wciąż pozostaje na mieliźnie.

„Wciąż mam ciotki i wujków, którzy krzyczą. Mają cukrzycę. Potrzebują insuliny” – powiedział CNN mieszkaniec hrabstwa Knott, Zach Hall.

„Wczoraj poszedłem się z kimś spotkać – miałem szczęście, że dotarłem tam (i dostarczyłem zaopatrzenie) quadem. Ale nie ma drogi… to właśnie ludzie muszą zrozumieć, czy infrastruktura tutaj jest całkowicie zniszczona? To przynosi ulgę wysiłki trudne” – powiedział Hall.

Co najmniej 37 osób zginęło w powodzi, powiedział w poniedziałek gubernator Andy Beshear. Obszary, które były już zalane deszczami z ostatnich kilku dni, zostały zalane ulewnymi deszczami w czwartek rano. Oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie.

„Wciąż szukamy ludzi, niestety wciąż znajdujemy te ciała” – powiedział Beshear w poniedziałek wieczorem w CNN.

Urzędnicy twierdzą, że wysiłki mające na celu dotarcie do osób unieruchomionych zostały utrudnione przez wyblakłą infrastrukturę. Chociaż usługa komórkowa została przywrócona, niektóre obszary nadal jej nie mają, przez co wiele osób nie może skontaktować się z bliskimi lub służbami ratunkowymi.

Tłumienie ciepła nie pomaga. Środa będzie najsuchszym dniem tygodnia, ale dzięki temu temperatury wzrosną do lat 90. Meteorolodzy z CNN twierdzą, że z powodu wilgotności będzie prawie 100 stopni.

„Wciąż mamy drogi boczne i powiatowe, które są zepsute, a nasze mosty są wyczerpane, więc bardzo trudno jest dostać się do niektórych odległych miejsc” – powiedziała CNN w poniedziałek gubernator Jacqueline Coleman.

Katastrofa spowodowała również wyłączenie podstawowych mediów energetycznych i wodociągowych, pozostawiając niebezpieczne warunki i wymyte drogi, które ekipy remontowe starają się je przywrócić. Ponad 8000 klientów we wschodnim Kentucky było bez prądu we wtorek rano PowerOutage.pl.
Ponad 25 000 przyłączy serwisowych było w poniedziałek bez wody, a 44 119 przyłączy było objętych doradztwem dotyczącym przegotowania wody. Urząd Gubernatora.

Hall, mieszkaniec hrabstwa Knott, powiedział, że przerwy w dostawie prądu i wody są szczególnie niepokojące dla tych, którzy utknęli i nie mają łatwego dostępu do dostaw.

READ  Liczba przypadków Govt-19 w Chinach jest wysoka z powodu rosnących ograniczeń Xian

„Z upałem, gdy wysycha przez cały dzień, jest po prostu parno i wilgotno. … Wiele osób już zmaga się z tlenem bez elektryczności” – powiedział Hall. „Myślę, że nadejdzie gorzej, jeśli nie uda nam się oczyścić szlaków i zdobyć tych ludzi”.

Powiedział, że potrzebna jest większa liczba osób z terenowymi pojazdami użytkowymi, aby pomóc w tym obszarze.

„Jeśli przyjdą i pomogą, pomogą nam przenieść rzeczy, oczyścić pasy, pomóc nam zaopatrzyć ludzi w wodę, jedzenie, lekarstwa. (I) wyciągnąć ludzi, którzy chcą opuścić obszar – potrzebujemy jak najwięcej rąk na pokładzie, – powiedział Hall.

Ze względu na problemy na drogach trudno stwierdzić, ile osób zaginęło – mówi gubernator

Beshear powiedział w poniedziałek, że wyzwania infrastrukturalne wciąż uniemożliwiają zrozumienie dokładnej liczby zaginionych osób.

Odkąd rozpoczęły się w zeszłym tygodniu, powodzie zniszczyły wiele dzielnic i wysiedliły wielu ludzi z ich domów. Gwałtowne powodzie zmiótły domy z fundamentów, wyrwały całe źródła utrzymania, w tym gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa, oraz spowodowały katastrofalne szkody w posiadłościach, pojazdach i dobytku mieszkańców.

Ratownicy od wielu dni walczą z pogodą.

W szokującym filmie, 83-letnią kobietę można zobaczyć, jak helikopterem Blackhawk przetransportował w bezpieczne miejsce w hrabstwie Breathitt. Ratownicy dowiedzieli się, że on i czterej inni członkowie rodziny zostali uwięzieni na strychu w czwartek, powiedział CNN rzecznik zespołu poszukiwawczo-ratowniczego hrabstwa Wolfe, Drew Stevens.

Kobieta nie odniosła obrażeń, powiedział Stevens, ale członek rodziny płci męskiej został zabrany do szpitala ze złamanym obojczykiem. Od tego czasu został zwolniony.

Państwo pogrąża się w żałobie po kilku nieszczęściach

Powódź to najnowsza katastrofa, jaka dotknęła Kentucky, które w wyniku pandemii Covid-19 straciło ponad 16 000 osób i wciąż się odbudowuje. Wybuch cyklonu W grudniu przedarł się przez stan, zabijając ponad 70 osób.
Dwie niezwykle rzadkie powodzie w ciągu jednego tygodnia;  Pożar tworzy własną pogodę.  Oto jak to jest połączone

Beshear przemawiał w poniedziałek na imprezie dla ofiar huraganu w zachodnim stanie Kentucky i przyznał, że w całym stanie Kentucky zostały dotknięte śmiertelnymi klęskami żywiołowymi.

READ  6 stycznia Dzień próbny 5 Czego można się spodziewać:

„Powódź we wschodnim Kentucky jest równie trudna jak ten huragan”, powiedział, dodając, że klęski żywiołowe „rozrywają tkankę tego, kim jesteśmy”.

„Byłem w punkcie krytycznym ostatniej nocy, ponieważ zdarza się to każdemu z nas – to w porządku, że nie jest w porządku” – powiedział Beshear. „Przejdziemy przez to, ponieważ nie mamy wyboru”.

Mieszkanka Louise Turner niesie wodę znajomym i rodzinie wzdłuż zalanego strumienia Bowling Creek w Kentucky.

Liczba ofiar powodzi obejmuje co najmniej pięć hrabstw i obejmuje czworo rodzeństwa z hrabstwa Knott, które zostało zmiecione przez silne prądy. Dzieci zostały zidentyfikowane w CNN przez ich ciotkę jako rodzeństwo Chance, 2; Newa, 4; Riley Jr., 6; i Madison, 8.

„Wczoraj poszedłem do ich domu”, powiedział Beshear o rodzinie, która straciła czwórkę dzieci. „Stałem przed ich drzwiami wejściowymi i zobaczyłem, jak jedno z dzieci huśta się z tyłu. Myślę, że najstarszy byłby w drugiej klasie. Nie mają nawet takiej samej ilości czasu na tej ziemi. Jak już doświadczyły moje dzieci.”

Gubernator uruchomił fundusz pomocy dla powodzian i poszkodowanych Komitet Wschodniego Kentucky Fundusz Pomocy przeciwpowodziowej, które w pierwszej kolejności pokryją koszty pogrzebu tych, którzy zginęli w katastrofie. Beshear powiedział CNN, że rodziny nie muszą ubiegać się o fundusze pogrzebowe.

Michelle Watson z CNN, Dakin Andone, Carol Alvarado, Amy Simonson i Monica Garrett przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.