Okazje dnia:

The Elder Scrolls Online: Homestead – poradnik dla początkujących – kupowanie domostw

Rozszerzenie Homestead w The Elder Scrolls Online  jest już dostępne od pewnego czasu i pozwala graczom na posiadanie i dekorowanie własnego mieszkania/domu na terenie całego Tamriel.

Jeśli jeszcze nie skorzystaliście z dobrodziejstwa posiadania własnego kąta to w tym poradniku możecie dowiedzieć się jak zdobyć Wasz pierwszy dom, poznacie odmiany nieruchomości oraz  jak zakupić dodatkowe „cztery kąty”.  W kolejnej części (już wkrótce) zajmiemy się natomiast wystrojem wnętrz.

 ESO Homestead poradnik kupowania domów

Zawartość:

 

Zdobycie pierwszego domu w TESO

Są dwa sposoby, aby uzyskać swój pierwszy dom w The Elder Scrolls Online. Możesz wybrać dowolny i umeblowany dom za pośrednictwem Crown Store lub ukończyć zadanie-samouczek wprowadzające w rozszerzenie Homestead pod nazwą „A Friend in Need„, aby uzyskać darmowy pokój. Aby rozpocząć wspomniany quest należy odszukać przedstawiciela rasy Wood Elf o imieniu Canthion, który zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Rozglądajcie się za „Housing Brochure” w bankach każdego głównego miasta – nie DLC. Możecie go także odnaleźć w następujących lokacjach:

 • Aldmeri Dominion: Auridon, Vulkhel Guard, w Vulkhel Guard Manor & Treasury
 • Daggerfall Covenant: Glenumbra, Daggerfall, w banku – Bank of Daggerfall
 • Ebonheart Pact: Stonefalls, Davon’s Watch, w Uveran Bank

 ESO Homestead Canthion

(Musisz udać się do miasta odpowiedniego dla sojuszu rasy twojej postaci) 

Po rozpoczęciu zadania  “A Friend in Need” należy podążać za kolejnymi polecaniami; w nagrodę otrzymacie „klucze” do swojego pierwszego skromnego schronienia – pokoju w tawernie. Uzyskanie pokoju odblokuje kolekcje przypisaną do konta, która pojawi się w nowej kategorii o nazwie „Housing”. Poniżej możecie zobaczyć nazwy trzech dostępnych pokoi oraz ich lokacje:

 • Daggerfall Inn – The Rosy Lion (Daggerfall Covenanent, Glenumbra, Daggerfall)
 • Ebonheart Inn – The Ebony Flask Inn Room (Ebonheart Pact, Stonefalls, Ebonheart)
 • Mara’s Kiss Public House – Vulkhel Guard Inn (Aldmeri Dominion, Auridon, Vulkhel Guard)

Jeśli chcielibyście dostać darmowy pokój w tawernie w wersji dla każdego z sojuszy, wystarczy wypełnić zadanie “A Friend in Need” dla każdej z dostępnych w grze frakcji. Odblokowanie pierwszego własnego kącika w grze jest na stałe, bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie ma kredytów hipotecznych, czynszu, a także są one dostępne dla każdej z postaci znajdującej się na koncie gracza.

Kupno dodatkowych domów

Jeśli pragniesz posiadać dodatkowe domy w TESO to jest to jak najbardziej możliwe. W rzeczywistości gracz może zdobyć każdy dostępny w grze dom w ramach systemu housingu. Na starcie, niemal każda strefa nie-DLC posiada przynajmniej jeden taki dom dostępny do nabycia. Istnieją dwa sposoby by tego dokonać: za pośrednictwem Koron (Crown) w sklepie Crown Store lub przy pomocy złota (gold).

 • Kupno za pośrednictwem sklepu Crown Store – każdy dom dostępny w grze w ramach systemu housingu można nabyć tą drogą; zarówno z pełnym umeblowaniem jak i bez. Nie dotyczy to tylko trzech pokoi wspomnianych wcześniej, które są do zdobycia w ramach nagrody za wykonanie wprowadzającego zadania. Należy mieć też na uwadze, że ukończenie “A Friend in Need” nie jest wymagane, aby nabyć inne domostwa w przypadku kupowania ich w Crown Store.
  Domy w Crown Store dostępne są w zakładce „Houses” i podzielone są na trzy kategorie: Staple Homes (małe),  Classic Homes (średnie) oraz Notable Homes (duże)
 • Kupno domów przy użyciu złota – za wyjątkiem kilku ekskluzywnych dla Crown Store domów, większość nie posiadających wyposażenia nieruchomości można nabyć za pomocą złota. Aby móc kupić następne domy należy jednak wykonać wspomniany quest “A Friend in Need”.

 

Typy domów i wymagania by je zdobyć

Na początek gracze otrzymają 39 domów. Poniżej znajdziecie podsumowanie ich typów oraz szczegóły, co należy zrobić by je zdobyć:

 • Pokoje – Inn Rooms – w grze dostępne są na chwilę obecną tylko trzy ich wersje – po jednej dla każdego sojuszu. Możecie umieścić w nim 15 elementów wystroju, 1 Trophy Bust oraz 1 asystenta, wierzchowca lub peta dla kont bez aktywnego ESO Plus. Limit ten jest zwiększany dwukrotnie dla kont z aktywnym ESO Plus. Możecie dodać maksymalnie 2 odwiedzających w tym samym czasie.
 • Mieszkania – Apartments – istnieją trzy wersje, po jednej dla każdego sojuszu. Koszt waha się od 11 000 do 13 000 złota w wersji nieumeblowanej.  Można umieścić w nim 50 elementów wystroju, 1 Trophy Bust, 1 asystenta, wierzchowca lub peta dla kont bez aktywnego ESO Plus. Limit ten jest zwiększany dwukrotnie dla kont z aktywnym ESO Plus. Możecie dodać maksymalnie 6 odwiedzających w tym samym czasie.
 • Małe, średnie i duże domy – jest  10 małych domów (Staple Homes), 10 średnich (Classic Homes) oraz 10 dużych domów (również Classic Homes), czyli łącznie jest ich 30. Każdy wystylizowany na modłę jednej z  dziesięciu ras dostępnych w TESO. Ceny małych domów to od 40 000 do 73 000 złota; średnie domy to wydatek od 190 000 do 335 000 złota oraz duże domy od  760 000 do  1 295 000 golda (nieumeblowane.) Poniżej znajdziecie limity wystroju i odwiedzających – są one podwajane w przypadku posiadania aktywnego ESO Plus.
  • Małe domy: 100 elementów wystroju, 5 Trophy Busts, 2 asystentów, wierzchowce lub pety;  6 odwiedzających w tym samym czasie.
  • Średnie domy: 200 elementów wystroju, 10 Trophy Busts, and 3 asystentów, wierzchowce lub pety; 12 odwiedzających w tym samym czasie.
  • Duże domy: 300 elementów wystroju, 20 Trophy Busts, asystentów, wierzchowce lub pety; 12 odwiedzających w tym samym czasie.
 • Dwory – Manors – przestronne i bogate dwory są szczytem luksusu w Tamriel; po jednym rodzaju dla każdego sojuszu. Ich koszt jest przy tym niemały – ceny zaczynają się od 3 775 000 aż do 3 785 000 złota (nieumeblowane). Gracz otrzymuje również unikatowy tytuł oraz osiągnięcie za kupno każdego z dostępnych dworów. Można umieścić w nich 350 elementów wystroju, 40 Trophy Bust, 5 asystentów, wierzchowce lub pety dla kont bez aktywnego ESO Plus. Limit ten jest zwiększany dwukrotnie dla kont z aktywnym ESO Plus. Jednocześnie na terenie dworu może przebywać 24 odwiedzających.

 • Unikalne Domy dostępne w Crown Store – twórcy od czasu do czasu będą dodawać unikalne domy dostępne wyłącznie poprzez Crown Store, takie jak np. Earthtear Cavern lub też  Grand Topal Hideaway. Są one porównywalne do Dworów (Notable Homes) i posiadają takie same limity wystroju oraz odwiedzających.


Źródło: ESO Homestead poradnik kupowania domów – część I
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
200001