Nasdaq odnotował największy jednodniowy skok od 2020 roku po podwyżce stóp przez Fed

  • Wyniki Microsoft i Alphabet wywołują wzrost cen akcji
  • Rezerwa Federalna jednogłośną decyzją ogłosiła podwyżkę stóp
  • Indeksy: Dow Jones zyskał 1,4%, Standard & Poor’s 500 2,6%, Nasdaq 4,1%.

NOWY JORK, 27 lipca (Reuters) – W środę Nasdaq skoczył o ponad 4%, osiągając największy dzienny wzrost procentowy od kwietnia 2020 r., ponieważ Rezerwa Federalna zgodnie z oczekiwaniami podniosła stopy procentowe, a komentarze prezesa Fed Jerome’a ​​Powella złagodziły obawy inwestorów dotyczące tempa . Rosnące ceny.

Raporty kwartalne Microsoft (MSFT.O)Alfabet Korporacja (GOOGL.O) Inni dodali do dzisiejszego optymistycznego tonu.

Indeks wzrostu S&P 500 (.IGX) Podskoczył o 3,9%, a także odnotował największy jednodniowy wzrost procentowy od kwietnia 2020 r. Akcje spółek technologicznych i wzrostowych, których wyceny bardziej zależą od przyszłych przepływów pieniężnych, były jednymi z najbardziej dotkniętych w tym roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

S&P 500 zamknął się na najwyższym poziomie od 8 czerwca z sektorem technologicznym (.SPLRCT) Co daje wskaźnikowi największy wzrost.

Rezerwa Federalna w komunikacie po dwudniowym posiedzeniu podniosła referencyjną stopę procentową o trzy czwarte punktu procentowego. Ten ruch zbiegł się z podwyżką o 75 punktów bazowych w zeszłym miesiącu i mniejszymi ruchami w maju i marcu, w ramach wysiłków Rezerwy Federalnej, by schłodzić inflację. Czytaj więcej

Wypowiedzi Powella na konferencji prasowej po komunikacie dały niektórym inwestorom nadzieję na spowolnienie tempa podwyżek stóp.

Inwestorzy akcyjni obawiali się, że agresywne podwyżki ze strony Rezerwy Federalnej mogą wepchnąć gospodarkę w recesję.

„Na wrześniowym posiedzeniu nie zobowiązał się do żadnej konkretnej podwyżki stóp”, powiedział Jim Poulsen, główny analityk inwestycyjny w The Leuthold Group w Minneapolis. Czytaj więcej

To było „ciche oświadczenie, które pojawiło się tuż po dniu, w którym zobaczyłem pewne zyski i zwroty, które były lepsze niż oczekiwano, aczkolwiek bardzo umiarkowane oczekiwania” – powiedział Peter Toze, prezes Chase Investments w Charlottesville w stanie Wirginia.

READ  Upadek pierwszej oferty publicznej akcji spółek technologicznych i SPAC: House Flippers Opendoor i Redfin Come Unglued, po Zillow

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks Standard & Poor’s wzrósł o 436,05 punktu, czyli 1,37%, do 32 197,59 punktu (.SPX) Wzrósł o 102,56 punktu, czyli 2,62%, do 4023,61, a indeks kompozytowy Nasdaq (dziewiętnasty) Dodaje 469,85 punktów, czyli 4,06%, do 12 032,42 punktów.

Inwestorzy powszechnie oczekiwali podwyżek w środę.

Microsoft wzrósł o 6,7% po tym, jak prognozował dwucyfrowy wzrost przychodów w tym roku podatkowym w związku z zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania w chmurze.

Akcje alfabetu wzrosły o 7,7%, dzień po tym, jak odnotowały lepszą niż oczekiwano sprzedaż reklam w wyszukiwarce Google, łagodząc obawy o spowolnienie rynku reklamowego. Czytaj więcej

T-Mobile USA Inc (TMUS.O) Dodał 5,2% po tym, jak po raz drugi w tym roku podniósł prognozę wzrostu abonentów i przekroczył kwartalne prognozy zysku. Czytaj więcej

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 10,56 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,88 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Wcześniejsze emisje przewyższyły liczebnie spadające emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 5,27 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 3,15 do 1 na korzyść zaawansowanych traderów.

S&P 500 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 30 nowe minimum; Nasdaq Composite odnotował 50 nowych maksimów i 107 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Shriyashi Sanyal, Sruthi Shankar i Aniruda Ghosh w Bengaluru i Sinead Karo w Nowym Jorku; Montaż przez Anila de Silvę, Jonathana Otisa i Aurorę Ellis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.