Wall Street zamknął się niżej, ponieważ inwestorzy czekają na więcej sygnałów dotyczących zysków

  • Bank of America zwiększa indeks S&P 500
  • Twitter zyskuje na popularności po przyjęciu „toksycznych pigułek antykoncepcyjnych”
  • Didi ma się spotkać w sprawie planów wycofania z giełdy w USA, akcje spadają
  • Indeksy w dół: Dow 0,11%, S&P 0,02%, Nasdaq 0,14%

18 kwietnia (Reuters) – Akcje amerykańskie zamknęły się w poniedziałek niżej po sesji, podczas której wszystkie trzy indeksy przesunęły się między wartościami dodatnimi i ujemnymi, ponieważ inwestorzy porównali dodatnie zyski Bank of America z wyższymi rentownościami obligacji przed kolejnymi sygnałami dotyczącymi zysków w tym tygodniu.

Uczestnicy rynku przygotowują się na deszcz zysków, które pomogą im ocenić wpływ wojny na Ukrainie i rosnącej inflacji na finanse firmy. Netflix (NFLX.O)Tesla (TSLA.O)Johnson & Johnson (JNJ.N) Międzynarodowe maszyny biznesowe (IBM.N) Wszyscy zgłoszą się w tym tygodniu.

Wolumen obrotu po świętach wielkanocnych był niewielki: właściciela zmieniło 10,35 mld akcji, w porównaniu ze średnią 11,79 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Ponieważ europejskie rynki również były zamknięte w poniedziałek, ten spokojny handel przyczynił się do odwróconej niestabilnej sesji.

„Rynek szuka jakiegoś kierunku. Czy uzyskamy to z zarobków – być może. Ale nadrzędnymi czynnikami są nadal to, jak wyglądają Chiny z polityką nierozprzestrzeniania się koronawirusa i jak wygląda Fed pod względem zainteresowania” powiedział Jack Janasevic, Dyrektor Zarządzający ds. portfela i główny strateg portfela w Natixis Investment Managers, „Ratees and Inflation”.

„Minie trochę czasu, zanim którykolwiek z nich wskaże nam wyraźny kierunek. Na tym tle nie byłbym zszokowany, gdybyśmy kontynuowali handel w pewnym przedziale”.

Bank of America zakończył sezon zysków głównych banków z Wall Street, odnotowując solidny wzrost w zakresie kredytów konsumenckich, mimo że jego jednostka bankowości inwestycyjnej została dotknięta spowolnieniem w zawieraniu transakcji. Czytaj więcej

READ  Po raz pierwszy od 20 lat euro i dolar nie mają parytetu o mniej niż pół pensa

Jego cena akcji wzrosła o 3,4%, podczas gdy szerszy indeks bankowy S&P 500 wzrósł (.SPXBK) Zyskał też 1,7%.

Firma Apple (AAPL.O) Spadł o 0,1 proc., ponieważ rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do 2,86 proc., po osiągnięciu w poniedziałek 2,884 proc., najwyższego poziomu od grudnia 2018 r.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 30 marca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid / File Photo

Wiodące na rynku spółki technologiczno-wzrostowe znalazły się pod presją, ponieważ oczekiwania na serię podwyżek stóp procentowych zagrażają ich przyszłym zyskom.

Jednak Tesla wzrosła o 2%, ponieważ przygotowuje się do ponownego otwarcia swojej fabryki w Szanghaju po prawie trzytygodniowym zamknięciu COVID. Czytaj więcej

Pięć z 11 głównych sektorów odnotowało wzrost S&P, na czele z Indeksem Energii (.SPNY) który wzrósł o 1,5%. Ceny ropy naftowej poszybowały w górę, a Brent osiągnął poziom 114 dolarów za baryłkę w pewnym momencie w obliczu zakłóceń w Libii, które pogłębiły obawy dotyczące ograniczonej globalnej podaży.

Marathon Petroleum znalazł się wśród najlepszych wykonawców (MPC.N), która wzrosła o 3,3%, osiągając rekordowy poziom w ciągu trzech sesji. Valero Energy Company (VLO.N) Philips 66 (PSX.N) Obie oferują 5,2%.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks spadł o 39,54 punktu, czyli 0,11%, do 34411,69 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 0,9 punktu, czyli 0,02%, do 4391,69 i indeksu kompozytowego Nasdaq (dziewiętnasty) Spadł o 18,72 pkt, czyli 0,14%, do 13 332,36 pkt.

Charles Schwab Corp (SCHW.N) Spadł o 9,4 procent, największy jednodniowy spadek od marca 2020 r., po tym, jak firma świadcząca usługi finansowe nie spełniła swoich kwartalnych szacunków zysków.

Świergot (TWTR.N) Wzrósł o 7,5%, ponieważ witryna mikroblogowa „pigułkowa” przyjęła w piątek, aby ograniczyć dyrektorowi Tesli Elonowi Muskowi możliwość zwiększenia swojego udziału do ponad 15% na okres jednego roku.

Didi International Company (DIDI.N) Spadł o 18,3% po tym, jak chińska firma świadcząca usługi pasażerskie ogłosiła, że ​​23 maja zorganizuje nadzwyczajne walne zgromadzenie, aby głosować nad planami wycofania z giełdy w Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej

READ  Wall Street zamyka się wyżej po dobrych zarobkach Tesli

S&P 500 osiągnął 27 nowych maksimów w 52 tygodnie i 24 nowe minima; Nasdaq odnotował 59 nowych maksimów i 397 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje z Bansari Mayor Kamdar, Sruthi Shankar i Amal S. w Bengaluru oraz David French w Nowym Jorku; Montaż przez Arun Koyyur, Anil D’Silva i Grant McCool

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *