Naomi Osaka dotarła do finału Miami Open po raz pierwszy od 2021 roku

ten Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Numer jeden na świecie Iga Świątek zagra teraz o tytuł w pierwszym finale Osaki od zeszłorocznego Australian Open.

Osaka, która walczyła o swoją kondycję od czasu wycofania się ze sportu, odzyskała siły po porażce, by pokonać Szwajcarów 4-6, 6-3, 6-4 w zabawnym półfinale.

„(Byłem) po prostu walczyłem z moimi wewnętrznymi myślami i próbowałem wiedzieć, że muszę grać jeden punkt na raz i dostosowywać się, jeśli muszę, ale staram się nie mylić z moimi myślami” – powiedziała reporterom.

„Czuję, że gdybym był negatywny przez ułamek sekundy, przegrałbym dzisiaj mecz.

„Muszę się doskonalić i nie grałem tak wielu gier, jak wielu innych graczy, więc muszę się uczyć”.

’Tak wdzięczny’

W zeszłym miesiącu w Indian Wells Osaka była nękana przez widzów na początku meczu drugiej rundy z Veroniką Kudermitovą.

Pojawił się widz wołający: „Naomi, ty sprośna!” Osaka wyglądał na roztrzęsionego, przegrywając pierwszego seta 6:0 i ostatecznie przegrywając mecz w setach z rzędu.

Osaka od tego czasu potwierdziła, że ​​zaczęła spotykać się z terapeutą, który zajmował się jej zdrowiem psychicznym po ujawnieniu, że w zeszłym roku cierpiała na napady depresji.

Ale wygląda na to, że Osaka ponownie znajduje swój najlepszy tenis i ma szansę wygrać kolejny tytuł przeciwko nieznanemu przeciwnikowi.

Duet spotkał się tylko raz, a Osaka wygrała w równych setach w 2019 roku. Jednak światek numer jeden kobiet Świątek będzie w poniedziałek, ponieważ chce kontynuować swoją zwycięską passę w 16 meczach z rzędu.

Finał odbędzie się w sobotę i Osaka nie może się doczekać powrotu na boisko.

„Facet nie wie, co się dzieje, ale jestem teraz bardzo wdzięczna” ćwierkanie. „Moje komplementy za wzloty i upadki życia, które sprawiają, że jeszcze bardziej doceniam ten moment.

„Wróciliśmy do finału, do zobaczenia w sobotę.”