Okazje dnia:

Elite Dangerous – pierwszy kontakt z rasą Obcych!

obca rasa w Elite Dangerous

Po roku od okrycia śladów obcej rasy w Elite Dangerous gracze po raz pierwszy napotkali olbrzymi statek obcych, czyli na rasę Thargoidów. W oko w oko stanął z nimi gracz DP Sayre, który podczas podróży w tunelu nadprzestrzennym został z niego wyciągnięty w regionie Ares Dark, zaś systemy jego statku wyłączone.

Po tym incydencie coraz więcej graczy napotyka na przedstawicieli obcej rasy, którzy nie reagują do tej pory na zaczepki. Kilkudziesięcio sekundowe spotkania kończą się oddaleniem obcych w stronę anomalii, do której zbliżenie skutkuje ponownym wyłączeniem wszystkich systemów w statku gracza.

Istnienie obcej rasy zasugerował po raz pierwszy szef firmy David Braben w kwietniu 2015 roku, wysyłając do graczy sygnał, że w świecie gry jest jeszcze sporo do odkrycia. Od tej pory grupy fanów przeczesywały rozległe połacie kosmosu w poszukiwaniu wskazówek i śladów. Thargoidzi w poprzednich odsłonach serii byli inteligentną rasą dużych insektów, wywodzących się z układów leżących poza znaną galaktyką. Najczęściej ich intencje nie były pokojowe; już teraz mówi się że zauważony statek to tylko zwiad przed mającą nadejść inwazją. Poniżej inne ujęcie – niecierpliwi mogą przewinąć do 7:40


Źródło: obca rasa w Elite Dangerous

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000