Okazje dnia:

Pearl Abyss kupuje CCP Games – twórców EVE Online

Przejęcie CCP Games

Studio Pearl Abyss, twórcy Black Desert Online, ogłosiło zakup islandzkiego dewelopera gier – studia CCP Games, które jest odpowiedzialne za powstanie i rozwój EVE Online

Umowa pomiędzy dwoma firmami opiewa na kwotę 425 milionów dolarów. Jest to spora suma, ale należy mieć na uwadze, że studio CCP Games jest obecne na rynku już od ponad 20 lat. EVE Online zaś wciąż gromadzi tysiące graczy i cieszy się dużym uznaniem w środowisku. Ekipa uspokaja jednocześnie fanów, że nie muszą się martwić o przyszłość EVE. Do gry nie zostaną wprowadzone żadne poważne zmiany w związku z transakcją.

Pearl Abyss jest wspaniałym domem dla CCP Games – napisał w oświadczeniu Hilmar Veigar, CEO CCP Games od 2004 roku. Podobnie jak CCP, Pearl Abyss ma także niesamowitą pasję do tworzenia wirtualnych światów, a ich misją jest tworzenie najlepszych gier MMO na świecie.(…) W rzeczywistości, współpraca z Pearl Abyss w moim przekonaniu daje nam jeszcze silniejszą pozycję do dalszego rozwoju i pielęgnowania naszego niesamowitego wirtualnego świata, nad którym spędziliśmy ostatnie piętnaście lat budując go we współpracy z wami wszystkimi.

Oczywiście, fani EVE Online są zaniepokojeni całą sytuacją. Najczęściej pojawiającym się zarzutem wobec całej transakcji, jest opinia graczy o studiu Pearl Abyss, które jest uznawane za: „Korean company that makes P2W microtransaction heavy grinder games” – komentarz z Reddit.

  • „I’m terrified! I hope I’m wrong though, I hope something good comes out of this, let’s see.”
    • „You are not wrong. They are known for lying and turning games into pay to win. They may cast new life into the game, who knows but I promise you, it will be pay to win.”
 W podobnym tonie utrzymana jest większość komentarzy, która przewija się na forach społeczności. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie spełnią się czarne scenariusze pisane przez fanów.

Źródło: Przejęcie CCP Games przez Pearl Abyss
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1710120