Nigdy więcej rozstawień nr 1 w turnieju koszykówki mężczyzn NCAA po przegranej Alabamy i Houston

(CNN) Po raz pierwszy w Turniej koszykówki mężczyzn NCAA W historii wszystkie cztery najlepsze rozstawienia nie dostały się do Elitarnej Ósemki po wyeliminowaniu najlepszych rozstawionych Alabama Crimson Tide i Houston Cougars w Sweet 16 w piątek.

Alabama z numerem 1 była oszołomiona numerem 5 w stanie San Diego, 71-64, w KFC Yum! Centrum w Louisville, Kentucky.

Karmazynowy Przypływ prowadził dziewięcioma punktami na ponad 12 minut przed końcem meczu, ale Aztekowie prowadzili 12-0, aby objąć prowadzenie 51-48 i nigdy więcej nie przegrali.

Strażnik stanu San Diego Darion Tramell prowadził z 21 punktami i pięcioma zbiórkami, gdy Aztekowie awansowali do Elitarnej Ósemki po raz pierwszy w historii męskiego programu. Stan San Diego jest także pierwszą drużyną z Mountain West, która kiedykolwiek awansowała do Elite Eight.

„To po prostu to, kim jesteśmy, czujemy, że możemy pokonać każdą drużynę w kraju” – powiedział Tramell w transmisji TBS po meczu. „Ciężko pracujemy i czujemy, że mamy DNA zwycięskiej drużyny, która zajdzie daleko w marcu. Mamy doświadczenie, mamy hart ducha i czujemy, że właśnie to powinniśmy robić”.

Napastnik Karmazynowego Przypływu, Brandon Miller, zachowywał czujność przez większość nocy, zdobywając zaledwie dziewięć punktów w rzutach 3 z 19. Miał też sześć strat.

Sezon Millera i Alabamy zakończył się po burzliwej kampanii sezonu regularnego w drodze sprawy pozasądowej O kobiecie zastrzelonej na kampusie.

W niedzielę stan San Diego zmierzy się z rozstawionym z numerem 6 Creightonem, który zajął miejsce 15 w Princeton. Bieg Kopciuszka.

W piątkowym meczu w Kansas City w stanie Missouri piąte rozstawione Miami pokonało Houston 89-75.

Aztekowie ze stanu San Diego świętują zwycięstwo nad Alabama Crimson Tide w trzeciej rundzie turnieju mężczyzn NCAA.

Gra była wyrównana przez większą część pierwszej połowy, zanim Miami objęło 11-punktowe prowadzenie na początku drugiej połowy. Houston obniżyło prowadzenie do 51-49 na mniej niż 15 minut przed końcem meczu, ale Miami odpowiedziało remisem 16-2, aby zakończyć mecz.

READ  Rachunki vs. Szefowie, funkcje, aktualności, nieaktywne i aktualizacje na żywo

Nigel Buck, obrońca Miami, strzelił gola, zdobywając 26 punktów, trafiając 8 z 12, w tym 7 z 10 z linii za trzy punkty, co poprowadziło Hurricanes do Elite Eight drugi sezon z rzędu.

„To pokazuje, że jesteśmy teraz jedną z najlepszych drużyn w kraju, awansując do Elite Eight” – powiedział Buck w transmisji CBS po meczu. „Obecnie jesteśmy w pierwszej ósemce w kraju i wciąż mamy dużo pracy do wykonania, ale w tej chwili wygląda to świetnie”.

Następnie Miami zmierzy się z drugim w rankingu Teksasem, co zakończyło szansę awansu Xaviera z trzeciego miejsca w rankingu wygodnym zwycięstwem 83-71.