Platynowy Jubileusz Królowej Elżbiety II: Ceremonia Zamknięcia

LONDYN (AFP) – Podczas koronacji swojego platynowego jubileuszu królowa Elżbieta II pojawiła się w niedzielę na balkonie Pałacu Buckingham, zachwycając fanów, którzy mieli nadzieję ujrzeć ją podczas ostatniego dnia obchodów 70. rocznicy królowej. tron.

96-letnia królowa skróciła swój harmonogram w ostatnich miesiącach z powodu problemów z poruszaniem się. Przed niedzielą królowa pojawiła się publicznie tylko dwa razy – oba w czwartki – podczas czterodniowego weekendu uroczystości. Urzędnicy powiedzieli, że czuła się „nieswojo” podczas tych wydarzeń.

Tysiące ludzi stłoczyło się przed Pałacem Buckingham w kulminacyjnym momencie barwnego, hałaśliwego konkursu, kiedy królowa pojawiła się na balkonie ze swoim synem i spadkobiercą, księciem Karolem, jego żoną Camillą, jej prawnukiem, księciem Williamem i jego rodziną.

Królowa, ubrana w jaskrawą zieleń, machała ręką i uśmiechała się, gdy tłum skandował „God save the Queen”. Po jej występie, który trwał kilka minut, nastąpiło zachwycające wykonanie piosenki ABBY „Dancing Queen”.

To był wspaniały finał ogromnego konkursu ulicznego, który celebrował życie królowej i podkreślał różnorodność Wielkiej Brytanii. Tysiące ludzi wyszło na ulice Londynu, a wielu z nich rozmawiało z podekscytowaniem i dumą o swojej królowej i kraju.

Następnie król wydał oświadczenie, w którym podziękował wszystkim, którzy świętowali jej platynowy jubileusz.

„Jeśli chodzi o to, jak uczcić 70 lat bycia królową, nie ma żadnego przewodnika, za którym można by podążać. To naprawdę jest pierwszy” – powiedziała. „Ale byłam pokorna i głęboko poruszona, że ​​tak wielu ludzi wyszło na ulice, aby świętować platynowy jubileusz.

„Chociaż nie mogłem osobiście uczestniczyć w każdym wydarzeniu, moje serce było z wami wszystkimi i nadal jestem oddany służeniu wam najlepiej, jak potrafię, przy wsparciu mojej rodziny”.

Niedzielny konkurs piękności rozpoczął się spektakularną paradą wojskową, podczas której 200 koni przemaszerowało przez centrum handlowe do Pałacu Buckingham. Otoczyli Golden State Coach, złoty rydwan, który 69 lat temu zabrał królową na koronację. Jej wirtualna wersja, zaczerpnięta z archiwalnego nagrania z jej koronacji w 1953 roku, została wyświetlona w oknach autobusu.

READ  Kevin Smith przeprasza Bruce'a Willisa po zdiagnozowaniu afazji

Po pompie i procesjach pojawiła się mieszanka artystów celebrujących różnorodność współczesnej Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów, od tancerzy hip-hopu i Bollywood po drag queens i platformy w stylu Mardi Gras. Około 6000 artystów przeszło trzykilometrową (prawie dwie mile) drogę wyłożoną morzem flag Unii, opowiadając historię życia królowej za pomocą tańców, zabytkowych samochodów, żywych kostiumów, muzyki karnawałowej i gigantycznych marionetek.

Było kilka najsłynniejszych brytyjskich kultur eksportowych, od Daleków w „Doctor Who” po eleganckie Aston Martiny Jamesa Bonda. Gwiazdy, w tym piosenkarz Cliff Richard, tańczyli i śpiewali w kabrioletowych piętrowych autobusach zaprojektowanych tak, aby reprezentować widoki i dźwięki każdej dekady, począwszy od lat 50. XX wieku.

„To wielki zaszczyt być częścią tego. Mamy najlepszą królową na świecie, prawda? Najlepszy kraj na świecie” – powiedział Warren Jobson, motocyklista, który brał udział w pokazie.

Organizatorzy twierdzą, że konkurs obejrzało około miliarda ludzi na całym świecie.

Najzagorzalsi fani Royal stawiali czoła mokrej i zimnej pogodzie i nocowali w centrum handlowym, aby zapewnić sobie najlepszy widok na zawody. Niektórzy przyszli zobaczyć prezentujące się gwiazdy – jak Ed Sheeran, który zaśpiewał swoją piosenkę „Perfect”, podczas gdy ogromny ekran wideo wyświetlał zdjęcia królowej i jej rodziny – podczas gdy inni po prostu chcieli być częścią historycznego momentu.

„To część historii i nigdy więcej się nie powtórzy. To coś wyjątkowego, więc jeśli chcesz to zrobić, musisz wyjść na całość lub wrócić do domu” – powiedział 50-letni Shawn Wallen.

Królowa nie dołączyła do swojej rodziny w Royal Trust, aby oglądać zawody. Książę Harry i jego żona Meghan są również w swojej pierwszej rodzinnej podróży do Wielkiej Brytanii, odkąd porzucili królewskie obowiązki i przenieśli się do USA w 2020 roku. Para przyjechała do Wielkiej Brytanii na wielki weekend, ale w dużej mierze pozostała za granicą. Z centrum uwagi podczas wydarzeń Platynowego Jubileuszu.

READ  Marie Mara, aktorka ER, Dexter i Nash Bridges umiera w wieku 61 lat

Tysiące ludzi zgromadziło się w centrum handlowym po zakończeniu pokazu, próbując zobaczyć Królową, wypełniając ogromną przestrzeń w ciągu kilku minut.

W sobotę monarcha zachwyciła kraj, gdy wystąpiła w filmie-niespodziance, który otwierał wieczorny koncert przed Pałacem Buckingham. w filmie, Król popija herbatę za pomocą mobilnego skomputeryzowanego misia Paddingtona Ukochana dzieciaków w Wielkiej Brytanii, ujawniła, że ​​podobnie jak futrzany miś, była skłonna do kanapek z marmoladą i lubiła je trzymać w torebce.

Diana Ross i zespół rockowy Queen byli głównymi gwiazdami przyjęcia hołdowego z gwiazdami, na którym wzięli również udział Rod Stewart, Doran Duran, Alicia Keys i Andrea Bocelli.

Książę Karol, najstarszy syn królowej i następca tronu, podczas ceremonii podkreślił rolę swojej matki jako symbolu jedności i stabilności przez dziesięciolecia. – Wasza Wysokość, moja matko – powiedział Karol, zwracając się do królowej – śmiejesz się i płaczesz z nami, a co najważniejsze, byłaś tam dla nas przez te siedemdziesiąt lat.

W niedzielę Charles i Camilla mieszali się z tłumami na The Oval Cricket Ground w Londynie na „Wielkim Jubileuszowym Lunchu”.

Podobnie miliony ludzi w całym kraju ustawiły długie stoły, balony i taryfy piknikowe na uliczne imprezy i podobne patriotyczne grille, powitalne spotkania po długich pandemicznych blokadach z ostatnich dwóch lat.

___

Joe Kearny, Srdjan Nedelijkovic i Maria Grazia Moro przyczynili się do powstania tego raportu.

___

Śledź wszystkie historie Associated Press o brytyjskiej rodzinie królewskiej na https://apnews.com/hub/queen-elizabeth-ii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.