Wynik USWNT przeciwko Haiti: dublet Alexa Morgana w pierwszej połowie zapewnia zwycięstwo 3:0 w meczu otwarcia Concacaf W

Kobieca drużyna Stanów Zjednoczonych rozpoczęła turniej Concacaf W 2022 w wielkim stylu od zwycięstwa 3:0 nad Haiti w meczu otwarcia turnieju w Monterrey w Meksyku.

Stany Zjednoczone uniknęły dwóch okazji Haiti, w tym nietrafionego rzutu karnego, który odbił się od słupka, ale dwa gole Alexa Morgana w pierwszej połowie i bramka Midge Bourse’a w 84. minucie wystarczyły, by zdobyć dla niego trzy punkty. Amerykanie są w drodze na mistrzostwa świata i kwalifikują się do igrzysk olimpijskich.

Morgan była gwiazdą serialu, gdy w 16. minucie strzeliła krzyżówkę Mallory Bew jednym kliknięciem, aby utrzymać się w ruchu. W 23. minucie po dośrodkowaniu Kelly O’Hary trafiła głową.

Gwiazda San Diego Wave wróciła do domu w 11. minucie, aby wcześnie wywrzeć presję na Haitańczykach. Morgan strzeliła 21 bramek w swoich 21 meczach play-off, w tym co najmniej jedną bramkę w pięciu kolejnych play-offach.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami i daniami na wynos z gry:

Haiti miało duże szanse

W skład tej drużyny wchodzi kilku graczy z obecnego składu, którzy brali udział w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Kobiet 2018, a znajomość między drużynami jest dla nich dodatkową zaletą, gdy zmierzą się z drużynami w regionie CONCACAF.

Drużyna miała wielką szansę w siódmej minucie dzięki możliwości rzutu wolnego Kitny Lewis, która o włos minęła dalekiego gola.

Domorny miała wyraźną szansę w 37. minucie, kiedy pokonała kilku amerykańskich obrońców, mając jedynie Murphy’ego, aby dostać się w pole karne, ale nie była w stanie dokończyć meczu.

Technologia VAR zadebiutowała podczas mistrzostw Concacf W Championship

VAR zadebiutował w Concacaf W z kilkoma momentami, w których był używany. Pod koniec meczu USWNT odzyskało dwie bramki, potencjalny rzut karny został wykluczony za sytuację na spalonym, a czerwona kartka wydana Haiti została anulowana.

Krótko przed przerwą Roselord Borgella zderzył się z O’Harą i nawiązał pełny kontakt z kolcami pod wysokim kątem na piłce 50/50 – i wydano czerwoną kartkę – tylko po to, by przejrzeć grę i zamiast tego anulować czerwoną i żółtą skrzynię .

READ  Propozycja NCAA dotycząca odszkodowań dla sportowców miałaby nastąpić kosztem mniejszych szkół

Spójrz na ten moment tutaj:

USWNT ostatecznie strzelił trzeciego gola, gdy Mewis wykonał zagrywkę w polu karnym, a nieudane wybicie pozwoliło Purce strzelić gola w polu karnym w późnej fazie gry.

Następna

Stany Zjednoczone zmierzą się w czwartek z Jamajką w drugim meczu z trzech meczów fazy grupowej. Gra rozpoczyna się o 19:00 czasu EST Najważniejszy +, z relacjami ze studia o 18:30 czasu wschodniego. Megan Rapinoe, która w tym meczu wystąpiła jako druga połowa, będzie musiała opuścić mecz, w którym zostanie uhonorowana Prezydenckim Medalem Wolności w Białym Domu. Ostatni raz Amerykanie grali na Jamajce w czerwcu 2021 roku, wygrywając towarzyskie 4:0. Zwycięstwo tutaj może umieścić USWNT w doskonałej pozycji, aby awansować do półfinału, co zapewniłoby kwalifikację do Mistrzostw Świata w 2023 roku.

Lisa Bington i Ali Wagner będą komentatorami meczu, a Jenny Chiu będzie dodatkowym reporterem. Gospodarz Poppy Miller wraz z bramkarzem US Hall of Fame Brianą Scurry, byłym kanadyjskim reprezentantem reprezentacji Kaylyn Kyle i trenerem kobiecej piłki nożnej UNLV Jenny Ruiz Williams będą pełnić rolę analityków w studio przez cały czas trwania zawodów.

Najważniejszy + To jedyne miejsce, w którym można streamować każdą minutę każdego meczu Concacaf W. Szybko i łatwo zarejestruj swoje własne konto już teraz dzięki miesięcznemu bezpłatnemu okresowi próbnemu (od 27 czerwca do 19 lipca) do Używanie GLORY jako kodu wyświetlania. Po prostu kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo” i użyj kodu promocyjnego, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do najlepszej kobiecej piłki nożnej — NWSL, FA Women’s Super League, UEFA Women’s World Cup oraz Asian Cup — na wszystkich swoich urządzeniach.