Reprezentant Jorge Santos ustępuje z komisji Izby Reprezentantów

Komentarz

Walczący kongresmen George Santos (RN.Y.) powiedział we wtorek House Republicans, że tymczasowo rezygnuje ze swojej komisji w związku z kilkoma dochodzeniami w sprawie finansów jego kampanii po tym, jak skłamał na temat kluczowych aspektów swojej biografii.

Santos zgodził się Sfabrykuj szczegóły dotyczące jego edukacji, pracy, religii i dziedzictwa od jego Wybór W listopadzie powiedział na zamkniętym spotkaniu republikanów Izby Reprezentantów, że odsunie się od swoich ról w Komitecie Małego Biznesu Izby oraz Komitecie Nauki, Przestrzeni Kosmicznej i Technologii.

Santos powiedział na spotkaniu, że republikański prawodawca, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości w celu omówienia prywatnego spotkania, rezygnuje, ponieważ „odwraca uwagę”. Rozmowa ma miejsce dzień po tym, jak Santos spotkał się z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym (R-Calif.).

Przewodniczący House Small Business Committee Roger Williams (R-Tex.) powiedział, że rozumie, że wycofanie się było tymczasowe, dopóki Santos nie zostanie zwolniony z toczących się dochodzeń. 34-letni student pierwszego roku spotkał się z poważną obserwacją ze strony Partii Republikańskiej, w tym A Federalne dochodzenie w sprawie finansów jego kampanii I Lokalne dochodzenie w sprawie jego legend życiorysuOd tego czasu ujawniono fałszywe informacje na temat jego doświadczenia, życia osobistego i wykształcenia.

„Zaskoczyło mnie to, ale była to właściwa decyzja” – powiedział Williams.

„Myślę, że to właściwa decyzja, w oczekiwaniu na dochodzenie etyczne” – powiedział kongresmen Michael Lawler (RN.Y.), który wezwał do rezygnacji Santosa.

Zarejestruj się w The Early 202, aby codziennie rano dostawać do swojej skrzynki odbiorczej informacje, ostre analizy polityczne i dziennikarstwo odpowiedzialne.

Santos, który wyszedł ze spotkania, odmówił komentarza, mówiąc: „Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat komitetów, myślę, że powinieneś porozmawiać z kierownictwem”.

READ  Dowody sugerują, że Stany Zjednoczone mogą działać samodzielnie, aby zakazać importu rosyjskiej ropy naftowej

Ogłoszenie nadeszło tego samego dnia, w którym jego dystrykt pokazał, że większość wyborców uważa, że ​​​​powinien zrezygnować. Ponad trzy czwarte zarejestrowanych wyborców w 3. Okręgu Kongresowym Nowego Jorku powiedziało, że powinien zrezygnować. Ankieta Newsday-Siena College wykryte.

Santos nie dał żadnych wskazówek, że planuje dobrowolnie zrezygnować ze swojego miejsca.

Republikanie z jego dystryktu na Long Island i wielu członków House GOP wezwali Santosa do rezygnacji. Jednak McCarthy, który ma cienką jak brzytwa większość GOP, odrzucił te wezwania.

John Wagner przyczynił się do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *