Louisville zakończyło najgorszy sezon w historii programu przegraną 80-62 z Boston College

Najgorszy sezon we współczesnej historii męskiej koszykówki w Louisville dobiega końca.

Cardinals prowadzili trzema w pierwszej połowie, ale stabilna druga połowa doprowadziła do porażki 80-62 z Boston College w pierwszej rundzie turnieju ACC we wtorek w Greensboro. Porażka była pierwszą porażką Louisville w pierwszej rundzie turnieju konferencyjnego od 2006 roku.

Jak to miało miejsce kilka razy w ciągu ostatnich czterech miesięcy, szanse drugiej szansy i pozornie niewidoczna obrona zniweczyły wszelkie szanse na zdenerwowanie U of L. Kardynałowie pozwolili BC na 15 zbiórek w ataku, z czego 11 w drugiej połowie. Orły zamieniły te szanse drugiej szansy na aż 17 punktów.

Louisville był prowadzony przez Ellisa, który zakończył sezon i być może karierę z 16-punktowym występem w rzutach 5 na 16. Brandon Huntley Hatfield zdobył 13 punktów, a JJ Traynor dodał 11.

Boston College był bez usług czołowego strzelca Quentina Posta, który doznał kontuzji kostki na początku pierwszej połowy przegranej zespołu z Georgia Tech na koniec sezonu regularnego. Post zdobył 22 punkty w pierwszym spotkaniu z Louisville w styczniu. Pomimo poważnych problemów, Mackay Ashton-Langford prowadził czterema graczami BC dwucyfrową liczbą 16 punktów.

Louisville zamyka sezon 2022-23 z ogólnym rekordem 4-28. 28 strat było najwięcej w 109-letniej historii programu, bijąc poprzedni rekord 20, ustanowiony w latach 1997-98.

Chyba nigdy nie będę w stanie zrozumieć, co się właśnie stało.

W ciągu czterech sezonów 2012-2016 widzieliśmy, jak Louisville przegrało 28 meczów. Właśnie widzieliśmy, jak zespół Cardinal stracił tyle samo w ciągu czterech miesięcy.

Nie obchodzi mnie, jakie są okoliczności łagodzące – zakazy po sezonie, kara śmierci i dopuszczenie tylko graczy o wzroście niższym niż 177 cm – nigdy nie myślałem, że koszykówka z Louisville uderzy tak głęboko.

Wspinaczka z tej dziury musi rozpocząć się natychmiast, a stopnie we właściwym kierunku muszą być ogromne.

READ  Podczas dziwnej i dzikiej nocy na pustyni Maria Sakkari mierzy się z Coco Gauff