Okazje dnia:

Landmark: Zapowiedziano zamknięcie serwerów na 21 lutego.

Początkowo twórcy Landmarka byli zdecydowani wypuścić grę w systemie F2P. Jednak po nieszczęsnym skasowaniu EverQuest Next zdecydowano się na wydanie tytuły w systemie B2P w cenie 10 euro, co miało miejsce 10 czerwca 2016 roku. Nie ukrywajmy, że był to lekki strzał w kolano, zaś głównym powodem decyzji o premierze Landmark był fakt zakupienia przez wielu osób pakietów fundatorskich. 

Landmark miał być tytułem, w którym gracze mogli budować co tylko przyszłoby im do głowy. To dzięki temu narzędziu gracze mieli mieć możliwość wzbogacenia świata Norrath swoimi dziełami. W późniejszym etapie produkcję rozszerzono o aspekty takie jak: zbieractwo, a nawet PvE.

Nadeszło jednak nieuniknione i gra, która była początkowo bardzo wyczekiwana i zachwalana odchodzi na wieczny spoczynek. Zamknięcie serwerów nastąpi 21 lutego 2017 roku. Gra została wycofana ze sprzedaży, a wszystkie pozycje w Marketplace zostały przecenione na 1DBC. Studio zapowiedziało także, że nie będzie ujawniać kodu gry, ani nie wyda licencji – nie powstaną więc żadne prywatne serwery. Z sieci znikną równocześnie także powiązane z grą strony oraz oficjalne fora.


Źródło: Oficjalna Strona – zamknięcie Landmark

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
000000