Okazje dnia:

Clicker Heroes 2 w modelu buy to play? Wszystko by chronić graczy

Na oficjalnym blogu Clicker Heroes 2 została zamieszczona informacja, z której wynika że w drugiej części gracze nie skorzystają z modelu free to play z mikropłatnościami. Gra zostanie wydana jako tytuł buy to play, w cenie 29,99$, a także z rocznym okresem zwrotu wydanych pieniędzy.

Szczytne są natomiast powody, którymi uzasadniono taką decyzję; przytaczając za oficjalnym blogiem:

„Gry są z natury uzależniające. Samo w sobie nie jest to złe, dopóki nie prowadzi do nadużyć. W Clicker Heroes 1 nigdy nie próbowaliśmy wykorzystywać graczy poprzez nasz sklep z przedmiotami za prawdziwe pieniądze, a większą część gry zaprojektowaliśmy bez myślenia o nim, abyś nigdy nie musiał kupować rubinów, aby dokonać postępu (w grze). Mimo to okazało się, że pewna liczba graczy wydawała na rubiny wiele tysięcy dolarów. Mogę mieć tylko nadzieję, że Ci ludzie mogą sobie na to pozwolić, i że robią to, aby nas wspierać, a nie by karmić swoje uzależnienie. Ale podejrzewam, że tak nie jest.” 

Trzeba przyznać, że w dobie wczesnych dostępów, niedokończonych gier wydawanych jako pełnoprawne produkty, czy sklepów (IS), które nachalnie wręcz zachęcają do zakupu kolejnych przedmiotów, takie słowa są czymś wyjątkowym. W podobnym tonie utrzymana jest całość postu omawiającego najważniejsze funkcje i założenia w Clicker Heroes 2. Możecie się z nim zapoznać w tym miejscu.


Źródło: Clicker Heroes 2 buy to play

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
710220