Okazje dnia:

Fortnite Battle Royale: 8 przydatnych wskazówek dla początkujących

Frotnite poradnik

Fortnite: Battle Royale jako darmowa alternatywa dla PUBG  szturmem zdobył olbrzymią popularność. By ułatwić Wam start prezentujemy 8 cennych wskazówek, które pozwolą przetrwać pierwsze bitwy.

1. Unikaj zaludnionych lądowisk

Istnieją zalety lądowania w terenach zabudowanych, jednak miej na uwadze, że nie tylko ty o tym wiesz. Oznacza to tyle, że własnie tam masz największe prawdopodobieństwo znalezienia broni, ale jeśli się nie uda będziesz w sporych tarapatach.

Lądują zdala od zabudowań, też pewnie znajdziesz jakieś narzędzie obrony/ataku lub materiałów. Pamiętaj, że w grze nie chodzi o zgrywanie bohatera na froncie, a o przetrwanie. Nikt nie będzie miał ci za złe jeśli pozwolisz przeciwnikom powyrzynać się nawzajem i dobijesz tych, którzy przeżyli.

2. Nie musisz strzelać do wszystkich!

‌W poczatkowej fazie gry na mapie jest 100 graczy, nie musisz walczyć z każdym, którego zauważysz. Czasami lepiej skupić się na zebraniu odpowiedniego ekwipunku i pozwolić przeciwnikowi odejść…

Przykładowo widząc przeciwnika poza zasięgiem ognia naszej broni lepiej odpuścić. Strzelaniem niewiele zdziałamy, a niepotrzebnie zwrócimy uwagę i zdradzimy swoją pozycje. W przypadku gdy przeciwnik posiada broń długiego zasięgu wystawiamy się na odstrzał. W skrócie upewnij się że jesteś uzbrojony odpowiednio do sytuacji nim rozpoczniesz walkę.

3. Zbieraj tyle sprzętu ile możesz

Posiadanie dobrego sprzętu w Fortnite jest bardzo ważne. Nie ma nic gorszego niż przyjść na strzelaninę z łopata.

Najrozsądniej jest sprawdzać wszystkie budynki jakie mijamy po drodze. Na pewno uda się zdobyć odpowiednia broń do pierwszej wymiany ognia. Plądrując budynki pamiętaj, że w rogu może ukrywać się przeciwnik!

4. Unikaj walki tak długo jak to możliwe

Jak już wspomniałem wcześniej najważniejsze jest przetrwanie. Martwy gracz z największą ilością zabitych przeciwników to tylko trup na polu walki. Liczą się tylko ci przy życiu. Nie jest też ujmą jeśli wkroczysz do walki pod sam koniec i dobijesz pozostałych przy życiu.

5. Trzymaj się z dala od pola siłowego


Wydaje się być oczywiste, jednak warto o tym wspomnieć. Upewniaj się, że zawsze jesteś w bezpiecznej strefie. Przebywanie poza polem siłowym powoduje spadek HP, powolny, ale systematyczny. Możesz próbować leczyć się bandażami, ale staraj się czym prędzej wrócić do strefy.

6. Dbaj o zróżnicowany inwentarz

Staraj się mieć w plecaku różnorodne przedmioty. Najważniejsza jest broń i bandaże. Warto mieć zarówno broń krótkiego jak i długiego zasięgu. Kilka granatów lub granatnik też nie zawadzi. Natomiast trzymanie 5 shotgun-ów mija się z celem…

7. Trzymaj się drużyny


Grając solo możesz zignorować ten punkt. W przeciwnym wypadku ten punkt jest bardzo ważny. Jeśli zostaniesz zastrzelony, Twoi koledzy z drużyny mają możliwość uleczenia Cię, pod warunkiem że są w pobliżu. Dodatkowym atutem poruszania się w grupie jest to, że ktoś zawsze osłania nasze plecy.

8. Zwracaj uwagę na dźwięki


Odgłosy kroków w grze są bardzo głośne i możemy usłyszeć je z naprawdę dużej odległości. Jeśli coś usłyszysz, najlepiej zatrzymać się w miejscu i nasłuchiwać. Jeśli słyszysz je nadal oznacza to że przeciwnik jest niedaleko.
Możemy usłyszeć tez inne dźwięki np. łamane gałęzie, uderzenia o karoserię samochodów. Są one wyjątkowo głośne i trudno je zignorować, nawet będąc daleko. Zdarza się, że zostanie uruchomiony alarm w samochodzie. Jest to dodatkowa wskazówka o czyhającym w pobliżu wrogu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
36532114