Federalny organ nadzorczy bada, czy lot migrantów z Florydy był wspomagany przez Covid-19

Federalny organ nadzorczy bada, czy Floryda niewłaściwie wykorzystała pomoc koronawirusa, aby przetransportować imigrantów do Martha’s Vineyard, w ramach szerszego śledztwa rządowego dotyczącego stanów, które skierowały swoje pandemiczne dolary na kontrowersyjne represje imigracyjne.

Generalny Inspektor Departamentu Skarbu, w ubiegłym tygodniu Sen. Edwarda J. Markey (D-Mass.) i potwierdził swoje zainteresowanie listem do członków Kongresu. ) „narusza prawo federalne”.

Federalna pomoc Covid pomogła opłacić loty migrantów na Florydę

Mniej więcej miesiąc po tym, jak Floryda przeleciała dziesiątki migrantów, w tym dzieci, z Teksasu do Massachusetts, stan kierowany przez Republikanów jest najnowszym przykładem wysyłania imigrantów do społeczności skłaniających się do demokracji.

DeSantis powiedział, że pozyska 12 milionów dolarów z ostatniego budżetu stanu na opłacenie lotów. Ale te pieniądze pochodziły z ponad 8 miliardów dolarów odsetek, które Floryda otrzymała w ramach ostatniego federalnego pakietu stymulacyjnego, znanego jako American Recovery Plan, podał Washington Post w ramach corocznego dochodzenia. The Ścieżka chudy pieniędzy.

Takie podejście natychmiast wywołało kontrowersje prawne, nie tylko dlatego, że samoloty pochodziły z Teksasu. Pojawiły się również nowe pytania dotyczące stanu nadzoru nad bodźcami w Waszyngtonie, gdzie Kongres dał samorządom dużą swobodę w wydawaniu środków według własnego uznania. Departament Skarbu powiedział, że pozostawi otwarte drzwi dla manewru Florydy, co pozwoli stanom wykorzystać odsetki wygenerowane z tych pieniędzy, gdy nie zostaną one wydane.

Zapytany o śledztwo Biały Dom skierował sprawę do Departamentu Skarbu, który odmówił komentarza. Jej inspektor generalny potwierdził list, ale odmówił komentarza. Rzecznicy DeSantis nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.


Ścieżka chudy pieniędzy


To największe wydatki kryzysowe w historii USA: dwa lata, sześć przepisów i ponad 5 bilionów dolarów na przełamanie śmiertelnego uścisku pandemii koronawirusa. Pieniądze te uratowały amerykańską gospodarkę przed ruiną i włożyły szczepionki w ramiona milionów, ale także wywołały niespotykany dotąd poziom oszustw, nadużyć i oportunizmu.

READ  Najnowsze wiadomości Trumpa dzisiaj: Były prezydent mówi, że Musk nie kupi „absurdalnej ceny” Twittera za wsparcie Benza Kembe

W rocznym śledztwie The Washington Post podąża śladem pieniędzy Covida, aby dowiedzieć się, co stało się z tymi pieniędzmi.

Czytaj więcej

Sondaż dotyczący wydatków na Florydzie jest ostatnim, którego celem jest pomoc federalna w stanach rządzonych przez Republikanów. Wysoki Kontroler Departamentu Skarbu zapowiedziane wcześniej Jak po raz pierwszy donosił The Post na początku tego roku, sprawdzi, czy Teksas działał niewłaściwie, gdy wykorzystał inny środek budżetowy, aby skorzystać z federalnych funduszy pomocy w związku z koronawirusem, aby złagodzić koszty egzekwowania granic.

W obu przypadkach badania obejmowały federalne programy kryzysowe, które dają władzom lokalnym większą elastyczność w reagowaniu na potrzeby zdrowotne i gospodarcze. Wielokrotnie przywódcy GOP przeznaczali pieniądze na niezwiązane z tym cele Polityczne projekty zwierzaków – Od czasu budowy więzienia w Atlancie Po obniżkach podatków na Florydzie i gdzie indziej — co najmniej przeciwstawiłoby się duchowi kongresowych wysiłków humanitarnych.

Jak federalna pomoc pandemiczna pomogła Teksasowi zapłacić za represje na granicach

Na Florydzie krytycy opisali to podejście jako marnotrawstwo, argumentując, że pieniądze federalne można było lepiej wykorzystać na poprawę lokalnej edukacji, poprawę stanu szpitali lub pomoc ludziom o niskich dochodach. W Massachusetts, gdzie Floryda wysłała migrantów, Markey i inni demokratyczni prawodawcy, w tym przedstawiciele Seth Moulton i Ayanna Presley, opisali te loty jako „wyczyn polityczny”, który, jak powiedzieli, „sprzecza intencji Kongresu”.

„Chociaż przepis ten ma na celu zapewnienie elastyczności władzom stanowym i lokalnym, Kongres nie zamierza zezwalać ani upoważniać rządów stanowych do wykorzystywania funduszy SLFRF do egzekwowania imigracji” – napisał w zeszłym miesiącu ustawodawca w liście do inspektora generalnego. Nauka. SLFRF to State and Local Financial Recovery Funds, program o wartości 350 miliardów dolarów w ramach amerykańskiego programu naprawczego, który zapewnił Florydzie przedmiotowe pieniądze.

READ  Target, Kroger, Foot Locker i wiele innych

Główny organ nadzoru Departamentu Skarbu odpowiedział w piątek, zgadzając się w liście, aby zażądać od agencji „bardziej szczegółowej analizy” jej wytycznych.

„Zasadniczo dokonamy przeglądu zezwolenia na wykorzystanie funduszy SLFRF związanych z imigracją i potwierdzimy, czy odsetki zarobione na SLFRF zostały wykorzystane przez Florydę w związku z działaniami imigracyjnymi, a jeśli tak, to jakie warunki i ograniczenia mają zastosowanie do takiego wykorzystania” – napisał Richard. K. Delmar, Zastępca Generalnego Inspektora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.