Okazje dnia:

Fortnite zjada PlayerUnknown’s Battlegrounds na śniadanie…

Fortnite TwitchPialiśmy z zachwytu nad sukcesem PUBG, tymczasem to Fortnite bije rekordy popularności w gatunku Battle Royale. Z tygodnia na tydzień zainteresowanie produktem Epic Games rośnie. Szczególnie widać to na najpopularniejszej platformie dla streamerów – Twitchu, gdzie ciągle przybywa transmisji i oglądających Fortnite.

Ostatnie statystyki dostarczone przez SuperData nie pozostawiają złudzeń – luty należał do  Epic Games. Ostatni tydzień minionego miesiąca to ponad 14 milionów unikalnych wyświetleń streamów Fortnite na Twitchu i 8,7 miliona wyświetleń PlayerUnknown’s Battlegrounds. Co ciekawe w ciągu miesiąca Fortnite zwiększył swoje wyświetlenia ponad dwukrotnie!

Nie małą rolę na wyniki oglądalności ma zapewne model biznesowy. PUBG wydano w systemie B2P (ponad 30 milinów sprzedanych egzemplarzy!), w przeciwieństwie do darmowego Fortnite. Co więcej ten drugi ma już przetarte szlaki, sprawdzone schematy i kreskówkową grafikę, która przyciąga sporo młodych graczy.

Fortnite Battle Royale: 8 przydatnych wskazówek dla początkujących

Powyższe wiadomości nie są dowodem na to, że PUBG ma się źle, wręcz przeciwnie wyniki te są fenomenalne! Jednak nie pozostawiają złudzeń do kogo należał będzie rok 2018…


Źródło: SuperData

Poradniki Fortnite Battle Royale: