Rynki europejskie otwarte na zamknięcie, decyzje Banku Anglii i szwajcarskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych

Frank szwajcarski mocno osłabił się wobec dolara, euro i funta po podwyżce stóp procentowych

Frank szwajcarski mocno osłabił się wobec dolara amerykańskiego, euro i funta brytyjskiego po decyzji banku centralnego o podniesieniu stóp procentowych o 75 punktów bazowych do 0,5%.

O 9:30 czasu londyńskiego dolar zyskał 0,9% w stosunku do waluty szwajcarskiej, podczas gdy euro i funt brytyjski zyskały około 1,4% w stosunku do franka.

Na początku tego tygodnia frank szwajcarski osiągnął najmocniejszy poziom w stosunku do euro od stycznia 2015 r., ponieważ ekonomiści zaczęli spekulować o możliwym wzroście o 75 punktów bazowych.

– Hannah Ward Glinton

Bank centralny Norwegii podnosi referencyjną stopę procentową do 2,25%

Norges Bank podniósł stopę procentową do 2,25% z 1,75% i wskazał, że planuje dalsze podwyżki stóp jeszcze w tym roku.

Norweski bank centralny podał w komunikacie, że istnieją „wyraźne oznaki spowolnienia gospodarki”, a „złagodzenie presji w gospodarce jeszcze bardziej ograniczy inflację”.

W oparciu o aktualną ocenę RPP, zdaniem banku, w listopadzie stopa procentowa prawdopodobnie zostanie podniesiona.

– Hannah Ward Glinton

Narodowy Bank Szwajcarii podnosi referencyjną stopę procentową do 0,5%

Narodowy Bank Szwajcarii Podwyższono referencyjną stopę procentową Dla mnie 0,5%, zmiana, która kończy erę ujemnych stóp procentowych w Europie.

Następuje wzrost o 75 punktów bazowych do -0,25% 16 czerwca, pierwszy wzrost stawki od 15 lat. Wcześniej Szwajcarski Bank Centralny utrzymywał stopy procentowe na stałym poziomie -0,75% od 2015 roku.

Stopa inflacji w Szwajcarii jest obecnie najwyższa od trzech dekad, osiągając w zeszłym miesiącu 3,5%.

– Hannah Ward Glinton

Włochy ruszają na wybory w niedzielę, a oto czego się spodziewać

Włoscy wyborcy udają się do urn w niedzielę w przedterminowych wyborach powszechnych, w których prawdopodobnie do władzy dojdzie rząd kierowany przez skrajnie prawicową partię.

Jeśli tak się stanie, oznaczałoby to ogromną zmianę polityczną dla kraju, który już zmaga się z trwającą niestabilnością gospodarczą i polityczną.

READ  Pracownicy Twittera szukają odpowiedzi, gdy przejęcie Muska staje się rzeczywistością

Sondaże opinii publicznej sprzed 9 września (kiedy rozpoczęła się blokada) pokazały, że prawicowa koalicja z łatwością zdobywa większość mandatów. Mini Dom i Senat.

Powietrze podczas wiecu Giorgia Meloni w Cagliari, aby rozpocząć kampanię przed kolejnymi wyborami powszechnymi we Włoszech w Cagliari 2 września 2022 r. w Cagliari we Włoszech. Włosi udają się do urn w wyborach powszechnych 25 września 2022 r.

Emmanuel Peroni | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Sojusz jest kierowany przez skrajnie prawicową Fratelli d’Italia kierowaną przez Giorgię Meloni (Bracia Włoch) i obejmuje trzy inne prawicowe partie: Legę kierowaną przez Matteo Salviniego, Forza Italia kierowaną przez Silvio Berlusconiego oraz drugorzędną koalicję partner, Noe Modrati.

Partia Braci Włoch wyróżnia się z tłumu i oczekuje się, że uzyska największą liczbę głosów na jedną partię. Zaznaczono, że otrzymał prawie 25% głosów, Według agregatora ankiet Politiche 2022znacznie wyprzedza swojego najbliższego prawicowego sojusznika, Legę, która ma otrzymać około 12% głosów.

Przeczytaj więcej o nadchodzących wyborach tutaj

– Holly Eliat

Otwarty rynek: Fortum w górę o 4%, Accor w dół o 6%

Akcje Fortum Wzrosła ponownie w czwartek na początku handlu po fińskiej firmie zgodził się sprzedać swoje 56% udziałów W niemieckiej służbie Uniper rządu niemieckiego. Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne przeniosło swój udział w umowie nacjonalizacyjnej.

Francuska firma hotelarska Accor Jego akcje spadły o 6,3% na otwarciu rynku po tym, jak JP Morgan obniżył rating z neutralnego do niedoważonego. Bank inwestycyjny wyraził obawy, że grupa nie będzie w stanie powrócić do poprzedniego poziomu rentowności, mówiąc: „Nasze obawy teraz przewyższają powody, które kochamy”.

– Hannah Ward Glinton

Credit Suisse planuje podzielić swój bank inwestycyjny na trzy: Financial Times

Credit Suisse Ma w planach podział swojego banku inwestycyjnego do trzech, według Financial Times.

READ  Oferta Canoo Walmart na 4500 ciężarówek wysyła skok na zapas pojazdów elektrycznych

Szwajcarski pożyczkodawca chce mieć oddzielny „zły bank” wyłącznie dla ryzykownych aktywów, gdy się z niego odzyska Kilka lat skandali i pomyłek.

Nowe propozycje sugerują, że Credit Suisse sprzeda część swoich rentownych jednostek w ramach radykalnej korekty, a pełne plany mają zostać ogłoszone w wynikach banku za trzeci kwartał 27 października, donosi Financial Times.

– Hannah Ward Glinton

Ceny ropy rosną po podwyżce stóp przez Fed, utrzymują się obawy o popyt

Ceny ropy wzrosły po trzeciej z rzędu podwyżce stóp przez Rezerwę Federalną.

Reuters również Wspomniałem o chińskich rafineriach Oczekują, że kraj uwolni do 15 milionów ton kwot na eksport produktów naftowych do końca roku, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Podczas gdy wzrósł o 0,45%, osiągając 90,24 USD za baryłkę Zachodni Teksas średniozaawansowany USA Wzrosła również o 0,45% do 83,3 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

JPMorgan twierdzi, że podwyżka Fed prawdopodobnie utrzyma ryzykowne aktywa azjatyckie pod presją

Według Tai Hui, głównego stratega rynkowego ds. Azji i Pacyfiku w JPMorgan Asset Management, azjatyckie aktywa ryzyka, zwłaszcza firmy zorientowane na eksport, pozostaną pod presją w krótkim okresie po podwyżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

Tai dodał, że silny dolar prawdopodobnie się utrzyma, ale zacieśnienie polityki pieniężnej w większości azjatyckich banków centralnych – z wyjątkiem Chin i Japonii – powinno pomóc ograniczyć skalę osłabienia azjatyckiej waluty.

The Indeks dolara amerykańskiegoktóry mierzy dolara względem koszyka rówieśników, gwałtownie wzrósł i ostatnio osiągnął 111 697.

– Abigail Ng

CNBC Pro: Ten zarządzający funduszem osiąga lepsze wyniki niż rynek. Na to stawia

CNBC Pro: Mike Wilson z Morgana Stanleya wymienia kluczową cechę, którą kocha w akcjach

Mike Wilson z Morgan Stanley pozostaje w defensywie wobec utrzymującej się w tym roku zmienności na rynku. Wymienia główną cechę, której szuka w magazynie.

Według Wilsona akcje z tą cechą zostały „nagrodzone” w tym roku, a trend prawdopodobnie utrzyma się, dopóki rynek nie stanie się bardziej uparty.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Rynki europejskie: Oto zaproszenia do otwarcia

Oczekuje się, że europejskie akcje otworzą się w środę z ujemnym terytorium, ponieważ inwestorzy zareagują na najnowsze dane o inflacji w USA.

Oczekuje się, że brytyjski FTSE spadnie o 47 punktów do 7341, niemiecki DAX 86 o 13106, francuski CAC 40 o 28 punktów, a włoska FTSE MIB o 132 punkty na 22010, według danych IG.

Rynki światowe spadły po wyższej niż oczekiwano Indeks cen konsumpcyjnych w USA Biuro Statystyki Pracy podało we wtorek, że sierpniowy raport, który pokazał, że ceny wzrosły o 0,1% w miesiącu i 8,3% rocznie w sierpniu, przeciwstawiając się oczekiwaniom ekonomistów, że inflacja zasadnicza spadnie o 0,1% w ujęciu miesięcznym.

Bazowy CPI, który nie obejmuje zmiennych kosztów żywności i energii, wzrósł o 0,6% od lipca i 6,3% od sierpnia 2021 r.

Dane o inflacji w Wielkiej Brytanii poznamy w sierpniu, a produkcja przemysłowa w strefie euro za lipiec.

– Holly Eliat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.