Okazje dnia:

Activision Blizzard i świetne wyniki finansowe za 2016 rok

Firma Activision Blizzard opublikowała raport finansowy za 2016 rok, z którego wynika że firma zarobiła w tym czasie 6,61 miliarda dolarów. Liczba robi wrażenie tym bardziej, gdyż w stosunku do 2015 roku zarobiono o 1,74 miliarda więcej.

Spore wrażenie robi także czas, jaki gracze poświęcili na zabawę w gry firm. W minionym roku fani spędzili ponad 43 miliardy godzin oddając się graniu lub zapoznając się z zawartością udostępnianą przez Activision Blizzard.

Za dobry wynik w dużej mierze odpowiada marka Candy Crush Saga, która została nabyta w listopadzie 2015 roku. Jednak nie tylko dzięki rynkowi mobilnemu Activision Blizzard  stoi – największy wzrost zanotowały tytuły Blizzarda, Wśród gier ze stajni Zamieci królował Overwatch, który dobił do 25 milionów graczy, Hearthstone z wynikiem miesięcznie grających osób o 20% lepszym niż w ubiegłym roku oraz World of Warcraft ze wzrostem 10% Pełny raport dostępny jest w tym miejscuzaś pozostałe informacje udostępnione przez firmę znajdziecie tutaj.

 


Źródło: wynik finansowy Activision Blizzard
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000