Okazje dnia:

Global Chat: Wasze pierwsze MMO

Mu Online global chatZapraszam do nowego cyklu postów, jakie będą pojawiały się na łamach naszego portalu. Global Chat ma na celu aktywowanie naszych czytelników i zachęcenie do podzielenia się swoimi przeżyciami i doświadczeniem zdobytym w grach MMO. By maksymalnie ułatwić Wam dołączenie do dyskusji, komentowanie nie wymaga rejestracji.

Tylko od Was i tego jak zostanie przyjęta ta forma wpisów, zależeć będzie jak często będziemy poruszać kolejne tematy. Postaramy się też wykorzystać zgromadzone informacje do przygotowania kolejnych artykułów i zestawień.

Pierwszy odcinek cyklu, więc zacznijmy od „początku”: Wasze pierwsze MMO.

Moja przygoda z grami MMO rozpoczęła się w okolicach 2004 roku od hack’n’slash-owego Mu Online. Po godzinach spędzonych na Diablo II, odkrycie „podobnej” darmowej gry, było wydarzeniem przełomowym. Ładna grafika z widokiem izometrycznym, 4 grywalne postacie, świetne sety + efektowne enchanty, no i przede wszystkim ogromna ilość graczy online w tym samym czasie. Do dzisiaj pamiętam te handlujące tłumy w mieście Lorencia, kolejki do „pralki” (chaos machines) w Norii i grupki PK czyhające tylko, aż nieświadomy newbie wystawi czubek buta poza miasto. Zadziwiające, że gra nie miała setek questów, wciągającej fabuły, ani nawet rozbudowanego endgame jednak przykuwała do monitora na długie godziny. Trudno teraz stwierdzić, czy wpływ na to miał znikomy wybór gier w tym gatunku, czy ludzie byli mniej wybredni, ważne że pozostały dobre wspomnienia. – zel

Pamiętacie jakie było Wasze pierwsze MMO? Jakie wrażenie na Was wywarło i czy miało wpływ na to, w jakie MMO gracie dzisiaj? (screeny mile widziane)


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000