Sixers w Pacers: Joel Embiid, gwiazda ósmego z rzędu zwycięstwa Tyrese Maxie

Najważniejsze wydarzenia wciąż się wymykają, a najgorętsza drużyna w NBA nadal wygrywa.

Joela Embiid ustanowił nowy rekord franczyzy Sixers w kolejnych meczach z co najmniej 30 punktami, wyprzedzając ten wynik po raz dziewiąty z rzędu w sobotę wieczorem, wygrywając 141-121 nad Pacers na Gainbridge Fieldhouse.

Miał 31 punktów, strzelając 10 na 15, siedem asyst, siedem zbiórek i dwa bloki w ósmym z rzędu zwycięstwie Sixers.

Therese Maxe zdobyła 31 punktów, a Tobias Harris 24.

Aaron Nesmith zdobył 25 punktów w swojej karierze dla Pacers, którzy spadli na 32-39.

Drugiego wieczoru meczu jeden po drugim Sixers 48-22 przegrali z Jamesem Hardenem (leczącym kontuzję) i PJ Tuckerem (bolesność lewej kostki). Gracze z Indiany, Tyrese Haliburton, Benedict Mathurin i Chris Duarte, mają kontuzje.

Oto notatki na temat niedawnego zwycięstwa Sixers 3:0 na wyjeździe:

Milton jest znakomitym pisarzem alternatywnym

Sixers De’Anthony Melton i Danuel House Jr. zamiast Hardena i Tuckera. Był to trzeci start Izby jako Sixer i pierwszy od 19 listopada.

Miles Turner zdobył pierwsze cztery punkty Indiany, a Sixers walczyli wcześnie na obu końcach. Milton i House nie mogą się połączyć podczas przejścia, szybko tracąc okazję. Po tym, jak House spudłował próbę odwróconego lay-upu, Jordan Nora wykonał trik z lay-upem, dzięki czemu Pacers objęli prowadzenie 12-4.

Główny trener Sixers, Doc Rivers, ogłosił przerwę i jego drużyna natychmiast pokonała Indianę 14-0. Ten wzrost obejmował trójki Maxiego, House’a i Harrisa, a także rzut od wybrzeża do wybrzeża Meltona. Znacznie poprawiła się również obrona Sixers. House wykonał solidną robotę, łapiąc Turnera na słupku, co skutkowało dobrym spudłowaniem, a Milton dwa razy zgarnął TJ McConnell z kieszeni. 24-latek zamienił drugi przechwyt na wsad, który dał Sixers prowadzenie 34-24. Jest wyraźnie miłym, twardo stąpającym po ziemi graczem, gdy masz nadzieję na poszerzenie kilku dobrych posiadłości w przełomową serię.

READ  Marcus Rashford „przejmie obowiązki proceduralne” po wyjeździe do Belfastu i będzie dostępny w kadrze Manchesteru United

W 34 jakościowych minutach Milton miał 14 punktów, sześć przechwytów, pięć asyst i pięć zbiórek.

Maxi jest niebezpieczny wszędzie

Aby otworzyć drugą kwartę, Sixers użyli Maxeya w typowym miejscu Hardena wraz z czterema graczami z ławki.

Był wyjątkowo silny i pewny siebie w tej roli; Obrońca trzeciego roku zdobył 22 punkty w pierwszej połowie po strzelaniu 9 na 11 i zdobył gładko we wszystkich trzech biegach. Widoczna zdolność Maxeya do zdobywania punktów z dowolnego miejsca przypominała jego najlepszy w karierze występ z 44 punktami przeciwko Raptors pod koniec października. Pokazał dużą wszechstronność z leworęcznymi, blokowymi biegaczami i płynnymi trzema pociągnięciami.

Harris, Chuck Melton i George Niang również skutecznie atakowali podczas 38-punktowej drugiej kwarty Sixers. Oczekuje się jednak, że obrona zespołu spadnie z powodu Embiida na ławce. Paul Reid miał dwie pośpieszne fumble, co zaowocowało pierwszym zadaniem Dewayne’a Dedmona w rotacji, odkąd Sixers pozyskali go ponad miesiąc wcześniej; W drugiej kwarcie 33-latek zagrał mniej niż trzy minuty. Reed miał świetny czas na czwartym miejscu i zakończył z 10 punktami, zdobywając 5 za 6.

Jalen McDaniels wrócił po tym, jak opuścił dwa poprzednie mecze z powodu kontuzji prawego uda. Jego ruch wydawał się czasami niepewny, ale McDaniels wykorzystał posiadanie Sixers w pierwszej kwarcie, kiedy Pacers przyszpilili Miltona-Embieda i pozostawili go wolnym jednym rzutem. McDaniels ostatecznie poszedł 16 minut i zdobył siedem punktów.

Embiid w pełnej okazałości

Embiid był szczęśliwy, że wylosował podwójne drużyny i znalazł otwarte przez całą noc miotacze ze swojego biura na gwoździu.

Nie miał też problemu z swobodnym potrząsaniem skoczkami ze średniego dystansu w izolacji przeciwko Turnerowi. A w trzeciej kwarcie Embiid wyprzedził Maurice’a Cheeksa w ósmym miejscu w rankingu home run Lista strzelców wszechczasów Sixers. Kiedy Pacers wysłali bardziej agresywną asystę do Embiida przy następnym posiadaniu piłki przez Sixers, ten przekazał piłkę do Meltona na lewym skrzydle. Melton bezinteresownie prowadził aż do Maxiego, którego trzeci róg powiększył prowadzenie Sixers do 15 punktów.

READ  Kyrie Irving: „Wydaje mi się, że NBA straciło piłkę”, mówi gwiazda Brooklyn Nets, Charles Barkley

Biorąc pod uwagę, jak dobrze Embiid i Sixers strzelają rzuty wolne, każdy większy deficyt musi być szczególnie frustrujący dla przeciwnika, który już wie, że jego talent jest gorszy i że druga drużyna bez wątpienia ma najlepszego gracza na boisku. Sixers weszli w sobotnią noc z najlepszym odsetkiem rzutów wolnych w NBA, wynoszącym 83,4. Po występie 10 na 13, Embiid osiąga w tym sezonie średnio 85,5 procent.

Imponujące jest to, że Sixers potrzebowali Embiida do zera w czwartej kwarcie, pokonując kolejno Charlotte i Indianę. Jeśli pokonają Bulls w poniedziałek w Filadelfii, będą mieli najdłuższą passę zwycięstw w tym sezonie.