Niemcy odpadły z mundialu mimo zwycięstwa 4:2 nad Kostaryką

AL KHOR, Katar (AP) — Jedno po drugim wczesne wyjścia z finałów mistrzostw świata Trener Niemiec Hansi Flick sprawił, że chciał wrócić do podstaw.

Czterokrotni mistrzowie zostali ponownie wyeliminowani w fazie grupowej, cztery lata po ich żenującym występie jako obrońcy tytułu w Rosji.

Coś musiało się zmienić, powiedział Flick po wygranym 4-2 meczu z Kostaryką w czwartek, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału.

„Myślę, że dla przyszłości niemieckiego futbolu musimy zrobić coś innego na treningach”, powiedział Flick, który objął stanowisko trenera po zeszłorocznych mistrzostwach Europy. „Od lat rozmawiamy o nowych bramkarzach i bocznych obrońcach, ale Niemcy zawsze dobrze bronili. Potrzebujemy podstaw.

„W przyszłości, przez następne 10 lat, bardzo ważne jest, aby skupić się na nowej generacji graczy”.

Zaledwie osiem lat temu Niemcy zdobyły swój czwarty tytuł mistrza świata, pokonując Argentynę, prowadzoną przez Lionela Messiego, u szczytu jego udziału w meczu finałowym na stadionie Maracana. Dzięki temu zwycięstwu Niemcy stały się jedyną europejską drużyną, która wygrała mistrzostwa świata w Ameryce Północnej i Południowej.

W Katarze porażka na początku meczu z Japonią przygotowała tym razem grunt pod rozczarowujące zakończenie. Niemcy przegrały 2:1 w tym meczu w zeszłym tygodniu, a następnie zremisowały 1:1 z Hiszpanią.

Dało to Niemcom szansę w ostatnim meczu na stadionie Al Bayt i wystarczyło na kilka minut podczas czwartkowych równoległych finałowych meczów grupowych. Na przykład w pierwszej połowie Niemcy pokonały Kostarykę, a Japonia przegrywała z Hiszpanią – wynik, który dałby Niemcom awans do 1/8 finału.

Japonia wygrała z Hiszpanami 2:1 To zasadniczo kosztowało Niemców szansę rozegrania co najmniej jeszcze jednego meczu w Katarze.

Flick podał Hiszpanię jako przykład do naśladowania dla swojego kraju.

„Hiszpania jest bardzo dobra w obronie”, powiedział, mimo że mistrzowie świata z 2010 roku ostatecznie przegrali z Japonią na Khalifa International Stadium w Doha. Skupia się na szkoleniu młodych zawodników. Doskonale znają taktykę.

READ  Emir powiedział, że Katar spotkał się z bezprecedensową krytyką za organizację mistrzostw świata

Wszystko zaczęło się dobrze dla Niemiec w czwartek od uderzenia głową Serge’a Gnabry’ego w 10. minucie, a Hiszpania objęła wczesne prowadzenie w meczu z Japonią.

W drugiej połowie oba mecze stanęły na głowie.

Jelcyn Tejeda wyrównał w 58. minucie, a Juan Vargas ponownie strzelił w 70. minucie, prowadząc Kostarykę na 2:1 i nagle na bramkę, obejmując prowadzenie.

„Było wiele indywidualnych błędów i to są rzeczy, które bardzo mnie denerwują” – powiedział Flick.

Ale rezerwowy Niemiec Kai Havertz podwyższył wynik na 2:2 w 73. minucie, a następnie w 85. przywrócił Niemcom prowadzenie.. Rezerwowy Niklas Volkrug dołożył czwartego gola.

Kostaryka przegrała swój pierwszy mecz z Hiszpanią 7:0. Następnie drużyna zaprezentowała się znacznie lepiej i pokonała Japonię 1:0.

– Nie jesteśmy tym, co widzieliśmy w naszym pierwszym meczu – powiedział trener Kostaryki Luis Fernando Suarez. „Musieliśmy wrócić do tego, co zapewniło nam udział w mistrzostwach świata”.

Robić historię

Mecz był również godny uwagi, ponieważ francuska sędzia, Stephanie Frappart Została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz mężczyzn na mistrzostwach świata.

Grupa rejestru

Manuel Neuer zagrał w swoim 19. meczu na mistrzostwach świata i ustanowił rekord bramkarza – pokonując Seppa Maiera z Niemiec i Claudio Taffarela z Brazylii.

Ginter czeka

Matthias Ginter występował w swoim trzecim finale mistrzostw świata, ale w meczu z Kostaryką nie rozegrał ani minuty w żadnym z tych turniejów. Wszystko się zmieniło, gdy wszedł jako rezerwowy w 89. minucie.