Plany ekspansji bazy kosmicznej SpaceX Starbase zaszkodzą zagrożonym gatunkom: FWS

Świeżo wyklute pisklę siewki stoi obok jednego z jego rodziców, Monty O’Rose, w Montrose Beach 10 lipca 2021 r.

Jan J Kim | Serwis informacyjny trybuny | Obrazy Getty

SpaceX musi podjąć kroki w celu śledzenia i łagodzenia swojego wpływu na zagrożone gatunki i ich siedliska w celu uzyskania zgody na test i komercyjne uruchomienie swojego statku kosmicznego. Statek kosmiczny Ciężki, ultrawysoki pojazd nośny w Boca Chica w Teksasie, zgodnie z dokumentami US Fish and Wildlife Service otrzymanymi przez CNBC.

Dokumenty, opublikowane przez agencję federalną w odpowiedzi na żądanie Ustawy o Wolności Informacji, pokazują, że niedawny spadek liczebności zagrożonego gatunku ptaków, siewki rurowej, był rzeczywiście powiązany z działalnością SpaceX w zakładzie w południowym Teksasie.

Dokumenty ujawniają również, że SpaceX pracuje, przynajmniej na razie, nad zmniejszeniem ilości energii, którą planuje generować za pomocą gazu ziemnego o wielkości użytkowej. Elektrownia Na 47,4-hektarowym terenie startowym.

Firma nie odpowiedziała od razu na prośbę CNBC o komentarz do dokumentów.

Jaka jest stawka

Ostatecznie FAA musi decydować i odpowiadać za ostateczne zatwierdzenia i nadzór nad SpaceX w Teksasie.

Zdolność firmy do rozszerzania działalności i przeprowadzania odrzutów wykraczających poza istniejące pociski Falcon jest uzależniona od zgody Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA). Taki jest los zobowiązań handlowych SpaceX w Teksasie.

W lutym dyrektor generalny Elona Muska Powiedział, że jego firma zajmująca się rakietami wielokrotnego użytku i satelitami mogłaby przenieść działalność startową statku kosmicznego Super Heavy na Florydę i przekształcić port kosmiczny Boca Chica w bardziej kampus badawczo-rozwojowy, jeśli przeszkody regulacyjne w Teksasie okażą się nie do pokonania.

SpaceX wysłało swoją najnowszą znaną ofertę na obiekt Boca Chica do Federalnej Administracji Lotnictwa we wrześniu 2021 roku. W tym czasie firma powiedziała, że ​​chce zbudować nową wyrzutnię, nową platformę do lądowania, elektrownię, zakłady przetwarzania gazu ziemnego, oraz infrastruktura wodna, w tym systemy zanurzeniowe i stawy magazynowe Służy do chłodzenia tam wyrzutni.

SpaceX poszukuje do Federalnej Administracji Lotnictwa pozwolenia i/lub licencji operatora pojazdu, która pozwoliłaby jej na budowę nowych obiektów i przeprowadzanie większych startów rakiet Starship w pobliżu miast Brownsville i South Padre Island w Teksasie. Obiekt położony jest na niewielkiej działce otoczonej obszarami ostoi dzikiej przyrody.

Przed przyznaniem tych licencji i pozwoleń FAA rozważa badania przeprowadzone przez wiele innych agencji federalnych i stanowych oraz lokalnych specjalistów ds. ochrony środowiska.

Część procesu FAA obejmuje konsultacje z Fish and Wildlife Service, aby upewnić się, że agencja nie naruszy ustawy o zagrożonych gatunkach, jeśli SpaceX da zielone światło dla proponowanej działalności.

Efekty dzikiej przyrody

Zidentyfikowano FWS – i napisałem w dokumencie zwanym szkicem Opinia Konferencji Biologicznej (BCO) – że gdyby SpaceX poszedł z propozycją, którą wysłał do FAA, wpłynęłoby to na niektóre gatunki chronione na mocy ustawy o zagrożonych gatunkach, a także na setki akrów ich krytycznego siedliska, chociaż działalność nie byłaby całkowicie zwalczać te gatunki.

Większym problemem jest oczekiwany wpływ firmy na krycie, migrację, zdrowie i populację siedliskową sieweczki, węzła rudego, jaguarundi i ocelota. Turbulencje i szkody mogą być spowodowane przez wszystko, od normalnego ruchu pojazdów po hałas, ciepło, wybuchy i fragmentację siedlisk, począwszy od budowy, testów rakietowych i startów.

Kilka gatunków żółwi morskich również budzi niepokój, ale FWS został skierowany do Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej w celu uzyskania doświadczenia w życiu morskim. Jeden z żółwi znany jest jako żółw morski Kemp’s Ridley, który znajduje się na wybrzeżu Boca Chica. Jest najbardziej zagrożonym wyginięciem żółwiem morskim na świecie.

Projekt opinii ostrzega, że ​​około 903,65 akrów krytycznych siedlisk rurociągu otacza obiekt, a 446,27 akrów zostanie utraconych w wyniku bezpośredniego wpływu działalności SpaceX w ramach wniosku złożonego do FAA.

Wśród swoich zaleceń i wymagań FWS chce, aby SpaceX dokładnie monitorował populacje zwierząt dotkniętych chorobą, ograniczał działalność budowlaną i startową do określonych pór roku lub pory dnia i nocy oraz używał wahadłowców w celu zmniejszenia ruchu pojazdów dla pracowników na miejscu.

Agencja zachęca również do dalszych badań, aby zrozumieć potencjalny wpływ na motyla monarcha, który jest obecnie uważany za zagrożony lub zagrożony gatunek w Stanach Zjednoczonych.

Ogólnie rzecz biorąc, opinia FWS może być dobrą wiadomością dla SpaceX.

Agencja wymaga bardzo niewielkich wydatków, ochrony i innych zobowiązań od SpaceX, mówi Jared Margolis, starszy prawnik w Centrum Różnorodności Biologicznej, który przeczytał kopię projektu BCO.

Powiedział: „Służba ds. Ryb i Dzikiej Przyrody wydaje się pochylać do tyłu, aby znaleźć sposób na umożliwienie większej ilości bardzo szkodliwego wykorzystania Boca Chica pod względem wpływu na dziką przyrodę”.

Margolis powiedział, że FWS nie poprosił o dobrze zdefiniowane lub znaczące zobowiązania od SpaceX, jeśli chodzi o ochronę. Zauważył, że FWS prosi SpaceX o coroczną darowiznę na rzecz grupy zajmującej się ochroną ocelota w wysokości zaledwie 5000 dolarów.

Powiedział również, że wiele wniosków agencji było jedynie zaleceniami i nie można ich egzekwować zgodnie z warunkami ostatecznego zezwolenia FAA.

„Jest to firma z bardzo głębokimi kieszeniami i przynajmniej mogą zrobić to w znaczący sposób zaradzić tym szkodom” – dodał Margolis.

CNBC skontaktowało się z biurem prasowym US Fish and Wildlife Service, ale urzędnicy nie byli od razu dostępni do skomentowania twierdzenia Marguliesa.

Przeczytaj pełny projekt BCO tutaj:

READ  Dlaczego NASA próbuje rozbić Ziemię na Marsie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *