Okazje dnia:

Od płatek Lucio po nową Ashe – Overwatch i jego nowości

Blizzard to kalifornijskie studio, które w ostatnich latach podzieliło środowisko graczy na fanów i anty fanów swoim postępowaniem. Jednak polityka chłopaków z zamieci nie miała większego wpływu na popularność BlizConu i darując sobie opinie personalne przejdźmy do nowości jakie w przyszłości czekają grę Overwatch.

Pierwsza sprawa, która dosłownie zaspokoi głód fanów to – płatki Lucio. Już w grudniu będą dostępne w normalnych sklepach i pomijając wartości smakowe i odżywcze ( zostawiam to specjalistom) za kupno płatków otrzymamy bonusy w grze. Niestety dla polskich fanów – przysmak rodem z Overwatcha będzie dostępny w sprzedaży tylko w Stanach Zjednoczonych i pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

https://twitter.com/twitter/statuses/1058420725810253824

Pora na chyba najważniejszą sprawę, czyli 29. bohaterkę Overwatch – Ashe. Przywódczyni niesławnego gangu Zadymiarzy jest wyposażona w karabin Żmija a jej głównymi atutami będzie możliwość szybkiego strzelania z biodra lub zadanie dużych obrażeń przez precyzyjne wymierzenie. W arsenale znajdziemy też dynamit i pomagiera, Boba, który na zawołanie dołączy do walki.

Oto szybki spis autów naszej zadymiary z dzikiego zachodu:

Żmija – Powtarzalny karabin dźwigniowy, który ma dwa tryby strzelania: półautomatyczny oraz wycelowanie. W pierwszym Żmija ma dużą szybkostrzelność i większy rozrzut. Drugi zaś pozwala Ashe strzelać precyzyjniej i zadawać większe obrażenia, ale kosztem szybkości.

Obrzyn – Druga broń Ashe ma krótki zasięg, ale zadaje duże obrażenia i odrzuca pobliskich wrogów (co pozwala oczyścić drogę) oraz samą Ashe (co zwiększa mobilność postaci).

Dynamit – Pozwala rzucić ładunek wybuchowy, który eksploduje po krótkim czasie, zadając wysokie obrażenia i podpalając wrogów. Ashe może również strzelić w dynamit, aby zdetonować go wcześniej.

B.O.B. – superzdolność Ashe pozwalająca jej wzywać na pole walki zaufanego, omnickiego pomocnika. Bob szarżuje przed siebie, wyrzuca wrogów w powietrze i zapewnia ogień zaporowy swoimi działkami ręcznymi.

Nowa postać to nie jedyna atrakcja, jaką Blizzard zapewnił fanom Overwatcha i dzikiego zachodu. Na imprezie pokazano również animowany film zatytułowany „Reunion” (po polsku „Starzy Znajomi”). Na nieco ponad ośmiominutowym materiale możemy zobaczyć kilka nowych postaci. Prócz znanego wszystkim graczom Jessego McCree oraz świeżo zapowiedzianej Ashe pojawia się chociażby postać Echo. Mimo wszystko, zanim zobaczymy ją w grze, jako grywalną bohaterkę, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.