Okazje dnia:

Overwatch: Battle Royale i Overwatch Archives

Overwatch Battle RoyaleBattle Royale to tryb dynamicznie zyskujący na popularności i pojawiający się w planach wielu wydawców. Stanowisko w tej sprawie zajął także Blizzard Entertainment, nękany pytaniami o ten tryb przez społeczność Overwatch.

Dyrektor gry Jeff Kaplan wyjaśnia w wywiadzie dla Kotaku:

„Przede wszystkim Overwatch to gra o bohaterach, a najważniejsze w Battle Royale są: poszukiwanie, grabieże, demontowanie otoczenia i fakt, że wszyscy są równi wobec siebie. Overwatch nie został zaprojektowany jako 1vs1, dlatego żaden bohater nie jest taki sam jak pozostali.”

Problemy z balansem nie są jedyną rzeczą, która powstrzymuje zespół przed wprowadzeniem nowego trybu. Kolejnym jest silnik i jego możliwości. W Overwatch największe przestrzenie mają po 45 metrów. Jest to zdecydowanie za mało w porównaniu do olbrzymich map Fortnite czy PUBG.

Wprowadzenie Battle Royale byłoby na tyle dużym wyzwaniem, że trzeba by było to bardziej rozważać w kategoriach nowej gry. Jeff podkreślił , że jego zespół spędził grube godziny nad myśleniem i możliwością wprowadzenia tego trybu. Niestety zawsze na końcu okazywało się, że Overwatch to zupełnie inny gatunek i ciężko byłoby go zaadoptować.

Na poprawienie nastroju przypominamy o zbliżającym się wydarzeniu Overwatch Archives – start 10 kwietnia.


Źródło: kotaku.com

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
610100