Okazje dnia:

Global chat

 • Global chat

  • Global Chat: Którą ścieżką podążacie?

   By Xzerh
   W każdej grze jesteśmy w stanie doświadczyć dobra i zła. Nikt nie powie, że nie, bo nawet w Simsach można złamać serce sztucznej inteligencji, a to już jest zło, prawda? Od dawien dawna podczas wejścia do interesującego nas świata otrzymujemy zarys historii i w wielu przypadkach jest to związane z Read More »
  • gry grind

   Global Chat: Gry grind czy „Niegrind”?

   By Xzerh
   Na ogół w świecie gier można dostrzec tytuły, które wymagają od gracza większej lub mniejszej ilości czasu. Jest to świetne, gdyż każdy może znaleźć coś dla siebie. Często też gracze patrzą na samą grę, ale myślę, że wybór między hardcorowym grindem a niedzielnym graniem też ma miejsce. Read More »
  • gry zepsute

   Global Chat: Gry zepsute? Uszkodzone? To, co odeszło

   By Xzerh
   Zagrywałem się w wiele gier i wielokrotnie zdarzało się patrzeć na powolne wymieranie tytułu. Dlaczego wymieranie? Bo wydawcy obrali złą drogę, która zaczęła spisywać produkcję na straty… Read More »
  • mechanika w grach

   Global Chat: Wasza ulubiona mechanika w grach MMO

   By Xzerh
   Rynek gier MMORPG sięga niemal kilkudziesięciu lat. Z biegiem czasu, premierę maja coraz to nowsze tytuły, a wśród nich trafiają się takie, które wdrażają coś nowego do gatunku. Tymi nowymi rzeczami są oczywiście przeróżne mechaniki, których głównym zadaniem jest przyciągnie graczy na dłużej lub po prostu poprawienie rozgrywki. Read More »
  • najlepsza grafika w grach

   Global Chat: Którą szatę graficzną preferujecie?

   By Xzerh
   Rynek gier MMORPG sięga już wielu lat. Odkąd pamiętam, dostajemy przeróżne tytuły, które mają swój słodszy lub mroczniejszy klimat. Kolorowe wykonanie przyciąga oko nie tylko młodszych, ale i starszych graczy. Otoczek graficznych jest naprawdę wiele i każdy z nas ma tę swoją ulubioną bądź też nie. Read More »
  • Global Chat: koniec ery MOBA?

   By Derol
   Obserwując ostatnie wydarzenia, a mam tu na myśli ogłoszenia w sprawie zamknięcia Gigantic, Master x Master czy Paragon można odnieść wrażenie, że era gier MOBA właśnie przeminęła i bańka ich popularności w końcu pękła. Read More »
  • Global Chat: Trudna gra MMO, która zapadła mi w głowie to?

   By Xzerh
   Od wielu lat dostajemy masę przeróżnych gier MMO. Część z nich z góry pokazuje, jak to są przyjazne dla nowych graczy, zaś druga już troszeczkę mniej. Im więcej gier, tym więcej przeróżnych aspektów i wymagań, które twórcy stawiają nam na drodze. Read More »
  • najlepsza gra mmorpg

   Global Chat: najlepsza gra MMORPG?

   By Derol
   Chyba najczęstszym zadawanym pytaniem przez fanów gatunku MMORPG jest w jaki tytuł warto zagrać/jest obecnie najlepszy. Nic dziwnego – od pewnego czasu brakuje gier, które porywałyby za sobą tłumy i utrzymywały ten stan na długo. Read More »
  • Global chat: Wstajesz rano a tu…

   By zel
   Zaczynamy podobna zabawę jak na naszym profilu facebookowym. Najlepszy komentarz nagrodzimy losowym kluczem na platformę Steam. Dodanie komentarza nie wymaga logowania! Read More »
  • Global Chat: W jakim świecie z gry chcielibyście żyć?

   By Xzerh
   Żyjąc codziennym życiem, naszła mnie pewna refleksja na temat tego, co się wokół mnie dzieje. Dzień w dzień to samo, a jakieś urozmaicenia występują dosyć rzadko. Jednak co gdyby nagle okazała się możliwość opuszczenia tego wszystkiego i wskoczenia w swój wymarzony świat? W świat, który nie tyle jest magiczny, ale ma wszystko Read More »
  • Global Chat: czy zadania w MMO są istotne?

   By Derol
   Zadania w MMO są elementem przez wielu traktowanym po macoszemu; z reguły bowiem polegają one na bezmyślnym kliknięciu akceptuj i pognaniu w świat w poszukiwaniu kilku dzików do zabicia lub grzybków do zebrania. Read More »
  • Global Chat: pirackie czy prywatne serwery gier?

   By Derol
   Chyba niewiele jest tematów w świecie gier MMO, które równie bardzo dzieliłyby graczy tak jak pirackie/prywatne serwery* gier. Już samo nazewnictwo mówi samo za siebie: przeciwnicy częściej użyją określenia pirackie, zaś osoby  niestroniące  od tego typu wersji posłużą się słowem prywatne. Read More »
  • Global Chat: Co myślicie o opcjach Auto-Play w grach MMO?

   By zel
   Po krótkiej przerwie wracamy z postami, w których dyskutujemy na tematy pośrednio lub bezpośrednio dotyczące naszego ulubionego gatunku gier – MMO. Wydawać by się mogło, że granie w gry video jest formą spędzania wolnego czasu, czymś co robi się dla przyjemności, hobbistycznie. Read More »
  • Global Chat: Najdziwniejszy wierzchowiec jakiego spotkaliście?

   By Xzerh
   Przemierzając przeolbrzymi świat gry nieraz stajemy się zmęczeni ciągłym bieganiem na piechotę. Tutaj na pomoc przychodzi nam funkcja teleportacji, czy właśnie wszelakie wierzchowce. W grach MMO występują w wielu przeróżnych formach… Read More »
  • Global Chat: Jaki rodzaj rzemiosła preferujecie i dlaczego?

   By Xzerh
   W grach MMO i nie tylko mamy do czynienia z wieloma rodzajami rzemiosła. Każda profesja daje nam szerokie możliwości w samodoskonaleniu się lub w kwestii zarobku. Najbardziej powszechną jest oczywiście wytwarzanie wyposażenia, czy chociażby alchemia dająca nam różnego rodzaju miksturki. Można tutaj wymieniać i wymieniać, a szereg możliwości potrafi być naprawdę wielki. Read More »
  • Global Chat: Która gra powinna wystartować drugi raz „na nowo”?

   By Xzerh
   Jak zapewne każdy z Was – graczy wie, na rynku mamy do czynienia z wieloma tytułami. Występują gry popularne oraz te, w które mało kto ma ochotę grać. Te pierwsze zasłużyły na swój sukces dzięki pomysłowi czy samemu podejściu twórców. Jednak na naszej drodze spotykamy produkcje, którym w jakimś sensie się Read More »
  • Global Chat: Masz swój ulubiony kawałek z MMO?

   By zel
   Grafika w grach jest tym co pozwala nam w parę sekund czy chcemy poświęcić nasz czas danej produkcji. Tak to niestety działa – jesteśmy wzrokowcami. Inaczej jest ze ścieżką dźwiękową. To ona buduje klimat i pozostaje na długo w naszej głowie po wylogowaniu. Read More »
  • Global Chat: Czy kupujesz gry w czasie trwania promocji?

   By zel
   Czarno piątkowe promocje trwają w najlepsze. Bardzo chętnie korzystamy z tej amerykańskiej tradycji, bo kto jak nie my Polacy jesteśmy mistrzami w wykorzystywaniu okazji. Zwłaszcza jeśli można zaoszczędzić trochę grosza. Read More »
  • Global Chat: Jaki model płatności preferujecie?

   By zel
   Nikt z nas nie lubi wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy, tym bardziej jeśli chodzi o gry MMO. Nie ma się co dziwić, rynek jest dość niepewny jeśli chodzi o jakość produkcji, a deweloperzy co raz chętniej wyciągają ręce po nasz gold niewiele oferując w zamian. Read More »
  • Global Chat: Czy kiedykolwiek wykorzystałeś bugi na swoją korzyść?

   By zel
   Bugi są nieodłączną częścią gier nie tylko MMO. Można z nimi walczyć, ale nie sposób je wyeliminować. Aktualizacje i hotfixy usuwają jedne, lecz na ich miejscu w oka mgnieniu pojawiają się następne. Przybierają różne formy, wpływając na mechanikę gry, questy, skille i działanie bossów. Utrudniają życie deweloperom i graczom. Read More »
  • Global Chat: W jakim MMO gościły najfajniejsze smoki?

   By zel
   Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat fantasy bez smoków. Te majestatyczne bestie występowały w niemal każdej mitologii: perskiej, greckiej, nordyckiej, azjatyckiej oraz słowiańskiej. Nic więc dziwnego, że pojawiły się również w grach wideo, w tym MMO. Read More »
  • Global Chat: Jaką klasą postaci gracie najczęściej?

   By zel
   Gry RPG to nic innego jak odgrywanie konkretnej roli, to fakt. Tworzymy postać, nadajemy imię, wybieramy rasę, definiujemy wygląd no i właśnie, przychodzi czas na określenie w jaki sposób stawimy czoła wyzwaniom przygotowanym przez twórców gry… Read More »
  • Global Chat: Który z Waszych ulubionych światów chcielibyście zobaczyć jako MMORPG?

   By zel
   Od początku istnienia gatunku MMORPG, dominującym uniwersum jest fantasy, przez co gracze o innych zainteresowaniach nie mają zbyt dużego wyboru. Co więcej nawet oddani fani „smoczych klimatów” odczuwają już przesyt. Read More »
  • Global Chat: Czego brakuje dzisiejszym MMO?

   By zel
   Przez ostatnie lata gatunek MMO przeszedł sporo zmian, dodano ogrom nowych funkcji i innowacyjnych rozwiązań. Otrzymaliśmy rozbudowane systemy craftingu, housing, latające mounty i walki non-target. Rozbudowane linie questow i wojny oblężnicze to niemal norma. Jednak nadal większość z nas boryka się z problemem braku tego „czegoś”, co wciągnie na dłużej. Read More »
  • Global Chat: Wasze pierwsze MMO

   By zel
   Zapraszam do nowego cyklu postów, jakie będą pojawiały się na łamach naszego portalu. Global Chat ma na celu aktywowanie naszych czytelników i zachęcenie do podzielenia się swoimi przeżyciami i doświadczeniem zdobytym w grach MMO. By maksymalnie ułatwić Wam dołączenie do dyskusji, komentowanie nie wymaga rejestracji. Read More »