Okazje dnia:

CRYENGINE V: Nowa wersja silnika deweloperskiego

2016_03_015_CRYENGINE_PAGE45_logoW trakcie trwania konferencji GDC 2016 Crytek ogłosił wydanie CRYENGINE V – łatwo dostępną, potężną i pełną ciekawych funkcji wersję silnika deweloperskiego.

Premiera CRYENGINE V odbyła się w środę wraz z nowym modelem biznesowym „Płać ile chcesz”

oferującym deweloperom pełny dostęp do funkcji silnika oraz kodu źródłowego za wybraną przez nich cenę i bez jakichkolwiek innych kosztów. Użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z CE V mogą przekazać do 70% zapłaconej sumy na Indie Development Fund – program dofinansowujący, poprzez który Crytek wspiera obiecujące projekty indie na całym świecie.

Najnowsza wersja wprowadza również Marketplace. Funkcja ta pozwoli deweloperom na dostęp do pojedynczych dodatków z biblioteki Cryteka jak i tysięcy różnych materiałów, dźwięków i obiektów 3D stworzonych przez społeczność CRYENGINE i innych twórców.

CRYENGINE V reprezentuje nasze zaangażowanie, nie tylko poprzez oferowanie deweloperom najbardziej zaawansowanego silnika graficznego, lecz również poprzez uczynienie dostępu do niego jak najprostszym. Dodanie „Targowiska”, odnowienie interfejsu użytkownika oraz nowe kanały wsparcia sprawią, że będzie jeszcze łatwiej czerpać z mocy nowego silnika w indywidualnie dopasowanej cenie. Celem naszego modelu „Płać ile chcesz” jest społeczność, mamy nadzieję na zacieśnienie współpracy miedzy nami a deweloperami jak również pomiędzy samymi użytkownikami – przyznaje Cevat Yerli, CEO Cryteka.

Dodatkowo, CE V wprowadza rozszerzone wsparcie dla sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Silnik Cryteka dostarczy narzędzia do tworzenia projektów VR dla PlayStation VR, OSVR, HTC Vive i Oculus Rift.


Źródło: wiadomość prasowa
CRYENGINE V można pobrać na www.cryengine.com.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000