Okazje dnia:

Battalion 1944: twórcy chcą rywalizować z CoD i Battlefield

Batalion 1944 ss3

Końcem lutego informowaliśmy Was o nowych celach mającej wkrótce się zakończyć kampanii na kickstarterze gry Battalion 1944. Dziś znamy już jej wyniki i ambitne plany twórców, którym udało się uzbierać  451 000 dolarów.

Pozwoli to na zrealizowanie nowych celów takich jak np. dodanie mapy z D-Day; niestety funduszy zabraknie na wprowadzenie brytyjskich (£325,000) i rosyjskich (£400,000) sił zbrojnych. Producent wykonawczy Joe Brammer tak komentuje dodatkowe cele i wyniki zbiórki:

Powodem, dla którego dodatkowe cele zostały ustanowione na tak wysokiej cenie jest to, że wykonanie postaci jest drogie. Nie będziemy iść na skróty. Jeśli chcemy osiągnąć rangę z  Activision i DICE, musimy zbudować jakość tak jak oni, a to kosztuje pieniądze. 

Brammer dodaje także, że tytułem zainteresowało się kilku dużych wydawców jednak nie podaje konkretnie o jakie firmy chodzi. Zapewnia jedynie, że są to firmy kochane przez ich społeczność i które rozumieją jak ważne jest zachowanie przez ekipę i społeczność jak naszą 100% kontroli nad rozwojem gry. 

Z naszej strony życzymy powodzenia ekipie pracującej nad Battalion 1944; zwłaszcza, że ostatnio brak jest sieciowych tytułów osadzonych w realiach II Wojny Światowej. Premiera gry zaplanowana została na maj 2017 roku na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wcześniej możemy spodziewać się testów alfa oraz beta, a w późniejszym etapie prac, wczesnego dostępu w ramach Steam Early Access.


Oficjalna strona Battalion 1944
Źródło: Gamespot
Autor: Derol