Okazje dnia:

GTA Online: Krótki poradnik handlarza samochodami

gta online handlowanie samochodami

Handel samochodami w GTA Online jest obecnie jednym z 4 dostępnych interesów, na których można zarabiać pieniądze. Jest najbardziej dochodowy i przez wielu wręcz polecany na pierwsze źródło funduszy.

Prowadzenie tego biznesu nie wymaga żadnych większych umiejętności i jest wręcz banalnie proste. Skupiamy się w nim na kradzieży super samochodów, które później transportujemy do kupca. A za dostarczone pojazdy otrzymujemy stosowne wynagrodzenie. Samochody można sprzedawać od 1 do 4 graczy, ale wszystko po kolei.

Na początku musimy zaopatrzyć się w biuro, z którego będziemy poszukiwali samochody do kradzieży. Po za tym potrzebny jest nam jeszcze magazyn (kupujemy najtańszy za 1 5000 000$) na pojazdy. Jest ich kilka rodzai, które różnią się wielkością, ale polecany jest zakup tylko jednego, najtańszego. Dlaczego? O tym na końcu wpisu.

Jeżeli posiadamy już „podstawę” do rozpoczęcia biznesu, to nie pozostaje nam nic innego, jak wystartować z biznesem. W tym celu udajemy się do naszego biura, siadamy w fotelu i działamy!

I. Wyszukanie pojazdu.

Siadamy wygodnie w fotelu znajdującym się przy naszym biurku i przystępujemy do działania. Na początku logujemy się do systemu. Następnie kliknięciem wybieramy kradzież samochodów i wciskamy opcję „Namierz pojazd”. Zaraz po tym wstajemy od stołu i asystentka przesyła nam informację o pojeździe. W wiadomości dowiadujemy się jaki to jest pojazd i jaką ma rejestrację. Dzięki temu będziemy wiedzieć czego szukać (poza tym samochód jest oznaczony na mapie, poza jedną misją). Co dalej? Wychodzimy z biura.

II. Zdobycie samochodu.

Teraz nadchodzi jeden z ważniejszych etapów misji, czyli kradzież pojazdu. Po wprawieniu nie ma z tym większego problemu i schemat utrzymuje się przez resztę życia naszego gangstera, ale na szczęście wyróżniamy kilka rodzajów misji:

 • Auto bomba – pojazd, w którym musimy jechać z odpowiednią prędkością (60km/h). Po określonym czasie bomba zostaje rozbrojona i możemy bezpiecznie udać się do magazynu. Tutaj polecam od razu jechać w stronę garażu (oszczędność czasu).
 • Kontrola drogowa – Pijany kierowca, który został zatrzymany przez policję. Musimy zabić dwóch policjantów i przejąć pojazd.
 • Pościg – To zadanie jest już trudniejsze, bo przeważnie samochód zostaje uszkodzony na kilka tysięcy. Polega na przejęciu już uciekającego przed policją pojazdu. Na szczęście jest na to łatwy sposób. Bierzemy snajperkę i z daleka ściągamy nasz cel w pojeździe. Misja została zaprojektowana tak, że kierowca nie odjedzie puki nie znajdziemy się w odpowiedniej odległości. Miejsce pojazdu można odkryć po helikopterze policyjnym, który unosi się w powietrzu.
 • Kradzież transportu – Znienawidzona misja przez większość graczy. Na początku musimy udać się po specjalny śmigłowiec z hakiem (Cargobob), którym następnie lecimy po nasz pojazd, który jest już w transporcie na oceanie. Jest on pilnowany, dlatego polecam wysiąść (o ile jest obok jakiś ląd) i zabić z karabinu wyborowego strażników. Dalej musimy chwycić hakiem samochód i uciec. Niestety dodatkowym utrudnieniem są strzelające helikoptery, więc polecam lecieć.
 • Tor wyścigowy – Pojazd ściga się na torze wyścigowym lub czymś, co go przypomina (np. lotnisko). Musimy po prostu przejąć samochód. Tutaj polecam stanąć na torze i zastrzelić kierowcę.
 • Wyścig – W tym zadaniu przyda nam się szybki samochód. Udajemy się na miejsce startu i próbujemy pobić próbę czasową, przebywając odpowiednią odległość. Po dojechaniu w odpowiednim czasie, wygramy wyścig z rywalem i przejmujemy jego pojazd. Warto na niego uważać, bo będzie chciał dać nam pałką w łeb.
 • Śledzenie gangstera – Musimy śledzić pojazd, który jedzie do miejsca, w którym znajduje się nasz cel. Następnie trzeba będzie rozprawić się z bandytami, którzy łatwi nie są.
 • Zwykłą kradzież – Normalna kradzież z posesji lub spokojnie jeżdżącego pojazdu. Nie ma tutaj żadnych trudności (poza policją).

Po udanej kradzieży pojazdu, polecam zadzwonić do Lestera, żeby usunął nam wszystkie gwiazdki. Cena niewielka, a samochód będzie mniej uszkodzony.

III. Dostarczenie i sprzedaż.

W dostarczeniu nie ma nic trudnego i wystarczy tylko dojechać do celu. Często będzie nas ścigać policja lub bandziory. Po wjechaniu do magazynu, możemy sprzedać dostarczyć pojazd do klienta (o ile minął czas oczekiwania). W tym celu należy wybrać samochody, które chcemy sprzedać i kliknąć „Eksportuj”. Dalej mamy 3 opcje dostarczania, ale polecam wybierać zawsze 3 możliwość. Dostajemy wtedy najwięcej kasy, ale też najwięcej tracimy, jeśli pojazd zostanie zniszczony podczas transportu. Dostarczanie do Dealery wymaga wprowadzenia odpowiednich modyfikacji do samochodu, które mogą być absolutnie losowe.

Inaczej ma się sprawa z transportem kolekcji. Tutaj potrzebujemy konkretnej liczby osób do eksportu. Nie musimy modyfikować samochodów i dostajemy bonusowe pieniądze za udaną akcję. Jeżeli nie mamy wystarczającej ilości graczy, to wystarczy poprosić kogoś na sesji. Na darmową kasę zawsze znajdą się ludzie.

IV. Zarobki.

No więc ile możemy zarobić? Poniżej ceny netto za jeden samochód:

 • Klasa wysoka – 80 000$
 • Klasa średnia- 50 000$
 • Klasa standardowa – 30 000$

V. Sprawny handel to podstawa.

W GTA Online istnieje stała liczba samochodów eksportowych, które są podzielone na klasy (standardowa, średnia, wysoka). Osoby nastawione na jak największy zarobek, trzymają się jednego schematu, który wręcz idealnie się sprawdza. A mianowicie, na początku staramy się uzbierać wszystkie samochody, które wchodzą w skład super samochodów. Po zebraniu wszystkich, sprzedajemy tylko i wyłącznie te klasy wysokiej. A cała reszta blokuje nam miejsca losowania pojazdów klas niższych do wysokiej. Dzięki temu trikowi dostajemy tylko te najdroższe podczas misji. Chyba że pilnie potrzebujemy pieniędzy lub pojazdy są z jakiejś ciekawej kolekcji, to można zahaczyć o te z niższej półki. Wszystko zależy od Was.

Na koniec warto wspomnieć, że między misjami istnieje czas oczekiwania, który jest odpowiedni do sprzedanych samochodów. Maksymalnie wychodzi około 40 minut za 4 pojazdy, co w sumie wyrównuje się z kradzieżami. Na jedną kradzież schodzi do 10 minut, więc w sumie można bawić się cały czas.


Poradniki GTA Online:

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1000210