Okazje dnia:

Albion Online poradnik dla początkujących

Albion Online poradnik dla początkujących

Albion Online: poradnik dla początkujących przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę i chcą w miarę bezboleśnie zagłębić się w mechanikę gry studia Sandbox Interactive.

Twórcy „wrzucając” gracza na wyspę, dając szansę wejścia w świat gry; doradzają także jakie cele powinny przyświecać naszemu bohaterowi w drodze ku wielkości (lub by po prostu przeżyć):

  1. Ukończenie zadań w ramach Destiny Board Tasks.
  2. Ukończenie zadań w startowym mieście i zdobycie wierzchowca.
  3. Zapoznanie się z mapą gry, która podzielona została na 5 wielkich biomów.

 

  • Ukończenie zadań w ramach Destiny Board Tasks:

Podczas pierwszego logowania do gry, każdy nowicjusz powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie. Ekwipunek w Albion Online wytwarzany jest przez graczy w ramach systemu rzemiosła; dlatego warto uważnie rozglądać się za materiałami i choć twórcy w żaden sposób nie ograniczają naszych poczynań, dobrym krokiem będzie zrobienie zapasów.

  • Gdy otrzymacie zadanie zgromadzenia 3 Rough Logs (Gather 3 Rough Logs) warto pozyskać ich aż 25
  • Gdy otrzymacie zadanie zgromadzenia 3 Rough Stone (Gather 3 Rough Stone) warto pozyskać ich aż 21
  • Gdy otrzymacie zadanie zgromadzenia 8 Scraps of Hide (Gather 3 8 Scraps of Hide) warto pozyskać ich aż 18.

Następnie przed opuszczeniem wyspy startowej należy wytworzyć wszystkie pozostałe narzędzia z T1 (łącznie jest ich 5) oraz cały ekwipunek T1 (T1 armor set), dzięki czemu posiadać będziecie Beginners Mercenary Chest, Hood oraz Shoes. Na koniec możecie wykonań Beginner Shield. I chociaż wszystkie te czynności dostępne są także na późniejszym etapie, zdecydowanie łatwiej będzie zająć się nimi na startowej wyspie.

Po dotarciu do pierwszego miasta dobrze jest także poświęcić chwilę, by zapoznać się z narzędziem jakim jest Destiny Board – początkowo ilość misji tam dostępnych może być nieco przytłaczająca. Na oficjalnej stronie Albion Online możecie znaleźć cały artykuł poświęcony temu zagadnieniu.
  • Ukończenie zadań w startowym mieście i zdobycie wierzchowca

Albion Online jest grą, w której to gracze odpowiadają za ekonomię i nie posiada opcji szybkiej podróży – będziecie więc musieli osobiście pokonać dystans do ważnych miejsc. Dlatego tak ważne jest zdobycie wierzchowca. Na szczęście twórcy przygotowali zestaw zadań, które pozwolą wam tego dokonać – kliknijcie na pierwszego npc, po wejściu do miasta. Proces zdobywania podstawowego wierzchowca możecie zobaczyć na wideo poniżej:

 

  • Zapoznanie się z mapą gry, która podzielona została na 5 wielkich biomów.

W Albion Online łatwo się pogubić; zwłaszcza że nie istnieje żaden system pozwalający Wam na szybki powrót do miejsca rozpoczęcia podróży. Dla przykładu, gdy Twoja postać umrze podczas rozgrywki odrodzi się w najbliższym mieście, które nie koniecznie jest tym samym, z którego wyruszyła. Dlatego ważne jest odpowiednie planowanie wędrówki – mapa gry dostępna jest domyślnie pod klawiszem „K”

A przede wszystkim należy pamiętać, że najlepsza zabawa jest z grupą znajomych – dlatego dobrze znaleźć przyjazną ostoję w świecie Albion Online i dołączyć do gildii. Jeśli znaleźliście jakiś błąd, macie uwagi lub porady dla początkujących to koniecznie dajcie znać w komentarzu!


Źródło: na podstawie oficjalnej strony – Albion Online poradnik dla początkujących
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
100000