Kontrakty terminowe Dow rosną wraz z odbiciem głównych wskaźników ekonomicznych; Konkurenci Tesli w obszarach zakupów

Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły w czwartek rano, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Krzywa dochodowości obligacji skarbowych stała się bardziej odwrócona. Jednak kontrakty terminowe na miedź podskoczyły, co jest pozytywnym sygnałem gospodarczym, ponieważ Chiny przyglądają się nowym wydatkom na infrastrukturę.
XGiełda nieznacznie wzrosła w środę podczas byczej i niedźwiedziej sesji, ponieważ optymistyczny protokół Fed zawierał pewne niespodzianki. Rentowności obligacji skarbowych odbiły i nadal ostrzegają przed recesją. Ceny ropy naftowej ponownie spadły, ale wycofały się z najniższych poziomów.

Udziały Microsoft i Google Parent Alfabet (Google) odtworzyły 50-dniowe średnie kroczące. Amazon.com (AMZN) A jabłko (AAPL) przesunęła się powyżej linii dziesięciu tygodni. Microsoft (MSFT) i akcje Google Wieloletni liderzy IBD.

Konkurenci Tesli BYD (BYDDF) A Lee Otto (LI) w obszarach zakupu. Akcje BYD nieznacznie wzrosły w strefie kupna, podczas gdy Li Auto powróciło do tego przedziału. Akcje Tesli spadły.

Podział akcji GME

Po zamknięciu w środę oryginalny magazyn memów Jim Stop (GME) ogłosiła plany podziału akcji 4 do 1. Akcje GME wzrosły w czwartek o 6% po zamknięciu 2,4% na 117,30.

Podział akcji powrócił na jego korzyść. Akcje Amazona zostały podzielone 20 za 1 na początku czerwca. Akcje Google podzielą 10 za 1 15 lipca, podczas gdy Tesla proponuje podział 3 za 1. Ale ci giganci technologiczni mają lub mają wysokie ceny akcji, co utrudnia na przykład handel opcjami na akcje AMZN. Nie dotyczy to akcji GME.

w innych wiadomościach, kupiec (Mrk) zbliża się do umowy o wartości 40 miliardów dolarów na biotechnologię raka podpisać (SGEN), Dla mnie Dziennik Wall Street. Obie firmy od kilku tygodni prowadzą rozmowy w sprawie pozyskania akcji SGEN. Seagen mocno zwyżkował przed otwarciem, podczas gdy akcje Mercka nieznacznie spadły.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 0,5% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,4%, a kontrakty na Nasdaq 100 o 0,45%.

Ceny ropy naftowej wzrosły o 1%.

Kontrakty terminowe na miedź wzrosły o 4%. Miedź, jeden z głównych metali przemysłowych, podniosła alarm o recesji, gwałtownie spadając w ostatnich miesiącach. Mocno dotknięte akcje górnictwa i metali odbiły w czwartek.

Możliwy katalizator dla miedzi dzisiaj? Bloomberg donosi, że Chiny rozważają umożliwienie samorządom sprzedaży obligacji o wartości do 220 miliardów dolarów, które można wydać na infrastrukturę.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 4 punkty bazowe do 2,94%. Rentowność dwóch lat wzrosła o 4 punkty bazowe do 3%, co oznacza, że ​​krzywa dochodowości jest nadal odwrócona.

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił w czwartek swoją rezygnację, po poważnym wycofaniu się z rządu i rosnących wezwaniach jego Partii Konserwatywnej do ustąpienia.

Zapasy chipów wzrosły po tym, jak Samsung Electronics oszacował, że drugi kwartał osiągnął najlepszy zysk od 2018 r., wzmocniony sprzedażą chipów pamięci klientom serwerów. Szacunkowe zarobki były nieco mniejsze niż wyświetlenia, ale śledzenie jest ponure technologia mikronowa (miesiąc) wskazówki w zeszłym tygodniu.

READ  Ernst & Young ukarał grzywną w wysokości 100 milionów dolarów po tym, jak pracownicy oszukiwali na egzaminach CPA

O 8:30 czasu wschodniego Departament Pracy publikuje cotygodniowy raport na temat wniosków o bezrobocie. To wyprzedza piątkowy raport o pracy w czerwcu.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


Protokoły Fed, dane ekonomiczne

Protokół z posiedzenia Fed z posiedzenia politycznego w dniach 14-15 czerwca ujawnił, że decydenci polityczni stwierdzili, że istnieje potrzeba „restrykcyjnej polityki” i być może będą musieli stać się „bardziej restrykcyjni”, obawiając się, że inflacja może się „ugruntować”.

Zgodnie z protokołem z posiedzenia Rezerwy Federalnej, decydenci polityczni widzieli pod koniec lipca wzrost o prawdopodobnie 50 lub 75 punktów bazowych. Ale prezes Fed Jerome Powell powiedział to już po spotkaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, protokół Fed nie przedstawiał żadnych prawdziwych niespodzianek i podkreślał znaczną zmianę warunków gospodarczych w ciągu ostatnich trzech tygodni.

Protokół Fed nieznacznie wzmocnił oczekiwania rynku na podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych jeszcze w tym miesiącu, z 50 punktami bazowymi we wrześniu. Grudzień nadal oznacza potencjalny koniec podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Wcześniejsza środa, badanie JOLTS Departamentu Pracy pokazało, że liczba wolnych miejsc pracy spadła w maju do 11,254 mln ze zrewidowanych w górę 11,68 mln w kwietniu. To było nieco wyższe niż oczekiwano, ale największy miesięczny spadek od sierpnia 2020 r.

Indeks ISM non-manufacturing za czerwiec spadł do najniższego od dwóch lat, ale wyprzedził prognozy i nadal wskazywał na solidny wzrost. Subindeks miejsc pracy spadł do 47,4 z 50,2 poniżej poziomu progu rentowności 50.

wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie poruszała się pomiędzy niewielkimi wzrostami lub stratami przez większość środowego handlu. Główne wskaźniki nabrały tempa po publikacji protokołu z posiedzenia Fed o godz.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w środę o 0,2% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 0,4%. Indeks kompozytowy Nasdaq wzrósł o 0,35%. Small cap Russell 2000 spadł o 0,8%.

Akcje Microsoftu i Google wzrosły o nieco ponad 1%, przekraczając 50-dniową średnią kroczącą. Akcje Amazona wzrosły o 0,7%, osiągając 50-dniową passę i powyżej 10-tygodniowej passy. Akcje Apple spadły poniżej 50 dni, ale środowy wzrost o 1% popchnął giganta iPhone’a powyżej 10-tygodniowej passy.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1% do 98,53 USD za baryłkę, w stosunku do porannych minimów, ale po spadku o 8,2% we wtorek. Kontrakty terminowe na benzynę, które zaledwie kilka tygodni temu przekroczyły 4 dolary za galon, spadły o 4% do 3,20 USD. Ceny na dystrybutorze spadły w ciągu ostatnich trzech tygodni i mają znacznie spaść w ciągu najbliższych kilku tygodni.

READ  Ceny gazu biją nowy rekord, ponieważ republikańscy senatorowie obwiniają Bidena za ograniczenie produkcji

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych odbiła o 10 punktów bazowych do 2,9% po spadku o 30 punktów bazowych w poprzednich trzech sesjach. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych wzrosła o 14 punktów bazowych do 2,96%. Krzywa dochodowości obligacji skarbowych jest teraz nieco bardziej odwrócona, co odzwierciedla wyższe ryzyko recesji.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(był statyczny, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) zyskał 1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) wzrosła o 0,1%, a akcje MSFT znalazły się na szczycie. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 0,7%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME(Spadek o 0,7%, Global X US Infrastructure Development ETF)kolebka) wzrósł o 0,1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) w dół o 1,5%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) stracił 0,6%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) zrezygnował z 1,7% i Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 0,25%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 0,7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 2,25%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 0,2% po tym, jak we wtorek oba wzrosły powyżej 50-dniowych linii. Akcje Tesli są głównym właścicielem za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest. Cathie Wood’s Ark Invest posiada również część akcji BYD.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Chińskie akcje pojazdów elektrycznych w obszarach zakupu

Akcje BYD wzrosły o 1,1% do 40,55, po krótkim przetestowaniu punktu kupna na 39,81 z bazy kubków o głębokim obrocie przez piątą sesję dnia z rzędu. W niedzielę BYD ogłosiło czerwcową sprzedaż 134 036 pojazdów elektrycznych i hybrydowych, o 224% więcej niż w roku poprzednim. W drugim kwartale BYD przebił sprzedaż Tesli z ponad 100 000 pojazdów. Tesla nadal prowadzi w sprzedaży pojazdów całkowicie elektrycznych (BEV), chociaż różnica ta dramatycznie się zmniejszyła w ciągu ostatniego roku.

Akcje Li Auto spadły o 3,5% do 38,60. Akcje dnia bieżącego spadły do ​​37,10, ale zamknęły się powyżej punktu kupna 37,55 z długiej i głębokiej bazy. Akcje LI są nadal o 39% powyżej linii 50-dniowej. Idealnie byłoby, gdyby producent hybrydowych SUV-ów utworzył tutaj krótką bazę, umożliwiając akcjom Li Auto przetrawienie ogromnych zysków od początku maja do końca czerwca. Li Auto rozpocznie dostawę drugiego luksusowego SUV-a, L9, pod koniec sierpnia.

Akcje Tesli spadły w środę o 0,6% do 695,20, tuż poniżej 21-dniowej passy.

Chińskie Ministerstwo Handlu i 16 innych departamentów wydało 7 lipca wspólne zawiadomienie popierające zakup nowego pojazdu energetycznego (NEV) i rozważy przedłużenie zwolnienia z podatku od zakupu NEV do końca zeszłego roku. Wynika to z podobnych sygnałów ze spotkania na wysokim szczeblu 22 czerwca, kiedy wygaśnie.

READ  Oferta Canoo Walmart na 4500 ciężarówek wysyła skok na zapas pojazdów elektrycznych

Mogłoby to przynieść korzyści BYD, Li Auto, Tesli i innym producentom samochodów elektrycznych w Chinach.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie przyczyniła się do wtorkowego odbicia od minimów w ciągu dnia, ale wydaje się, że główne wskaźniki nadal szukają kierunku.

W środę indeks Nasdaq Composite przekroczył 21-dniową średnią kroczącą, ale S&P 500 i Dow Jones osiągnęły opór na tej krótkoterminowej średniej. Trzy główne indeksy powróciły teraz powyżej minimów z 24 czerwca Dni uzupełniające. Spadek poniżej FTD w zeszłym tygodniu pchnął rajd rynku do „pod presją”, gdzie jest.

Pasmo z końca czerwca i pasmo 50-dniowe wyłaniają się powyżej pasm 21-dniowych, ze szczytami na początku czerwca powyżej.

Podczas gdy główne indeksy wzrosły w środę, ich zasięg był słaby, a przegrani z łatwością przewyższali liczebnie zyskujących na Nasdaq i Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dobre wieści o inflacji i podwyżkach stóp Fed, w tym o cenach surowców i luzowaniu rynków pracy, to zła wiadomość dla możliwej recesji. Więc rynki nie do końca wiedzą, jak radzić sobie z danymi ekonomicznymi.

Rynek może przez jakiś czas zejść na boki. Pozwoli to na ukształtowanie wielu zasad oraz na jasność co do gospodarki i polityki Fed. Ale dopóki tak się nie stanie, po drodze mogą pojawić się podróbki i heads-upy dotyczące poszczególnych akcji i rynku jako całości.

Zapasy medyczne pozostają w tej chwili na jasnym froncie, w tym wada 50 Osoby fizyczne zaawansowane zdrowie (EVH), McKesson (MCK), Zjednoczone zdrowie (Organizacja Narodów Zjednoczonych), Harmonia w naukach biologicznych (HRMY) A AstraZeneca (AZN).


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Zwyżka na giełdzie jest pod presją, a główne indeksy wciąż stoją przed wieloma poważnymi poziomami oporu. Chociaż wiele leków i kilka innych zapasów działa dobrze, mogą one podlegać zauważalnym wibracjom.

Więc jeśli masz zamiar zająć pozycje, trzymaj je małe i szukaj wczesnych wpisów. Rozważ szybkie uzyskanie przynajmniej częściowych zysków, aby uzyskać pewne zyski. Zapraszam do ograniczania strat.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Ten handel opcjami może przynieść zwrot w wysokości 60%

Czy masz Biotechnologię FOMO? Dlaczego podnosisz te akcje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.