Tanner Baby, koledzy z liceum, Patrick Sandoval

CLEVELAND – Pierwszoklasista Guardians, Tanner Baby, roześmiał się, wspominając siebie jako ucznia drugiej klasy liceum. Pamięta swój wzrost 5 stóp i 7 cali i wiedział, że nie ma mowy, aby osiągnął jeszcze dojrzałość płciową. Co więc powiedziałby, gdyby mógł cofnąć się w czasie i powiedzieć sobie, że pewnego dnia obróci Majors przeciwko byłemu koledze z drużyny, Patrickowi Sandovalowi?

„Chciałbym powiedzieć, koleś, że jesteś szalony” – powiedział Pepe z szerokim uśmiechem.

To historia, o której marzyłby każdy gracz w szkole podstawowej lub średniej. Dwóch Bombowców, którzy byli drugimi pałkarzami w rotacji liceum Mission Viejo (Kalifornia), zmierzyło się w zwycięstwie Guardians 4-3 nad Aniołami na Progressive Stadium w niedzielne popołudnie.

„Rozmawialiśmy po starcie na Yankee Stadium [last week] Mówiłem o tym: „Hej, jeśli to są zajęcia, możemy wystąpić przeciwko sobie” — wspomina Pepe. „Cieszę się, że wygraliśmy. Ale cieszę się, że poszło nam dobrze.”

Ta dwójka wyglądała jak dominująca para, o której marzy każdy zespół z liceum. Pepe wszedł na ósme miejsce, oddając tylko jedno trafienie. Sandoval pozwolił tylko na jeden bieg. Dopiero w tym kadrze obaj mieli problemy.

Pepe zakończył swój czwarty bieg w karierze po tym, jak pozwolił na jeden bieg na dwa trafienia w 7 2/3 inningsa. Sandoval został oskarżony o trzy biegi (dwa zarobione) pięć strajków w sezonie 7 2/3 klatek. A z trenerem liceum, Chrisem Aschbachem, na trybunach, trudno było tego dnia nie wspominać swoich baseballowych dni.

Sandoval, mierzący 6 stóp i 3 cm lewicowiec, był znacznie bardziej podatnym na upadki licealistą, który odmówił USC podpisania kontraktu z Astros po tym, jak został wybrany w 11. .” W wymianie, która wysłała łapacza Martina Maldonado do Astros.

Pepe powiedział, że śledził karierę zawodową Sandovala, a nawet uczęszczał do niższej ligi, którą rozpoczął w Single-A Inland Empire w 2018 roku. Sandoval po raz pierwszy dotarł do Majors w 1919 roku i stał się drugim najlepszym miotaczem Angels po Two-Way . Aktorka Shuhei Ohtani. Ma 3,22 ERA w ośmiu startach w tym sezonie po opublikowaniu 2,91 ERA w 27 w 22 występach.

„Poszedłem na jeden z tych meczów, obserwowałem go, a potem bardzo szybko przeszedł przez nieletnich” – powiedział Pepe. „Tak więc obserwowanie jej było naprawdę interesujące i kontynuowałem to religijnie”.

Ale kiedy Pepe został powołany przez Cleveland w 2021 roku, to wezwanie stało się częstsze.

„Mówię tylko o profesjonalnej piłce nożnej i tego typu rzeczach” – powiedział Sandoval na początku tego tygodnia. „Będzie mnie pytał o przygotowania i powrót do zdrowia. Wspaniale jest widzieć, jak ktoś dorasta do tego, kim jest teraz. To wspaniale.”

„To było dla mnie niezbędne” – powiedział Pepe. „Miło było móc odpowiadać na jego pytania, a on odpowiadał na kilka pytań ode mnie”.

Pepe, którego pamięta Sandoval, był niższym miotaczem, który rzucał 75 mil na godzinę. To, co Sandoval zobaczył w niedzielę, to moc 6 stóp 2 na gumie, średnio 95,2 mil na godzinę na jego grzejniku.

Pepe wrócił myślami do 2015 roku i zapamiętał siebie tak, jak Sandoval. Ale Pepe przypomniał sobie również oglądanie Sandovala w tym roku, biorąc pod uwagę, jak silny będzie jego przyszły profesjonalny gracz – poziom, którego jeszcze nie odblokował. Nie wiedział jednak, że pójdzie w ślady Sandovala.

Od tego czasu Pepe zwiększył ogromną prędkość swojego gejzeru, osiągając teraz maksymalną prędkość 99 mil na godzinę. Przeleciał przez system Minor League Guardians jako kandydat nr 5 zespołu, wykonując zaledwie 28 startów w ciągu dwóch sezonów, zanim dotarł do głównych lig. A w niedzielę był w stanie pokonać swojego byłego kolegę z drużyny, którego podziwiał przez prawie dekadę, na największej bejsbolowej scenie.

„To był dla mnie moment dumy” – powiedział Sandoval. „To było świetne, ale miło było widzieć, jak uderza w ten sposób przeciwko komuś innemu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *