Odrestaurowany jest stadion Hinchliffe w New Jersey i budowane jest Muzeum Lig Negro

PATERSON, NJ – Kiedy Bob Kendrick odwiedził stadion Hinchliffe w 2014 roku, miał tylko nadzieję.

Kendrick, prezes Negro Leagues Baseball Museum w Kansas City w stanie Missouri, udał się na wschód na ceremonię uznania Hinchliffe za narodowy zabytek historyczny. Stadion jest jednym z ostatnich wciąż istniejących parków piłkarskich ligi murzyńskiej, ale w tamtym czasie było to prawie niemożliwe.

W tym czasie Hinchliffe było opuszczone, tak jak było od 1997 roku, a chodnik pokrywał teren, na którym znajdowało się pole. Zarośnięta roślinność, graffiti i potłuczone szkło zaśmiecały trybuny, gdy fani oglądali występy przyszłej Hall of Famers. Idole tacy jak Josh Gibson, Satchel Paige, Buck Leonard, Cool Papa Bell, Oscar Charleston i Martin Diego grali w Hinchliffe. Podobnie rodzimi producenci, tacy jak Monte Irvin i Larry Doby, którzy podążyli za Jackie Robinsonem w pierwszej fali łączenia ligi amerykańskiej i narodowej na własnych torach do Cooperstown.

Wyróżniający się w Eastside High School w Paterson, Doby był pierwszym czarnoskórym zawodnikiem w AL po udanej karierze w Negro National League w Newark Eagles. Eagles obserwowali go podczas próby na stadionie Hinchliffe. Dwa inne zespoły, New York Black Yankees i New York Cubans, również nazwały stadion swoim domem.

„Patterson, dystrykt New Jersey i Nowy Jork mają ogromną historię czarnego baseballu, która zasługuje na opowiedzenie” – powiedział Kendrick.

Wszelkie ślady tej historii zostały zatarte przez zaniedbanie. Trudno było więc – być może nierealne – wyobrazić sobie przywrócenie parku do dawnej świetności. Ale Kendrick pozwolił sobie marzyć.

Niecałą dekadę później Hinchliffe Stadium dobiegł końca ogromnego projektu przebudowy, który kosztował ponad 100 milionów dolarów. Inicjatywa, rozpoczęta w kwietniu 2021 roku, obejmowała obiekt multisportowy, przedszkole, przestrzeń restauracyjną i eventową, parking, niedrogie mieszkania dla seniorów oraz muzeum poświęcone okresom świetności obiektu, które trwały od lat 30. do 80. XX wieku.

A już w ten weekend na serwis powrócą profesjonalne rozgrywki baseballowe. Kendrick nie może się doczekać.

„Stać na tych uświęconych terenach i znać Larry’ego Doby’ego i Monty’ego Irvina oraz tak wiele legendarnych gwiazd w ligach murzyńskich, to coś wyjątkowego” – powiedział Kendrick, dodając: „Kiedy stałem na tym terenie, ostatnim razem, był tylko czarnym sufitem. Teraz, zobaczyć ją w jej obecnym stanie, tak żywą i aktywną, jestem pewien, że byłoby to bardzo emocjonalne ”.

READ  Canelo Alvarez obronił pas w Homecoming Mexico przeciwko Johnowi Ryderowi

Larry Doby Jr., którego dzieciństwo było naznaczone opowieściami o bohaterskich czynach jego ojca w Hinchliffe, dodał: „Minęło dużo czasu. Wiele osób starało się, aby tak się stało”.

W 2009 roku Andre Sayegh udał się na Rickwood Field, kolejny ocalały stadion Negro League w Birmingham w stanie Alabama. Kochający baseball, urodzony w Paterson Demokrata z aspiracjami politycznymi, Sayegh zakończył swoją podróż z celem, by pewnego dnia zreformować Hinchliffe, jeśli kiedykolwiek zostanie burmistrzem swojego miasta.

Po dwóch porażkach wyborczych i jednym zwycięstwie Al Sayegh wprowadził swój plan w życie.

„Chciałem spróbować osiągnąć cel Hinchliffe’a” – powiedział Al-Sayegh. „Ja też chciałem tworzyć historię”.

Ale odnowienie Hinchliffe’a nie wystarczyło Al-Saeghowi. Chciał tam znowu zobaczyć profesjonalny baseball i inne sporty. W ten sposób zaczął zabiegać o względy Al Dorso, który jest właścicielem New Jersey Jackals of the Frontier League, ligi partnerskiej Major League Baseball.

„Powiedział:„ Jeśli upuścisz 50 milionów dolarów na środek pola, nadal nie sprowadzę Szakali do Paterson ”- powiedział Al-Sayegh, wspominając rozmowę z D’Urso, która miała miejsce rok przed Al- Sayegh został wybrany na burmistrza w 2018 roku. . „Więc mamy teraz spadek o 100 milionów dolarów i to nadchodzi”.

Szakale wyprowadzają się ze stadionu Yogi Berra na Uniwersytecie Stanowym Montclair w Little Falls w New Jersey, a sobotni mecz u siebie z Sussex County Miners, kolejny atut Dorso, oficjalnie przywróci Hinchliffe profesjonalną piłkę.

Andre mówił o 10 milionach dolarów. Powiedziałem: „10 milionów dolarów!?” To historyczne miejsce. Negro League Baseball to wielka sprawa. Nie możesz po prostu tam iść i coś wypolerować.

„Zrobili to dobrze. Uchyliłem przed nimi kapelusza.”

Powrót baseballu do Hinchliffe wzbudził lokalne obawy.

Niektórzy długoletni fani Jackals wyrazili swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych, gdy zespół ogłosił swój ruch, powołując się na obawy dotyczące przestępczości i dostępności w Paterson. Jednak d’Urso odrzucił je jako skargi „ludzi, którzy mieszkają w Montclair i udają, że nie śpią”.

„To obszar Paterson, który nie jest pełen przestępczości” – kontynuował, wskazując na pobliskie Wielkie Wodospady rzeki Passaic. „To piękna okolica. Wodospady są bardzo piękne”.

READ  Nigdy więcej rozstawień nr 1 w turnieju koszykówki mężczyzn NCAA po przegranej Alabamy i Houston

Paterson Board of Education skrytykowała również Jackals w lutym, kiedy klub zaczął reklamować drogie opłaty za wynajem drużyny Little League i opłatę za wynajem drużyny podróżnej na stadion Hinchliffe w wybranych terminach. NorthJersey.com Poinformowała, że ​​szakale początkowo żądały 1500 dolarów za korzystanie z pola przez dwie godziny. Oni strona internetowa Teraz podaje koszt jako 1200 USD.

Zapytany o cenę rodowity Paterson D’Urso bronił swojego prawa do zarabiania pieniędzy i powiedział, że nikt nie jest zmuszany do dzierżawienia pola. Dodał, że Szakal będzie organizował szereg wydarzeń społecznych i klinik w Hinchliffe.

Al-Sayegh powiedział, że Szakale wynajmują teren szkoły w Patterson, do którego należy Hinchliffe, i będą go wykorzystywać do organizowania imprez sportowych przez 180 dni w roku. D’Urso powiedział, że szkoły będą miały pierwszeństwo, jeśli chodzi o planowanie, i że Jackals zagrają z hrabstwem Sussex, jeśli awansują do play-offów, aby nie było konfliktów z szkolną piłką nożną, piłką nożną i imprezami lekkoatletycznymi jesienią.

Inne kwestie zostały poruszone przez ludzi takich jak Brian LoPinto, współzałożyciel Friends of Hinchliffe Stadium, który wyraził obawy, takie jak tor stadionu, który nie spełnia wymagań New Jersey State Interscholastic Athletic Association. Powiedział również, że nowa konfiguracja diamentu baseballowego nie respektuje pierwotnego wyglądu boiska.

Jednak LoPinto, który pomógł Hinchliffe uniknąć wyburzenia w 1997 roku, nadal chce zobaczyć odnowiony stadion.

„To bije na głowę spotkanie z niszczycielską kulą”, powiedział.

W piątek, dzień przed meczem u siebie Jackals, na stadionie Hinchliffe odbędzie się ceremonia otwarcia.

Sayegh miał długą listę celebrytów i polityków, których zamierzał zaprosić, ale bez względu na to, kto weźmie w nich udział, ten dzień podkreśli wyreżyserowaną przeszłość Hinchliffe’a i plan Szakala, by poznać tę historię przez cały sezon. Część z tego będzie pochodzić z muzeum na miejscu.

Kendrick użyczył swojego doświadczenia w kuratorowaniu eksponatów w muzeum, które skupią się na czasach świetności Hinchliffe oraz lokalnych drużynach i ikonach ligi murzyńskiej, takich jak Doby. Doby Jr powiedział: Mówiono o poświęceniu miejsca jego ojcu, chociaż nazwa pochodzi od Charlesa Mutha, pochodzącego z Paterson i absolwenta stanu Montclair, który prowadzi muzeum.

READ  Pierwsza rozmowa: Teran Mathew mówi, że dostał telefon od Mike'a Tomlina; Wiele teorii na temat niedawnej „emerytury” Bruce'a Ariane'a

Kendrick, który wróci do Hinchliffe na ceremonię otwarcia, wyobraża sobie „przynależność na wzór Smithsona” z Negro Leagues Baseball Museum w Kansas City.

„Nie mogę się doczekać powrotu, aby zobaczyć z bliska wspaniałą pracę” – powiedział Kendrick o całym stadionie. „Widziałem zdjęcia i są one absolutnie niesamowite. To była niesamowita przemiana.”

Sayegh ma inne cele na przyszłość strony, ale jego ostateczną nagrodą będzie zorganizowanie meczu MLB w Hinchliffe w wydarzeniu podobnym do gier Field of Dreams rozgrywanych w pobliżu filmu, którego akcja toczy się w Dyersville w stanie Iowa. Sayegh powiedział, że może sobie wyobrazić grę pomiędzy Yankees i jego ukochanymi Metsami, a drużyny mogą nosić mundury New York Black Yankees i New York Cubans.

Sayegh powiedział, że pomysł gry w Hinchliffe pojawił się w obu franczyzach, a były zawodnik wielkiej ligi, Harold Reynolds, inny obrońca, rozmawiał z komisarzem Robem Manfredem o tej koncepcji.

„MLB jest wdzięczny za zainteresowanie organizacją ważnych meczów ligowych i wydarzeń specjalnych w przyszłości”, powiedział rzecznik ligi, zapytany o możliwość gry w Hinchliffe, dodając: „Kontynuujemy ocenę wielu możliwości w planowaniu naszych specjalne wydarzenia na nadchodzące sezony”.

Podczas gdy MLB analizuje dostępne opcje, Sayegh pracuje nad zwiększeniem sprzedaży.

„To jest prawdziwe pole marzeń” — powiedział o miejscu w Dyersville. „Myślałem, że to świetny film, ale to plan filmowy. To nie miejsce, w którym wydarzyła się historia, prawda? To nie miejsce, w którym bawią się ludzie wykluczeni z powodu koloru skóry. Grali w Paterson. Mieli dom w Hinchliffe, kiedy nie pozwolono im grać.” Na stadionie Yankee lub na Fenway Park lub Wrigley Field.

Choć ludzie są podekscytowani powrotem profesjonalnego baseballu do Hinchliffe, Doby Jr. powiedział: Najważniejszym aspektem rewitalizacji stadionu był potencjał oddziaływania na młodszych sportowców. Chce, aby Hinchliffe służył jako „odskocznia dla dzisiejszej i przyszłej młodzieży”, tak jak zrobił to dla swojego ojca.

„Minęło dużo czasu i była to bardzo trudna droga. Fakt, że to się stało, jest faktem – to znaczy, teraz prawie możemy tego dotknąć” – powiedział Doby Jr. Będą mieli takie same możliwości jak on miał jako dziecko”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *