Okazje dnia:

MU Legend: historia gier ARPG i wielkiej pasji miłośników gatunku

WEBZEN opublikował omówienie marki MU w oczekiwaniu na premierę nowego tytułu ARPG w serii, MU Legend.

Przypominając graczom o początkach serii, zespół MU Legend oświadczył:

„Pierwsza gra z cyklu – MU Online – ukazała się w 2001 r. Od miesiąca, w którym wyruszyliśmy w naszą długą podróż, dzieli nas obecnie blisko 16 lat, jednak nasze działania nadal śledzone są przez miliony graczy na całym świecie. Dzięki swej imponującej grafice 3D, wspaniałemu systemowi tworzenia postaci oraz przepięknym mapom gra uchodziła w swoim czasie za niezwykle innowacyjną. Czynniki te – wraz z oddaną społecznością – zapewniły jej olbrzymi sukces. Od momentu premiery tytuł doczekał się ponad 56 milionów zarejestrowanych użytkowników. Serwery gry są wciąż aktywne, a twórcy nieustannie pracują nad aktualizacjami i nową zawartością”.

Ostatnie dwie sesje testowe zamkniętych beta testów MU Legend zakończone testem obciążeniowym, który przeprowadzony został 23 września, zainteresowały grą setki tysięcy nowych fanów. Reakcje testerów i miłośników MU Legend można krótko podsumować jako „Uwielbiamy MU Legend!”. Najnowsza gra z cyklu MU ukazuje się po klasycznej produkcji MU Online oraz niedawno opublikowanej grze mobilnej MU Origin, wprowadzając serię w nową generację elektronicznej rozrywki.

 

Gatunki ARPG oraz hack n’ slash istnieją od bardzo dawna, wywodząc się z klasycznych gier fabularnych. Wraz z powstawaniem coraz bardziej złożonych gier komputerowych gatunki te były nieustannie rozwijane i rozbudowywane. Gry tego typu przekładają zazwyczaj walkę w czasie rzeczywistym nad strategiczną rozgrywkę z podziałem na tury. Niektóre tytuły tych gatunków cechują się specyficzną rozgrywką, w której gracze stawiają czoła niezliczonym zastępom wrogów, po których następuje zwykle konfrontacja z bossem. Broń biała jest w powszechnym użyciu, a gracze ryzykują obrażenia nawet przy walce bronią dystansową, dzięki czemu nie ma ani chwili nudy.

MU Legend łączy wszystkie opisane powyżej cechy: walka jest szybka i toczona w czasie rzeczywistym, zarówno podczas konfrontacji z wrogami w świecie gry (PVE), jak i w starciu z innymi graczami (PVP). Co więcej, społecznościowe aspekty gry zostały mistrzowsko dopracowane przez studio developerskie WEBZEN, które zadbało o poprawne wdrożenie tego kluczowego elementu gier MMO. Gracze mogą spodziewać się tętniących życiem miast, wielowątkowych rozmów w świecie gry, dynamicznego handlu, nowych drużyn łowieckich, a nawet nominacji dla najlepszej/najgorszej gildii na różnych serwerach. Dzięki doświadczeniu zdobytemu przez WEBZEN podczas wielu lat prac nad grą MU Online firma dysponuje obecnie zespołem specjalistów z zakresu gier wieloosobowych i ich funkcji.

WEBZEN potwierdził, że oficjalna premiera MU Legend zostanie poprzedzona otwartym beta testem, który rozpocznie się 7 listopada 2017 r. Gra jest utrzymaną w klimatach MMOARPG kontynuacją sagi MU, której emocjonująca rozgrywka oraz bogata zawartość z pewnością zachwycą miłośników serii.


Źródło: Informacja prasowa – MU Legend historia

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
600000