Luka Doncic z Dallas Mavericks popełnił w tym sezonie 16. faul techniczny i zostanie zawieszony

Dallas – gwiazda Mavericks Luka Doncic Zostanie zawieszony na ostatni mecz w niedzielnym sezonie zasadniczym, chyba że biuro NBA unieważni faul techniczny, który został zgłoszony mu po pierwszej kwarcie piątkowego zwycięstwa 128-78 nad Portland Trail Blazers.

Był to 16. faul techniczny Doncica w tym sezonie, który spowodował automatyczne zawieszenie na jeden mecz. Doncic miał w tym sezonie innego technika, który został odwołany po rutynowym przeglądzie przeprowadzonym przez biuro ligi. Niedzielny mecz z San Antonio Spurs może zadecydować o tym, czy Mavs zdobędą trzecie czy czwarte rozstawienie w Konferencji Zachodniej. Dallas (51-30) jest w połowie za trzecim w kolejności Golden State Warriors (51-29) i jest właścicielem dogrywki. Warriors mieli jeszcze mecze w San Antonio i Nowym Orleanie.

„Jeśli o mnie chodzi, myślę, że powinno to zostać w 100% anulowane, ponieważ w ogóle nie było techniczne” – powiedział Doncic, który został powołany za 17 fauli technicznych w zeszłym sezonie, ale uniknął zawieszenia, ponieważ dwa zostały zdyskwalifikowane. Bez ostrzeżenia, nic. Po prostu zapytałem go: „Jak to nie jest telefon?”. „Mam nadzieję, że tak będzie [rescinded]Więc mogę zagrać w niedzielę”.

Doncic był zdenerwowany, że faul nie został orzeczony na jego własnej połowie pod koniec pierwszej kwarty, kiedy Mavs mieli 36-13 przed Blazerami. Doncic został osłabiony od tyłu przez Portland Eliasz Hughes w sztuce i błagał o skazanie Toma Washingtona na plecach.

Po wstaniu Doncic przeszedł przez kort, aby porozmawiać z szefem załogi Tonym Brothers, pomimo napastnika z Dallas Dorian Finney Smith Spróbuj go zablokować. Bracia zadzwonili potem do Doncica na techniczne sekundy.

„Pod koniec kwarty oddał strzał i poczuł się, jakby został sfaulowany” – powiedzieli bracia w raporcie z rajdu po meczu. „Zaczął narzekać do obu urzędników. Kiedy szedłem w kierunku stołu, 15 stóp na boisku nadal narzekał, więc poprosił technika”.

READ  Orły wykazują więcej niż tylko przelotne zainteresowanie Kennym Beckettem

Kiedy braciom zapytano, czy użyto wulgaryzmów, odpowiedział, że „nie było”.

„Nie wiem, dlaczego uczciwie zdobyłem tę technologię”, powiedział Doncic, który zdobył 39 punktów, 11 zbiórek i siedem asyst, zanim przegrał w ostatniej kwarcie meczu. Zapytałem go: jak to nie jest złe? Właśnie dał mi technikę. Więc tak naprawdę nie wiem, skąd mam tam technologię. „

The Maffes zdobyli przewagę na własnym boisku w pierwszej rundzie, wygrywając. Trener Dallas, Jason Kidd, powiedział, że wątpi, by liga unieważniła porządek techniczny, ale odrzucił obawy związane z nieobecnością Doncica w niedzielnym meczu, a trzecie rozstawienie może być zagrożone.

– Tak właśnie jest. To koniec – powiedział Kidd. „Będziemy przygotowywać się do San Antonio. Jeśli potrafi grać, gra. Jeśli nie może, idzie do play-offów. To nic wielkiego”.

Bracia znokautowali Kidda w przegranej Dallas Road z Washington Wizards 1 kwietnia, wzywając Kidda do dwóch szybkich technik.

– Tony zwolnił mnie jako zawodnika, a teraz zwolnił mnie jako trenera – powiedział Kidd, który nie został odesłany w tym sezonie. „Powiedziałem mu: czyja to piłka?” I, niestety, wziął to do siebie i mnie wyrzucił. zdarza się „.