Okazje dnia:

TOP6: Najciekawsze gry survivalowe na Androida

Gry survival na androidaGatunek gier survivalowych cieszy się niesamowitą popularnością. Niby w każdej grze istnieje potrzeba utrzymania się przy życiu, ale tylko w survivalach jest ona głównym celem rozgrywki. Posiadacze konsol i komputerów stacjonarnych nie mogą narzekać na mały wybór tytułów. Do dyspozycji mają prehistoryczne ARK, postapokaliptyczne H1Z1, czy chociażby barbarzyńskie uniwersum Conan Exile. Jak ma się sytuacja na urządzeniach mobilnych z systemem android? Sprawdźmy!

  • Last Day on Earth (link)

Last Day on Earth to jedna z najpopularniejszych gier survivalowych na urządzenia mobilne. By pozostać przy życiu musimy: gromadzić zasoby, kraść, wytwarzać i zabijać złych kolesi, a przynajmniej tych gorszych od nas. Dzięki dobrze rozwiniętej społeczności na kanałach youtube znajdziemy sporo samouczków i poradników.

  • Auralux: Constellations (link)

Auralux: Constellations to raczej gra strategiczna z elementami przetrwania. Celem jest obrona własnych planet i przejęcie innych. Jeśli robisz to dobrze, zdobędziesz każdą planetę. Jednak jeden zły ruch i tracisz wszystko, łącznie z levelem doświadczenia. Gra oferuje 150 poziomów, funkcję Android TV, lokalny i internetowy tryb dla wielu graczy, różne tryby gry, grafikę 4K i obsługę Nvidii Shield.

  • ZARYA-1 Station (link)

ZARYA to klasyczna gra tekstowa z gatunku survival. Komunikujesz się z różnymi członkami załogi, a nasze decyzje wpływają na długość ich życia. ZARYA-1 zawiera wiele zakończeń, mnóstwo motywów sci-fi, prostą mechanikę gry i wiele więcej. Jeśli podobały ci się „Obcy”, „Dead Space” i „Lifeline” – pokochasz tą grę. Dla fanów gier tekstowych jest to pozycja obowiązkowa!

  • Day R Survival (link)

Day R Survival to kolejny ciekawy survivalowy tytuł. Akcja gry dzieje się w ZSRR. Cele są następujące: powstrzymać głód, nie zostać zabitym przez zombie i unikać promieniowania, tak długo jak to tylko możliwe. Do odwiedzenia mamy 2700 lokalizacji na ogromnej mapie z mnóstwem przedmiotów do znalezienia. Day R posiada również system progresji umiejętności takich jak schronienie, mechanika, chemia itp.

Survive to zdecydowanie najlepszy w tym zestawieniu przedstawiciel gatunku survival. Tutaj naszym jedynym celem jest przeżyć. Obejmuje to wytwarzanie narzędzi, poszukiwanie żywności, wody pitnej i schronienia. Rozgrywka odbywa się na zasadach symulacji, przez co grafika jest „prosta”, ale sama gra piekielnie trudna.

  • Plague Inc (link)

Plague Inc – następna na liście strategia z elementami przetrwania. Role się jednak odwracają. Tym razem to my – gracze musimy stworzyć wirusa, którego epidemia obejmie cały świat. Gra posiada funkcję zapisywania i wczytywania, 12 typów chorób do wyboru, pakiety rozszerzeń, tabele rankingowe i osiągnięcia. Sztuczna inteligencje jest zaskakująco realistyczna.


Gry survival na androida

Pozostałe rankingi: